Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kontrola WiFi uredjaja - klime, kamere etc.
#1
Kada je rec o klima uredjajima, security kamerama i sl. uredjajima za kucu koji imaju WiFi u sebi, vecina dolazi tako da na sebi obicno imaju QR code koji kad se iskenira na mobilnom se instalira adekvatna app koju je sam proizvodjac napravio ili preporucio. E sad, da li se za ovakve uredjaje prate neka posebna pravila i neki zajednicki standardi koji bi omogucili neko lakse povezivanje sa third-party aplikacijama, ili se vise svodi na neki reverse e. i rucno cerupanje komandi?
Reply
#2
Ne verujem da postoji nešto zajedničko za sve. Barem ja nisam čuo za tako nešto. Može da se snimi saobraćaj pa da se kopa po tome što bi bilo prilično mukotrpno.
Reply
#3
Ako uredjaji imaju wifi u sebi, onda treba analizrati sta proizvodjaci nude od komandnih opcija kroz doticnu konekciju.

Po meni je besmisleno da bezbednosna kamera ima wifi, posto bi joj to bila ubitacna slabost.
Reply
#4
(07-09-2017, 07:49 AM)gorankg Wrote: Ne verujem da postoji nešto zajedničko za sve. Barem ja nisam čuo za tako nešto. Može da se snimi saobraćaj pa da se kopa po tome što bi bilo prilično mukotrpno.

Pod ovim mislis da se snimi sa spectrum analyzer-om i onda da se analizira to ili mozda nekako preko rutera da se snima saobracaj ili mozda ovako nesto...?
https://wiki.wireshark.org/CaptureSetup/WLAN
Reply
#5
Bas sam mislio na ethereal. To je besplatan i odlican alat.
Reply
#6
WiFi je potpuno siguran ukoliko se adekvatno zaštiti.
A može biti veoma ranjiv ukoliko se ne ispoštuju određeni siguronosni protokoli...
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#7
Za razne grupe uredjaja mozes da nadjes aplikacije ili skupove exploita npr ima gomila projekata za rutere i kamere ... Manje vise su svi slicni i koriste neki poznati opensource software ispod haube (OpenWRT?).
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#8
IP kamere recimo imaju ONVIF standardizaciju, pa kamere koje su sa ovim protokolim mogu se (uglavnom) koristiti sa uređajima (recimo NVR-ovima) drugih proizvođača.
https://www.onvif.org/
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)