Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
0.96" I2C OLED Display - enclosure
#1
Zanima me dal neko ima dobru ideju kako da se napravi gornji deo kutijice gde moze da se ugura ovaj display-cic:

[Image: 1399529109_2264.jpg]
Trenutno je ovo:


E sad, mislio sam da cu moci da usrafim sva ova cetri srafcica, medjutim, vrlo tesko da nadjem ovak sitne pod jedan, plus malo prostora...tako da su stavljena dva (da probam da usrafim), plus dva odstojnika mala, kao backup samo (sa opcijom da stavim silikon da to drzi (jel to ok pristup...neki telefoni fiksni koje sam ja rasturao ranije su imali slicno odradjen deo kod display-a)).
Reply
#2
Moja ideja je da rupe u pločici legnu na četiri klina, a onda preko plastika (mogu opet neki klinovi ili delovi rama) od poklopca da fiksira po visini da ne može pločica da izađe iz klinova. Vijci drže sastavljeno obe strane kutije, tako da sve ukupno to ne bi imalo kud (barem tako mislim).
p.s
Ja sam dao ideju za oba dela kutije, a ti pitaš za gornji. Malo sam omašio, ali eto radi diskusije.
Reply
#3
(08-08-2017, 07:53 AM)mp3police Wrote: Moja ideja je da rupe u pločici legnu na četiri klina, a onda preko plastika (mogu opet neki klinovi ili delovi rama) od poklopca da fiksira po visini da ne može pločica da izađe iz klinova. Vijci drže sastavljeno obe strane kutije, tako da sve ukupno to ne bi imalo kud (barem tako mislim).
p.s
Ja sam dao ideju za oba dela kutije, a ti pitaš za gornji. Malo sam omašio, ali eto radi diskusije.

Ovo ti je odlicna ideja sa klincicima, meni to nije palo na pamet. Videcu dal mogu neki poput mini tiplova da drze to cudo, ili jos bolje da viri navoj pa da moze da se usrafi matica sa druge strane neka sitna... A opet i da ne moze tako, bolje ce malo silikon tako da uhvati... Smile
Reply
#4
Cepaju kinezi kako rade 3D, 2x brzi od 3dhubs.com i 3x jeftiniji Smile Evo kako ispala stampa...radio sam i ja svoju verziju na mom stampacu, ali ni blizu ovom kvalitetu... Ipak FDM vs SLA ...nebo i zemlja.

[Image: RVSBC6T.png]
[Image: GC0L9rT.png]
[Image: 1xWoVos.png]
Reply
#5
Odlično izgleda! Daj neki link gde si to radio.
Reply
#6
Radio sam kod ovih: http://hen-sim.com/en/
Reply
#7
Evo da podelim samo kako izgleda i sve zajedno Smile

[Image: tZW8WPwTQzm24ZPNWgKYEA.png]

Nije lose ispalo, moracu samo da smislim pametniji nacin kako da uguram oba kabla kroz drsku, jer sa ovim je malo tesno da stane i kablic za probe pored ovog u ovaj isti...

[Image: 29-445.jpg]

...jbg, nece slonce u lonce Smile

...morace i da se izmeni deo oko rupa, ovaj materijal je poprilicno tvrd, nisam slabasan u rukama ali srafljenje holsrafima ne ide bas lako...ali za v1, zadovoljan.

Jel ima neki poseban strain relief za ove tanke kablice, tj. za oba u jednom?
Reply
#8
Jel ti ovo termometar?
Reply
#9
Jok, tester za custom uredjajcic koji se kaci na OBD, muski konektor na kablu, zenski na kutijici napred.
Reply
#10
Ma da, vidi se da je OBD konektor, nego ja nisam pažljivo gledao. Dobro izgleda ovo!
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)