Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cevizator :)
#1
<p>Nešto sam se igrao, pa da podelim sa vama.</p>
<p>Radi se o malom programu koji će vašu omiljenu muziku unakaziti dodajući joj znatan drugi harmonik, malo treći i četvrti. Evo ovako</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>[attachment=4399:Graph1.png]&nbsp;[attachment=4401Confusedinus.png]</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Na slici se vidi kako to izgleda pri najvišem nivou, 0dB, sa manjim su i viši harmonici još manji. Nisam računao THD, sam drugi harmonik je valjda oko 4-5%. Može da se smanji, a i poveća na 10-ak %.&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Proizvoljno uzeta karakteristika ulaz-izlaz izgleda ovako (pomerena iz koordinatnog početka)</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>[attachment=4400:kka.png]</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>liči na zavisnost anodne struje od napona rešetke kod elektronskih cevi, što je i bio cilj.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ko hoće da proba sam sa svojom nekom pesmom pa da uporedi može slobodno, program radi samo sa .wav fajlovima i ni sa kojim drugim formatom, pa mora to da mu se obezbedi. Moguće da sam, što bi rekli neki na komšijskim forumima - "top" (to su oni koji ne čuju ni razliku u strujnim kablovima, za razliku od "šišmiša" Big Grin ), ali ne čujem na kompu i slušalicama neku primetnu razliku&nbsp; :mellow:</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Što se rada sa programom tiče, pesma se prevuče samo na program, ili ako se regularno pokrene dvoklikom mora da se ukuca ime pesme. Mnogo je lakše da se samo prevuče pesma na exe fajl. Izlazni fajl se zove kao i ulazni, sa dodatkom "_+2nd harmonic" na kraju imena.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ako nekog bude interesovalo pa proba, neka javi rezultate&nbsp; :turned:</p>


Attached Files Thumbnail(s)


.zip   cevizator.exe.zip (Size: 3,98 KB / Downloads: 9)
Reply
#2
<p>Ne mogu više da izmenim poruku pa da dodam. Primetio sam razliku, ali ne znam kako bih je opisao&nbsp; :fear:</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Čisto informativno, drugi i treći harmonik u odnosu na osnovni kod 300B biasovane na četiri načina</p>
<p>[attachment=4403:dist.jpg]</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#3
<p>Nisi ga krstio "Lampizator" Smile &nbsp;</p>
Reply
#4
<p>Ne, to je već u opticaju Smile</p>
Reply
#5

Ja sam prvo pomislio da se radi samo o novom "presetu" za onaj tvoj DSP EQ Smile

Nego jel moguce da se taj programcic malo unapredi da bude malo vise "user friendly", recimo da se realizuje kao neki plugin zta znam sa WinAmp ili neki slican cesto koriscen player.

Ili da se napravi recimo kao CMD procesor, sa input/ouput stream (to za ove *nix-ovce) ...

Reply
#6
<p>Verovatno može, samo ja ne znam kako&nbsp; :zorro: Videću mogu li šta u tom smislu da uradim.</p>
Reply
#7
Postoji odlican plug-in koji radi identicnu stvar u realnom vremenu na svim formatima za foobar.
Reply
#8
Pravio sam i ja plug-in za Winamp za ovo. Nije mi bio neki zvučni ugođaj zbog kog bih to koristio za slušanje muzike Smile
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)