Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Motorola Mikrokontroler MC9S08JM16
#1
Pozdrav ljudi,treba mi pomoc.Imam misa SteelSeries Sensei RAW,medjutim jedno vreme sam koristio njegov softver za upravljanje pa onda bez softvera i sad mi je bio potrebno da ga ponovo podesavam preko softvera medjutim kad sam instalirao softver mis je poceo da blinka,i windows ne prepoznaje uredjaj,(valjda ne prepoznaje set adresu tako nesto).Na internetu sam citao da su ljudi imali isto problema sa tim,medjutim niko nije izneo resenje,naime trebalo bi da se ubaci nov firmware,ali kako kad ga windows ne prepoznaje uopste ni na jednom racunaru,bilo sa softverom ili bez.E da li je moguce da se nekako resetuje cip i da se ubaci now firmware preko nekog programatora,jer mis nije uopste jeftin da ga tek tako odlozim u stranu,probao sam razne windows alate da ga sredim ali apsolutno nista ne pomaze?U pitanju je cip iz naslova MC9S08JM16CLD.
Reply
#2
Treba ti nov firmware i programator kojim ćeš taj firmware da spustiš u mikrokontroler. Nisam nikad koristio te Motorola/Freescale/NXP mikrokontrolere ali bi od jeftinih programatora mogao da iskoristiš ovo.

http://www.ebay.com/itm/Freescale-USBDM-...SwAypZr6Kp

Piše da radi i taj čip. E sad to što piše moraš i da proveriš...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)