Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uklopni sat,potrebno kolo
#1
Pozdrav svima.Prestao je da mi radi uklopni sat,sve komponente su mu ispravne sem greca ali mislim da bi trebalo da radi i kad se otkaci od mreze jer ima baterju medjutim nece ni sa drugom niti sa svojom baterjom pa mi ostaje da pitam ima li neko ovo kolo MB520 ? jer ostaje da se se jedino jos proba i sa drugim kolom ali nenalazim ga nigde pa ako neko ima ili zna zamenu neka pise.Na slici nedostaje grec jer posto nije uredu nisam ga ni vracao.Evo slike plocice: (ako se snadjem da je postavim)


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#2
Oscilator, delitelj i drajver

[Image: MB512.jpg]
Reply
#3
Video sam tu semu samo gde bih mogao da nadjem to kolo ? Na nekoliko mesta u Nisu nemaju pa ako neko zna gde iima zamolio bih da mi javi
Reply
#4
To kolo je jezivo staro kolo, koje možeš da nađeš samo opet u nekom uklopnom satu.
Očigledno da to nije sat pod nadzorom ED jer ne bi smeo da ga ti čačkaš. Zato mislim
da ti je pametnije da zameniš ceo sat. Negde sigurno postoji taj ic, ali tamo gde bi on
mogao da bude nisam zalazio više od godina.
Reply
#5
Zameni taj crveni kondezator
Reply
#6
ja nabrzinu izmeri taj kondenzator pa kao da je uredu ali dobra ideja,zamenicu ga veceras pa da vidim sta ce da se dise
Reply
#7
Nije do kondenzatora,ponovo nece,definitivno kolo jer grec je probio i verovatno je napon iz mreze unistio kolo.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)