Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ugradno pojačalo za sabvufer - plate amp
Postoji li nešto ovakvo u DIY svetu i isplati li se praviti ? 

Potrebno je nešto što treba da radi sa basevima izuzetno žednim snage čija je impedansa nominalno 4 ali uglavnom 3,5 oma.

Prohtevi za snagom - što jače to bolje, naravno. Poenta je da se dobije što je moguće više čiste snage.

Dosta njih koristi Hajpeks ugradna pojačala ali mene zanima postoji li ekvivalent Hajpeksa u domaćoj kuhinji.
Reply
Da stavim stvari u perspektivu - ovo ima da se kupi za smešne novce. Ne znam kakav je kvalitet proizvoda ali što se tiče kontrola, to je ono što svaki kršten vufer treba da ima. Pored osnovnih (glasnoća i aktivna skretnica) ima i podešavanje faze ali postepeno potenciometrom, a ne gruba zaokretanja tipa 0 i 180 stepeni. Ako nam treba nešto između, ćorak.
Reply
Nas clan Zocky je pravio nesto sto ti trazis.

.pdf   EXACT powered subwoofer by zocky-1.pdf (Size: 1,28 MB / Downloads: 40)
.rar   Subwoofer Power Amp.rar (Size: 29,99 KB / Downloads: 16)
.pdf   woofer amp - raspored.pdf (Size: 67,15 KB / Downloads: 22)
.pdf   woofer amp bottom layer.pdf (Size: 28,84 KB / Downloads: 16)

http://www.diyaudio.rs/topic/2293-woofer...ment-46052
Reply
Bilo je lepih slika ali su nestale. Mozda bi Zocky mogao da pomogne.
Reply
Kupite pojacalo za auto za mizeriju para i umesto chopera sa 12v se stavi klasican trafo i ispravljac i vec ima hladnjak na sebi

Zar nije neko na jednom od audio foruma nudio neke module za pojacala bez kutije?
Reply
(08-25-2017, 07:55 AM)Zvu Wrote: Postoji li nešto ovakvo u DIY svetu i isplati li se praviti ? 
Potrebno je nešto što treba da radi sa basevima izuzetno žednim snage čija je impedansa nominalno 4 ali uglavnom 3,5 oma.
Prohtevi za snagom - što jače to bolje, naravno. Poenta je da se dobije što je moguće više čiste snage.
Dosta njih koristi Hajpeks ugradna pojačala ali mene zanima postoji li ekvivalent Hajpeksa u domaćoj kuhinji.
Koliko je meni poznato, ekvivalent Hypex-a u smislu THD, izl. impedanse i efikasnosti ne postoji u domaćoj radinosti.

Pozdrav
Reply
Jedna od sprava zakoju znam da radi kao dobar sabvufer amp.
https://www.aliexpress.com/item/500W-mon...142.OgQ9UI
Mislim da je veci problem distorzija samog zvucnika kada dobije ubrzanje nekoliko stotina G
Reply
U domacoj kuhinj, bez razmisljanja: http://forum.yu3ma.net/showthread.php?tid=452

E sad, dodatne kontrole,,,, ne znam da li Mile moze i koliko da pomogne u tome, ima neki kontrolor gde ce da sece bas, a fazu, hm. Iskombinuj od zocky-evog.

Svakako jeftiniji izlazni stepen od bipolarnog, em se manje greje, em manji trafo treba, itd.
Između astronauta nikada nije postojala granica. Onog dana kada taj koncept bude dopreo do svesti političara, naša planeta će izgledati drugačije. Aleksej Leonov
Reply
(08-26-2017, 02:58 PM)Alex Wrote: U domacoj kuhinj, bez razmisljanja: http://forum.yu3ma.net/showthread.php?tid=452

E sad, dodatne kontrole,,,, ne znam da li Mile moze i koliko da pomogne u tome, ima neki kontrolor gde ce da sece bas, a fazu, hm. Iskombinuj od zocky-evog.

Svakako jeftiniji izlazni stepen od bipolarnog, em se manje greje, em manji trafo treba, itd.

Evo pomazem, za subwoofer ne mora kvalitet hypexa mada je i D200 hi-fi pojacalo.

08-26-2017, 03:13 PM
Reply
(08-26-2017, 11:48 AM)BeliNinja Wrote: Bilo je lepih slika ali su nestale. Mozda bi Zocky mogao da pomogne.

