Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moze li od babe devojka
Huh
U nekoj transakciji dosao do istih
Na prvi pogled licili , sto ih vise gledam / slusam sve vise mi se ne dopadaju Sad 

E sad dali se isplati/moze napraviti nesto sto bi pristojno zvucalo.
HVALA za svaku ideju misljenje
Basovi 2 kom vezani paraleln srednjotonci 3 kom vezani paralelno preko 10 uF visokotonci 2 kom vezani paralelno preko 4u7
dimenzije 90 40 30 cm

Attached Files Thumbnail(s)
08-05-2017, 12:15 PM
    08-05-2017, 12:16 PM

Reply
E bas sam evgenije Sad izvinite 
muceci se da postavim slike napravio jos dva posta  Huh

Molim moderatora da ih izbrise HVALA
Reply
Bilo sta ozbiljno da krenes da radis, moras ispitati karakteristike svakog od drajvera, i napraviti pristojne skretnice. Moj predlog je da jedan bas ostavis nisko da radi, s drugi malo vise, i sa blago pomerenom fazom.

Koju i kakvu skretnicu, definisu karakteristike drajvera. Zasto su oni tako pusteni da rade i da se prirodno odsecaju u gornjem opsegu, nije mi jasno.

E sad, postoji opcija, dosta skuplja, da svakoj grupi dodelis pojacalo i pride elektronsku skretnicu, ako su drajveri vredni takvog truda.
Reply
Slažem se sa imenjakom,ja bih za početak verovato uradio prave skretnice, možda više od 3-sistemskih i malo predampirao kutije,sve ostalo je viša matematika. :-D
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply
Ja mislim da je aktiva bez obzira na kvalitet drajvera mnogo kvalitetnije resenje od pasivne skretnice sa istim drajverima, ali je ujedno i mnogo skuplje resenje...

Vec su ti rekli kojim putem trebas da ides a ja bi samo dodao da ne pocinjes nista bez mernog mikrofona jer ces lutati kao magare u magli... Smile
Reply
Lutanje u magli ponajmanje, nego bacanje novca i materijala, bez finalnog zadovoljstva poslom.
Reply
Aktiva predstavlja mnogo lošiju opciju od pasive. Kod ogromne većine aktivnih skretnica se može podešavati nivo i strmina reza ali to je sve. Pasiva ima ozbiljno veće mogućnosti od toga.

Problem faze i ekvilizacije ostaju nerešivi za ogromnu većinu aktivnih skretnica. Ako se dodaju te dve stvari, dolazimo do signal procesora što je već potpuno drugi par cipela. Samo, tada drajveri i kutija postaju slabe tačke zvučnog sistema.
Reply
Eeemmm... pod aktivom sam mislio ili minidsp ili racunar kao izvor zvuka sa nekom ozbiljnijom zvucnom karticom... U oba slucaja su ruke odvezane za gomilu podesavanja (faza, seca, atenuacija........). Nisam se dobro izrazio kada sam pisao...
Reply
Slažem se u potpunosti. Čak i ja imam neki tamo dsp (:
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)