Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spaljen RaspberryPi
#1
Zdravo svima,

Ispustio sam pipalicu koja je bila zakacena na masu (USB kuciste) od RaspberryPi3 u blizini izvora napajanja ADSL rutera (DC24V/1.2A) i sad vise ne radi  Dodgy Jel ima neko ideju da li i kako mogu da ga osposobim?

P.S. Ukoliko mu nema pomoci recite sta vam treba od delova Big Grin

Hvala,
Ivan
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#2
Proveri napone napajanja, 5V nakon jednog mini SMD osigurača kao i 3.3V, 2.5V i 1.8V na regulatorima (dva NCP1117 i jedan LP2980). Nadam se da je procesor preživeo!
Reply
#3
Napon nakon osiguraca je 4,7V sto je OK a za ostale nisam siguran gde treba da merim (ne vidim oznake) pa bih zamolio za obelezenu sliku? Hvala.
U svakom slucaju cini mi se da se previse greje ...
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#4
Ne mogu ti pomoći nekom slikom jer nemam kod sebe RPi3. Evo odakle možeš skinuti šemu. Obeleženi su naponi napajanja pa probaj da ispratiš to na pločici.
Da RPi se ionako dosta greje. Mogu se kupiti na ebay mali hladnjaci za čip.
Reply
#5
Zaboravio si link? U svakom slucaju ovo ce trenutno da saceka, stigao mi je novi Smile
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#6
Da, zaboravih link ka šemi. Evo ga:

https://github.com/raspberrypi/documenta...schematics
Reply
#7
Thumbs Up 
Hvala, odlican link! Evo i par fotografija:


“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#8
Za početak proveri na poleđini napone na tačkama obeleženim sa PP7, PP8, PP9 i PP58.
Reply
#9
Evo napona:

PP7 4.63V
PP8 0.46V
PP9 1.76V
PP58 1.20V
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#10
Taj na PP8 nije dobar. Po ovoj šemi to treba da bude 3.3V. PP9 je 1.8 i to je OK. Biće da ti nešto iza obara taj napon od 3.3V.
Reply
#11
Uh spalio sam jos jedan Raspberry Pi Zero W, ovog puta sam naucio kako tacno radi pull-up/pull-down Smile Poklanjam oba, ukoliko neko (@gorankg?) ima vremena i znanja da ih popravi. Jedina molba je da ako ih popravi napise kratko uputstvo kako je to uradio Smile
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#12
1van-e sta j etacno spaljeno? mogu li da pokusam da ih resim?
Reply
#13
@Jevrem sto se tice RaspberryPi 3 imas iznad dokle smo stigli i kako, a sto se tice Zero tu nisam tacno siguran. Mozes da mi das adresu na PP pa cu da ti ih posaljem (jedan ili oba).
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#14
Da izvestim za Pi3, na zalost procesor je crkao, cim se dovede napajanje pocne da kuva koliko ispravljac dozvoli. Zero jos nisam stigao da probam
Reply
#15
Hvala za update Smile Nadam se da ces moci bar nesto da iskoristis sa njega ...
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)