Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nesto oko Altiuma multi sheet, multi channel, ISO, stara verzija
#1
Treba mi savet/pomoc u vezi sa Altiumom i multi sheet projektom.

Imam potrebu da koristim multi channel design zbog pracenja i kontrole gresaka. Ploca ce imati 1000-1500 komponenata ukupno, ali je uredjaj dusu dao za hijerarhijski prikaz: nekoliko celina i dosta blokova koji se ponavljaju. Problem nastaje zbog toga sto su ti  kanali/bokovi ISO - svaki ima svoje napajanje, GND i sl..

U mojoj verziji Altijuma power objecti imaju globalni scope - ne mogu to promeniti. Ta opcija (strictly hierarchical...) je ubacena mnogo kasnije. Altium koji moram da koristim je v6.9, ima vec 11 godina, ali je legalni i tu je kraj price u ovom slucaju..

Sve seme bi trebale da budu i dalje "citljive", da i dalje sadrze power objekte, morao bi bar GND da se negde pojavi :Smile

Ima li tu nekog kulturnog resenja, kako se vi borite, neka ideja? Znaci imam 4 kanala, identicni su topoloski, ali svaki ima svoj DC/DC blok odakle dobija ISO napajanje i ISO masu. Ima i neke kontrolne signale spolja.... Sema jednog (bilo kog) kanala se prostire na 3-4  A4 lista, pa imam i jedan top schematic gde su ti sub blokovi povezani, kao na slici

Sada na najvisem, top levelu, treba da postavim cetiri kanala i da ih povezem sa glavnim MCUom i ostalom salatom... Izbegao bih kopiranje na ruke svih tih sema i razdvajanje netova, jer je i ovako previse komponenata (samim tim i prostora za greske..) 

Uzmem jedan sheet symbol i kazem repeat(...) Ali power objekti su mi na istom netu;  nemam cetri GND_ISO vec samo jedan Sad

Reply
#2
Nadjoh resenje pa nek ostane ovde zapisano, ako se neko bude mucio u buducnosti (ili cak i za mene kad zaboravim sta sam smislio Smile

AltiJum podrzava "Parametric hierarchical design"... U stvari, nek ostane samo ta kljucna rec za sada, da ne smaram, a ako negog zanima mogu napisati detaljnije kako  sam resio.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)