Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odabir alata za CNC milling
#21
Wink 
(05-20-2017, 11:50 PM)ddanijel Wrote: Evo snimak kako izgleda masinica:
Radna povrsina 20x25cm , 400w brushless spindle motor sa vfd kontrolerom,  steperi nema23 , spingle kineske 8mm po krugu sa duplom maticom za eliminaciju lufta...

Da nemas rezervnu elektoniku za ovu Gorenje ves masinu sto se vidi u pozadini video snimka. Otisla na moj masini. Smile Smile Smile  Salim se naravno....

Super izgleda a vidim da si i ove nosace vretena i klizaca  radio sa onim tvojim CNC Laserom. Ti si se dobro opremio samo jos jedan 3D printer i to je ono sto bi izgleda sada za DIY trebalo da bude osnovni alat.
Reply
#22
Hvala na savetu, uzecu kad budem dolazio uskoro. Inace nasao sam i ovde jedno koje mi zavrsava posao. Sad se igram podesavanjima za fine tuning. :-)
Reply
#23
Pošto se i ja lagano pripremam za rad sa cnc-om, a i završavanjem svog prvog cnc-a, da li postoji neka tabela za koje materijale koji se alati koriste i pri kojim brzinama?
Razmišljam da stavim motor od veš mašine, on razvija do 13 000 rpm, i da napravim neku finu regulaciju, za početak obrađivao bih drvo, plastiku i možda aluminijum ali nešto sitno pošto mi konstrukcija ne dozvoljava nešto teže za obradu?
Svaki savjet je dobrodošao. Smile
Reply
#24
Naravno da ima,
i to još na mobilnom telefonuSmile

https://play.google.com/store/apps/detai...d.cnctools
Reply
#25
ili ovako :
http://www.daycounter.com/Calculators/GC...ator.phtml
Reply
#26
Za iOS sam našao neku aplikaciju pod imenom CNC VMC, a ni taj kalkulator sa drugog linka nije loš ima sve potrebno.
E sad dolazimo do onoga na šta paziti kada kupujem alat, materijal, proizvođač...?
Reply
#27
(05-21-2017, 03:24 PM)Makso Wrote: Za iOS sam našao neku aplikaciju pod imenom CNC VMC, a ni taj kalkulator sa drugog linka nije loš ima sve potrebno.
E sad dolazimo do onoga na šta paziti kada kupujem alat, materijal, proizvođač...?

Zavisi šta očekuješ od reznog alata.
Koliko će se često koristiti ?

I Kineska jeftina glodala itekako imaju upotrebu u DIY
a cena naspram brendiranih je deset do dvadeset puta niža.
Reply
#28
Za početak ići će neka kineska glodala, a poslije vremenom lagano dokupljivati ozbiljniji alat, ali prvo dok složim cnc. Smile
Reply
#29
Naravno,

Dok malo ne naučiš da radiš polomićeš nešto glodala pogotovo onih manjih.
Kada pukno brendirano - to ume da zaboli (finansijski), dok ti Kineza neće biti toliko žao.
U medjuvremenu ukapiraš i šta ti tačno treba, pa ne kupuješ unapred ono što ti je suvišno !

Pozz
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)