Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
APEX D14
Nisam hteo da otvaram još jednu novu temu,pa sam mislio da ovde pitam..
Sticajem okolnosti,kupiću u skorije vreme električnu gitaru,pa pakujem jedno manje gitarsko pojacalo,čisto da imam na čemu da sviram dok se ne izveštim po pitanju rada sa većim naponima,pa da spakujem nekog lampaša,imam neke lampe koje bi iskoristio,a i čekam strica po pitanju nekih drugih delova(izlazni i naponski trafo,šasija,itd.)
Ideja je bila da iskoristim što više stvari koje imam,a da pritom i ne uložim toliko novca Big Grin
Spakovao sam ispravljač,1x29V DC bez opterećenja,trafo je iz nekog rashodovanog uređaja,čini mi se da je 60VA,al' nisam baš nešto siguran Tongue
Grec je iz spaljenog napajanja od kompa,prevelik za svoju namenu(25A),i filter 3300uF/35V.
Za pojačavački deo sam mislio da spakujem neki TDA,a sad mi je dilema predpojačalo.
Naleteo sam na Lead Standard od Bore Jagodića,ali na sajtu postoji samo šema,a PCB-a nema,pa sam hteo da pitam da li nekom nekim slučajem ima PCB za ovo predpojačalo,ili ako postoji neka bolja šema za predpojačalo koju bih mogao da iskoristim uz ovakvo napajanje,sve preporuke su dobrodošle Smile
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
(05-20-2017, 05:03 PM)mancube Wrote: Nisam hteo da otvaram još jednu novu temu,pa sam mislio da ovde pitam..
Sticajem okolnosti,kupiću u skorije vreme električnu gitaru,pa pakujem jedno manje gitarsko pojacalo,čisto da imam na čemu da sviram dok se ne izveštim po pitanju rada sa većim naponima,pa da spakujem nekog lampaša,imam neke lampe koje bi iskoristio,a i čekam strica po pitanju nekih drugih delova(izlazni i naponski trafo,šasija,itd.)
Ideja je bila da iskoristim što više stvari koje imam,a da pritom i ne uložim toliko novca Big Grin
Spakovao sam ispravljač,1x29V DC bez opterećenja,trafo je iz nekog rashodovanog uređaja,čini mi se da je 60VA,al' nisam baš nešto siguran Tongue
Grec je iz spaljenog napajanja od kompa,prevelik za svoju namenu(25A),i filter 3300uF/35V.
Za pojačavački deo sam mislio da spakujem neki TDA,a sad mi je dilema predpojačalo.
Naleteo sam na Lead Standard od Bore Jagodića,ali na sajtu postoji samo šema,a PCB-a nema,pa sam hteo da pitam da li nekom nekim slučajem ima PCB za ovo predpojačalo,ili ako postoji neka bolja šema za predpojačalo koju bih mogao da iskoristim uz ovakvo napajanje,sve preporuke su dobrodošle Smile

Uradi G100 imam ja gotovih plocica za njega, a sve ti je na istoj plocici ispravljac pojacalo predpojacalo...

https://www.youtube.com/watch?v=iciKPIS950I
https://www.facebook.com/APEXaudio.MileSlakovic/
Reply
heh,ovo je moj primjerak, komšija je bio oduševljen! sa dva trafoa poput tog kojeg imaš dobiješ ovakvo pojačalo koje lako može biti i tvoje konačno - jedino ako si se baš odredio da to konačno bude lampaš.
Chop your own wood and it will warm you twice
Reply
Nisam u mogucnosti trenutno da spakujem ovako nesto,previse mi je sad za finansije,a cilj mi je bio da popakujem sve ovo u kutiju od napajanja,da mi ide sve zajedno kao mali prenosni sistem,evo par slika cisto za uvid o cemu se radi Smile
Treba mi samo nacrt za plocice,za neko predpojacalo,da upotpunim ovo sad za sad Big Grin
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
05-20-2017, 06:45 PM
05-20-2017, 06:45 PM
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
(05-20-2017, 06:43 PM)mancube Wrote: Nisam u mogucnosti trenutno da spakujem ovako nesto,previse mi je sad za finansije,a cilj mi je bio da popakujem sve ovo u kutiju od napajanja,da mi ide sve zajedno kao mali prenosni sistem,evo par slika cisto za uvid o cemu se radi Smile
Treba mi samo nacrt za plocice,za neko predpojacalo,da upotpunim ovo sad za sad Big Grin