Nisu nestale, samo mora da se otvori na Fotobaketu direktno. Traže da se uplati 60 dolara godišnje da bi se videle slike.

(08-26-2017, 11:49 AM)Jevrem Wrote: Kupite pojacalo za auto za mizeriju para i umesto chopera sa 12v se stavi klasican trafo i ispravljac i vec ima hladnjak na sebi. Zar nije neko na jednom od audio foruma nudio neke module za pojacala bez kutije?

Ovo mi je padalo na pamet ali sam neodlučan iz razloga što nisam siguran koliko su takva pojačala kvalitetna. Dobra stvar jeste da većina njih ima kontrolu glasnoće i x-over kontrole na sebi, a pojedina imaju i kontrolu faze.

(08-26-2017, 12:22 PM)Braca Wrote: Koliko je meni poznato, ekvivalent Hypex-a u smislu THD, izl. impedanse i efikasnosti ne postoji u domaćoj radinosti.Pozdrav

To me je u principu zanimalo. Hvala Braco. Postoji opcija naručivanja B&O ICEpower modula - oni bi trebalo da su dorasli - ako izuzmemo nCore koji očigledno predstavljaju klasu za sebe, a imaju i cenu u skladu sa tim - Bruno Putzeys je doktor.

(08-26-2017, 01:53 PM)vladd Wrote: Jedna od sprava zakoju znam da radi kao dobar sabvufer amp.
https://www.aliexpress.com/item/500W-mon...142.OgQ9UI
Mislim da je veci problem distorzija samog zvucnika kada dobije ubrzanje nekoliko stotina G

Hvala na predlogu Vlado. Sa kojim basem radi, ako znaš ?

(08-26-2017, 02:58 PM)Alex Wrote: U domacoj kuhinj, bez razmisljanja: http://forum.yu3ma.net/showthread.php?tid=452 E sad, dodatne kontrole,,,, ne znam da li Mile moze i koliko da pomogne u tome, ima neki kontrolor gde ce da sece bas, a fazu, hm. Iskombinuj od zocky-evog. Svakako jeftiniji izlazni stepen od bipolarnog, em se manje greje, em manji trafo treba, itd.

Ovo što je Zoki pravio ima prekidač za kontrolu faze, koliko sam shvatio iz Eliotovog pisanija. 0-180 i to je sve. To bih da izbegnem ako je moguće.

(08-26-2017, 03:14 PM)apexaudio Wrote: Evo pomazem, za subwoofer ne mora kvalitet hypexa mada je i D200 hi-fi pojacalo.

Hvala Apex.
Reply
Quote:Sa kojim basem radi, ako znaš ?

Secam se da je EV, 12 inca, dosta W, oko 200, cena je bila oko 70 evra, tacne oznake se ne secam.
Rezan ispod 200Hz, aktivno.
Reply
Zvu, pade mi na pamet da sticajem okolnosti imam jedan nov UcD180 (standardna verzija) koji mi već tri godine čami u fijoci.
Ako ti je snaga od [email=180W@4R]180W@4R[/email] dovoljna za tvoj niskotonac (Ncore je samo 3dB jači), i imaš želju da ga isprobaš, drage volje ću ti ga staviti na raspolaganje.
Imam čak i odg. ispravljač (SMPS300RE), ali nemam sklop za zaštitu.

Taj modul mi je ostao zbog greške u Hypex-ovom magacinu jer su u kutiju sa oznakom "High Grade" stavili standardnu verziju, a ja sam to otkrio tek pri montaži. Materijal sam tada naručio kod njihovog zastupnika u Hong Kongu, jer za razliku od Holandjana, koji za poštarinu traže nekih 60 evra, ovaj je slao besplatno Smile .
Prodavac je bio korektan i rekao da mu vratim modul, ali ja sam ga ipak zadržao iz razloga što bi mojim tadašnjim zvučnicima LS3/5a dobro došao subwoofer. Medjutim, posle prelaska na Nubert (43Hz) ta ideja više nije bila aktuelna.

Jedino bi morao da se strpiš do mog sledećeg dolaska u Kg (oko 12. oktobra), jer mislim da slanje poštom nije prihvatljiva varijanta.

Pozdrav
Reply
Može Braco. Hvala puno.
Reply
Ok, biće mi drago da čujem još neki utisak o modulu.
Javiću se pred polazak radi razmene koordinata.

Pozdrav
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)