Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
APEX D14
Moja izvedba D14,pocinje polako da poprima oblik,trenutno je sve funkcionalno,treba da se skutija do kraja.
Razlike od sheme su izlazni,umesto BDW83D/84D su sada BDW93C/94C,jer sam cini mi se 8 promenio(bili su ISC,riknuli bi po paljenju ili nekom vecem piku),ovi su ST i originali,pa iako su manje snage,sad lepo rade Smile
Ovako je sve samo za probu,jos nista nije namontirano,kutiju i poklopac ceka farbanje,a za prednju stranu se jos uvek razmatraju opcije Big Grin
05-14-2017, 12:11 PM
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
Predlazem TB1 preamp na ulazu i selektor sa tri ulaza da se dobije kompletno integralno pojacalo. Za neupucenje integralno pojacalo podrazumeva pojacalo u koje je integrisano i predpojacalo za razliku od dva odvojena uredjaja.
Reply
koji ti je napon napajanja? ovi to220 su značajno manje snage i poprilično nižeg Uce...
Chop your own wood and it will warm you twice
Reply
+/-49V,vec je TB3 i TB1 popakovano,fali mi jos prekidac za loudness i 82n za TB1,i to je gotovo Smile
Doduse nece biti integrisano,treba mi odvojeno preamp,da mogu da ga stavim i uz PA sistem,i uz HiFi sistem Big Grin
D14 sam planirao da bude samo snagas,verovatno ce da najvecim delom bude za PA,tako da i nije toliko kriticno predpojacanje jer sve ide kroz miksetu,limiter Smile
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
Da dodam,selektore nisam planirao da stavljam jer su mi veliki trosak releji,a svakako koristim samo jedan izvor tako da mi i nije toliko potrebno prebacivanje Smile
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
Evo i jedna slika predpojacala,trafo 2x12V iz neke budjave mini linije,ispravljac 2x3300uF,1.5A grec i LM7815/7915 regulacija,TB3 kompletan i radi,jedina izmena mi je pot za balans koji sam izbacio,jer nemam odgovarajuci pot za balans,a TB1 je u kutiji ,ceka jos par sitnica da dodju na red Smile
Trenutno je rasklopljeno sve,radi boljeg ozicenja i planiranja prikladne kutije Big Grin
05-14-2017, 04:38 PM
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
super je to. kad budeš stavljao sve u kutiju gledaj da su ti 235Vac vodovi,trafo i prekidač daleko od predpojačala i ulazno / izlaznih konektora.
Chop your own wood and it will warm you twice
Reply
Imacu to u vidu,hvala Wink
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
Imam i phono sekciju spremnu,doduse izgleda kao da je prosao uragan kroz nju,kad nabavim kais i glavu za gramofon da bude sve kompletno,tada mozda i napravim taj selektor ulaza Smile
Evo sheme,nemam trenutno vremena da slikam plocice,a doduse verovatno cu morati ih pravim opet na PCB-u ,a ne na onom vitroplastu sa bakarnim tackama,to mi je bio prvi projekat vezan za elektroniku,bio sam presrecan samo kad je proradio Smile
05-14-2017, 05:15 PM
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
Umesto darlingtona uvek je moguce koristiti mosfetove uz malu izmenu kola mirne struje. IRF540/9540 ili IRFP240/9240 su lako dostupni i uvek originalni za razliku od bipolarnih tranzistora koji su najcesce fake.
Reply
Imao sam plan da D14 koristim za PA kao pojacalo za satelite,tako da bi ta prepravka na fetove mozda bila dobro resenje,jer vec sada ovi tranzistori rade na samoj ivici SOA,kakve bi izmene bile potrebne za ubacivanje fetova? Smile
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
Za PA bi pojacalo moralo da se uradi kao FR150, ali to bi bila prevelika prepravka jedino ostaje da se izlazni stepen prepravi kao kod FH12.

05-16-2017, 11:05 AM
05-16-2017, 11:06 AM
Reply
To bi bio preveliki zalogaj za mene i moj budzet trenutno,imam jos dosta toga zapocetog da dovrsim,tako da ce D14 za sad ostati takav kakav jeste,pa koliko potraje Smile
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
FR150 ima na ulazu subsonic filter koji sprecava prolaz previse niskih frekvencija od kojih bi membrana zvucnika nepotrebno titrala ne proizvodeci gotovo nikakav zvuk uz to ovo kolo pojacava frekvencije iznad rezne i kompenzuje neefikasnost vecine PA kutija u basu. Sledi clip limiter sa FET-om ako se pretera sa ulaznim signalom i strujni limiter u izlaznom stepenu ako se prikljuci previse zvucnika pa se impedansa spusti ispod 4 oma ili se napravi kratak spoj na kablovima. Kad se pogleda cena dodatnih komponenti ona je beznacajno mala u odnosu na cenu kompletnog uredjaja.
Reply
Shema je zakon,skinuo sam je,ceka neku bolju finansijsku situaciju Smile
Dvoumim se sta sledece da uzmem da radim,imam jedno poluispravno PA pojacalo,ima trafo 1.2kVA,2x4700uF 100V po grani napajanja,voltaze nisam upamtio,morao bih opet da premerim,da prepravim u recimo neko iz Apex B serije,ili da pravim nesto u A klasi,po mogucnosti sa fetovima,ova shema koju ste izbacili danas,FA9 mi je primamljiva podosta,a nemam trenutno u kuci ni jedno pojacalo u A klasi tako da bi valjalo da se i tako nesto proba!
Kakvo napajanje bi bilo prikladno za FA9,koliki trafo i kolika je izlazna snaga,mirna struja,THD i sve ostalo,ako uopste imate te informacije,posto je shema veoma sveza jos uvek Big Grin
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
Statisticki F100 module sam do sada najvise ugradio od svih mojih projekata upravo u mini PA sisteme. Ispostavilo se da je pojacalo sa 4 izlazna mosfeta najpotrebnije u praksi. FR150 bi bio njegova najbolja zamena.
Trafo za FA9 ili za AA9 treba da ima 2x15V sekundar i oko 5A struje za stereo, znaci neki od 150 do 200W.
Reply
Hvala na odgovoru,htedoh samo da pitam jos nesto,okvirno me zanima izlazna snaga u 8R,i koliki hladnjak(disipacija,okvirna velicina) je potreban za stereo,ako bih montirao obe plocice na jedan hladnjak?
Jos jednom hvala,pozdrav!
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
Poceo sam da precrtavam shemu,planiram da do vikenda(sto ne mogu da garantujem da cu stici,zbog skole i obaveza) nekako nacrtam plocice Smile
Jos uvek fale vrednosti,i moram da proverim velicinu komponenti,ovo sam sklepao za pola sata Tongue
05-16-2017, 10:42 PM
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply
Ne moras da se mucis plocica za FA9 vec postoji samo je precrtaj.

05-17-2017, 08:06 AM
Reply
Super,hvala! Smile
Pozdrav!
Fray the strings
Throw the shapes
Hold your breath
And listen!
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)