Nema nikakve razlike u ceni raditi pojacalo na jednoj ili vise plocica, cak mislim da je jeftinije spakovati G100 nego bilo koju drugu kombinaciju modula. Plus boje tona i ekvilizacije su uradjene specijalno za gitaru tako da je zvuk bolji nego sa univerzanim preampom.
Reply
Da sam poceo od nule i da moram da kupujem sve delove,sastavio bih G100,jer bi to podrazumevalo da kupim i nov trafo,i vecu kutiju,itd.
Ovde ce u izlazu da bude TDA2050,najveci izlazni deo,da moze da radi sa ovime sto imam(30V DC,60VA),sad je pitanje bilo samo za gitarsko predpojacalo,da se napaja sa jednom granom DC napajanja,da sve stane u jednu kutiju od ATX napajanja za komp.
Ako postoji neka varijanta da se napravi manja verzija G100,da je na jednoj plocici sve,ali da prilagodim sve tome sto imam i sto mogu da iskoristim Smile
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
Imam ovakvu ideju,imam jedan 12V sekundar na ovom malom trafou,ispravim ga u DC,i stavim 7809 za regulator,da mi napaja ovaj stompbox,kao predpojacalo,vec imaju nacrtane plocice,tako da super,ne moram da se cimam oko toga Big Grin
Pojacavacki deo TDA2050 (na jednoj grani napajanja) Smile
Da li bi ovako nesto radilo sve zajedno,da li ima dovoljno ovaj stompbox dovoljan izlaz za punu snagu ovog TDA chipa,ili da ubacim i neki buffer izmedju?
Sugestije su dobrodosle,opet Big Grin
Nista veliko trenutno nije mogucnost,finansije su ogranicavajuci faktor :/
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
Ima plocica od Lead mastera ako znas da prectas u Sprintu.
05-21-2017, 11:20 AM
Reply
Cip pojacala ne zahtevaju predpojacala osim ako nemas izvor zvuka sa mnogo malim nivoom signala na izlazu. Signal iz muzicke kartice na kompu je sasvim dovoljan za punu pobudu.
Reply
Hvala svima na odgovorima,znam sta cu da radim.
Kad uradim nesto vise,bice slika i snimaka Smile
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
(05-21-2017, 09:47 AM)mancube Wrote: Da sam poceo od nule i da moram da kupujem sve delove,sastavio bih G100,jer bi to podrazumevalo da kupim i nov trafo,i vecu kutiju,itd.
Ovde ce u izlazu da bude TDA2050,najveci izlazni deo,da moze da radi sa ovime sto imam(30V DC,60VA),sad je pitanje bilo samo za gitarsko predpojacalo,da se napaja sa jednom granom DC napajanja,da sve stane u jednu kutiju od ATX napajanja za komp.
Ako postoji neka varijanta da se napravi manja verzija G100,da je na jednoj plocici sve,ali da prilagodim sve tome sto imam i sto mogu da iskoristim Smile

Postoji tema o gitarskom pojacalu sa TDA2030, naravno moze i TDA2050 da se koristi .
http://forum.yu3ma.net/showthread.php?ti...+za+gitaru
Reply
Ako ce da napajenje bude jednostruko iskoristi ovaj dio plocice i onda dodas pojacalo sa Tda.
05-21-2017, 05:13 PM
Reply
Ovaj Borin Lead mi nesto nije jasan,na slici iznad ima neki coil pri ulazu,a i tranzistori nisu oznaceni,tako da ne bih znao sta da radim.

Ovaj nacrt od TDA2030 je super,ali problemi su:TDA treba da se prepravi u single supply,i da se celoj plocici smanji velicina,ja sam probao da izbacim napajanje,i jos neke sitnice koje mi nisu potrebne,ali opet ne mogu sve da uglavim,trebala bi mi pomoc nekog ko zna sta radi,jer meni samom nesto bas i ne ide Big Grin

Cela plocica bi trebala da bude max 125mmX50mm,da bi mogao da uglavim sve u kutiju od napajanja,a da na njoj bude preamp i amp,ostatak kutije je popunjen trafoom i ispravljacem.

Ako neko ima volje da mi sredi taj PCB,bio bih mu zaista zahvalan Big Grin

Nisu mi potrebni CD in i izlaz za slusalice,umesto input jack-a moze samo 2pin header,jer je na prednjoj strani van ploce jack namontiran,nije potreban onoliki hladnjak,moze da se izbaci,itd.
Moj pokusaj da ista uradim:

.lay6   APEX TDA2030 pokusaj prepravke.lay6 (Size: 181,58 KB / Downloads: 6)
Original:

.lay6   APEX TDA2030 guitar amp 15W.lay6 (Size: 226,8 KB / Downloads: 1)
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
Da dodam,samo da predpojacalo stane u 125x50mm,imaju one male plocice za TDA2050,sto se vertikalno montiraju komponente,one su cini mi se 50mmX50mm,taman da popune ono malo mesta sto je ostalo Smile
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
Svi tranzistori su Npn npr Bc547c a coil je relej koji sluzi za ukljucivanje efekta preko pedale.
Reply
Ako postoji mogucnost da se izbaci taj switch za sustain,i da mi neko precrta taj deo na PCB,moze Smile
Precrtao bih sam,ali probao sam jedno 5 CAD programa za PCB-eve,ni u jednom se ne snalazim,a u jednom u kom sam se snasao,kad dodjem do pakovanja komponenti na PCB,uvek nesto zeznem,ili autorouter ili one layere,..
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
Moze da se izbaci taj relej a i prvobitna sema je bez toga. Nesta mi Sprint zeza treba da ga ponovo instaliram ako mozes pocni da crtas pa cemo ti pomoci.
05-21-2017, 07:14 PM
Reply
Ako ima neko one makroe samo da mi okaci negde,ne mogu da se skrpim sa ovime sto imam trenutno,pa da pocnem da crtam Big Grin
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
Koje makroe?
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)