Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prva ljubav zaborava nema...
Imaš neka merenja ili si radio po nečijem projektu ?
Reply
Nisam radio po projektu, sam se igrao.

U prilogu je merenje trenutne konstalacije skretnice.

1.2mH na basu, 15uF +2.2 oma u paraleli sa basom i notch 8.2 oma + 100uF+ 0.47mH
Na visokom 10uF i 0.22mH, ispred toga otpor za atenuaciju.

Grba na visokom je od simetricne pozicije u odnosu na bocne i gornju stranicu, mislim na ovaj bregic u roll off-u na oko 1.5Khz

Attached Files Thumbnail(s)
09-15-2017, 12:22 PM

Reply
Dobro si ovo izveo. Prilično širok noč na midbasu - ali je očigledno odradio posao.

Skretnica za visoki je prilično hrabra ali XT25 može to da izdrži.
Reply
Na visokom nije invertovan polaritet, plus na plus je.
Reply
Misliš zbog toga što su električno oba 12dB/O ?

To je urbana legenda - nekad treba obrnut polaritet, nekada ne. Kod tebe se isti polaritet pokazao kao ispravan.

Bolje si ti odradio ovo od nekih izvikanih, bez zezanja ti kažem.
Reply
Probavao sam svasta, ukrstanja na 2.5 i okolo daju neki supalj zvuk , nema prostora, valjda direktivnost basa izmedju 2 i 3 khz.
Tek kad visoki ugazi nisko ispod 2khz, postane zanimljivo za slusanje, ali ne mislim da je xt25 dorastao da isprati 8545, treba tu bolji visoki.
Interesantno da je prosao dobru galamu bez ostecenja. mada to sto se ukrstaju akusticki ispod 2 khz nije relevantno za snagu, elektricni rez jeste, a on krece vec ispod 4 Khz.
Reply
(09-15-2017, 12:51 PM)Zvu Wrote: Misliš zbog toga što su električno oba 12dB/O ?

To je urbana legenda - nekad treba obrnut polaritet, nekada ne. Kod tebe se isti polaritet pokazao kao ispravan.

Bolje si ti odradio ovo od nekih izvikanih, bez zezanja ti kažem.

Hvala Zvu Smile,

Ono sto je meni interesantno je ova minimalna faza koja je dosta linearna u zoni reza iako odziv i nije bas, mozda je to kljucno za subjektivan osecaj......
Reply
Možda ne zadovoljava kvalitetom ali izdržljivošću da. Prošao je dobru galamu bez oštećenja jer mu je rezonantna na 480Hz po datasheet-u. Ima Xmax +/-0,5mm što je za visoki odlično.

Glede faze, to je jako teško meriti ispravno. Može biti da je to, ali ja pucam na direktivnost.
Reply
I daj bre baci neko gejted merenje sa jedno metar bar Smile
Reply
Raskupusan mi je amp, nemam trenutno mogucnost da merim ista , jedino nesto snimaka sto sam sam sacuvao na hardu.

Ovaj prikacen je gated, al na pola metra. I par merenja THD-a, al jbg neam pojma di je bio mikrofon i koji SPL je bio Sad

P.s Brisem na posao Smile

Attached Files Thumbnail(s)
09-15-2017, 01:06 PM
    09-15-2017, 01:08 PM
    09-15-2017, 01:08 PM

Reply
Što bi rekla moja baka - bambona Smile
Reply
Samo ću još da ubacim u sim da vidim šta se dešava sa impedansom 8545 u toj zapremini sa tom skretnicom.
Reply
Odziv bez i sa skretnicom koju si predložio:

09-15-2017, 06:55 PM

Na oko 250Hz imp pada najniže na 3,9 oma što je skroz ok. 

09-15-2017, 06:52 PM

Kao što rekoh ... Superica Smile
Reply
Bio mi drugar danas.

Kaže - ovo su ti neki life style zvučnici 21 

Reko' ja se nadao da su haj faj ali ako su lajf stajl da menjam profesiju u dizajner enterijera. Lajf stajl po zvuku. Pustiš ono svira tako bum bum - fensi  21
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)