Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
F1 za P channel MOS u SOT 89 kucistu za >300V
#1
Kao sto kaze naslov, ako znate neku komponentu manje vise dostupnu?

Pozicija u kolu je ... hm naponski kontrolisan struji izvor ( tj deo current mirror-a..) - HI strana u nekim spravama za elektrostimulaciju. Napon napajanja je oko 120-130V,  ali kako imam nekakvu H bridge topologiju i kapacitivne potrosace (a tu je i jedan mali, ali dovoljno opasan snubber), realno je da trpi duplo napajanje na sebi neko kratko vreme... Struja je 150mA plafon u peaku. Ostale k-ke nekako cu se izboriti nadam se. Ovde mi je glavni problem napon.

U originalu, na tom mestu sam, koristio BSP255 ali on je odavno obsolete. U kineske kopije se vise ne mozemo pouzdati Sad

Ako neko zna neko dobro tranzistorce, pomagajte!
Reply
#2
(05-27-2017, 08:10 PM)yugaja Wrote: Kao sto kaze naslov, ako znate neku komponentu manje vise dostupnu?

Pozicija u kolu je ... hm naponski kontrolisan struji izvor ( tj deo current mirror-a..) - HI strana u nekim spravama za elektrostimulaciju. Napon napajanja je oko 120-130V,  ali kako imam nekakvu H bridge topologiju i kapacitivne potrosace (a tu je i jedan mali, ali dovoljno opasan snubber), realno je da trpi duplo napajanje na sebi neko kratko vreme... Struja je 150mA plafon u peaku. Ostale k-ke nekako cu se izboriti nadam se. Ovde mi je glavni problem napon.

U originalu, na tom mestu sam, koristio BSP255 ali on je odavno obsolete. U kineske kopije se vise ne mozemo pouzdati Sad

Ako neko zna neko dobro  tranzistorce,  pomagajte!

BSP255 je u SOT223-4pinski,
pa najvorevatnije tražiš nešto za zamenu
pogledaj BSP230 dali odgovara 300V, 210mA, 1.5W,
ili FQ2TP25TF ali je za 250V
LP
Dragan
Reply
#3
Hvala puno mislim DA ce bii ok. Probacu za par dana.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)