Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upravo stiglo
(05-05-2018, 02:01 PM)pavla Wrote: Zna li neko, da li kod nas ima gde da se kupi ESP8266 wi-fi module, i kolika mu je cena?

Imas na KupujemProdajem ai na Kupindu ...
Reply
(05-05-2018, 02:01 PM)pavla Wrote: Zna li neko, da li kod nas ima gde da se kupi ESP8266 wi-fi module, i kolika mu je cena?

Imam nesto za tebe, samo da se organizujemo oko isporuke, konsultuj se sa "svojima" da li neko ide na ovu stranu ovih dana da ti to prosledim ili ako hoces postom.
Znaces koga trebas za detalje da pitas ; )

PS: Mozda ti zatreba level-converter 5V<>3.3V, poslacu ti i to, mala plocica za 4 data linije.


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Distributer je Vitaelko za Srbiju. Pogledaj i oglase na kupujemprodajem. Ako ti je hitno a ne mozes da nadjes imam ja za prvu pomoc.
Reply
Evo updejtovan paketic za omladinca, ti modulcici ti trebaju a kako ces da ih povezes i koristis slobodno pitaj ovde sve sto ti nije jasno.


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Svaka cast Miki.
Reply
Ma nema na cemu, bolje njemu da to proradi i uspust da nauci nesto nego meni da stoji i skuplja prasinu.
Sa razlogom sam to tako iz delova zapakovao da bi usput naucio sta-cemu sluzi i kako ubuduce moze sve to pojedinacno da iskoristi u nekim drugim aplikacijama.
Macola ce mu malo samo pomoci oko toga tako da ne brinem, u sigurnim je rukama Wink
Reply
(05-05-2018, 10:15 AM)mikikg Wrote: @ddanijel Super, mora da ti posaljem ove stare miseve lepo da ih repariras i zamenis mikroprekidace ...

Sto se tice Logitech Flow, ja nisam uspeo da ga aktiviram sve dok nisam stavio Unify receiver na taj PC, ne moze samo preko mreze, mora receiver da ima!
Moze i preko Blue Tooth ako PC ima noviji prijemnik (ver 4.x), meni nece da radi sa 2.x, u mom slucaju je morao receiver da se stavi ..
Probao sam i da sve podesim i da onda sa jednog PC skinem receiver i tada mis prestaje da radi na tom PC!

Taj Flow software samo sinhronizuje mis kad ce na koji receiver da se prikljuci, prati tamo ivicu ekrana i kad stigne do jedne onda misu na HW nivou kaze da se okaci na drugi receiver.

Hm, iskreno nisam licno probao, imam info od drugih koji su probali.
Sa logitecha kaze " Logitech Flow requires computers that can connect to each other over a local network" , ili prostim recima da moraju da budu umrezeni.
Copy/Paste isto mislim da odradi preko networka. Ajde ako imas lufta probaj ako je jedan pc otkacen sa lana/wifi da li ce raditi prebacivanje na njega i da li ce moci copy paste, zivo me zanima.
Onaj microsoftov sw sto sam preporucio se pak zasniva na cistom networkingu i dovoljan je samo 1 unify receiver u master pc.
Sto se tice misheva zamena tastera se isplati na boljim modelima, eventualno na onom vx nano se isplati srediti ih ako ne rade ok, taj mish jos uvek ima upotrebnu vrednost (imam takvog koji mi je na kompu za kontrolu laser masine). Kod otvaranja misha skidaju se tefloni ispod i nakon skidanja nisu za vracanje jer je ruzno, a i odlepljuje se. Za te starije modele se tesko nalaze u originalu ali sam to elegantno resio tako sto kada prvi put radim neki nov mish skeniram njegove originalne teflone, obradim u ilustratoru i napravim vektor i onda na laseru isecem nove i imam spremno za ubuduce, a sa alija nabavim teflone za secenje u vecem formatu (70x100mm) , parola snadji se. Angel
Ako budes hteo da saljes javi mi na private da ti pustim adresu.
Reply
(05-05-2018, 04:40 PM)gorankg Wrote: Distributer je Vitaelko za Srbiju. Pogledaj i oglase na kupujemprodajem. Ako ti je hitno a ne mozes da nadjes imam ja za prvu pomoc.

Hvala, snasao sam se.
Simetricnost je odlika lepote!
Reply
evo, stigla je plocica. Sve sam lepo namestio: izabrao port, izabrao board koji treba i kad kliknem compile ova poruka izadje, sta je u pitanju?


Attached Files Thumbnail(s)

Simetricnost je odlika lepote!
Reply
(05-08-2018, 07:29 PM)pavla Wrote: evo, stigla je plocica. Sve sam lepo namestio: izabrao port, izabrao board koji treba i kad kliknem compile ova poruka izadje, sta je u pitanju?



Ne vidimo koji Board imas ali evo dok ne pokazes koji je probaj da umesto toga "NodeMCU 1.0" izaberes za Board ovaj "NodeMCU 0.9" a za "Upload speed" izaberi 115200
Reply
Otvori jednu novu temu oko tog ESP.
Trebas ukljuciti Show Verbose Output during compliation + upload pa ce se pokazati detaljniji podaci o gresci, to uslikaj pa postavi da vidimo.
Otvori novu temu pa ce mo tamo nastaviti diskusiju.
Reply
Znam da ne bije boj ljuto orzuzje, vec boj bije srce u junaka, ali sad kad su stigli kompleti za 0603 i 0805, osecam da je ovaj moj mini "home \ maker lab" potpuniji Smile Naravno, stigao i 1.8" TFT za v2 mog AVRKit-a Smile

[Image: c3agAQ9PRsiO7TZJmbJ3bg.png]
Reply
Danas pristiglo. Polako se opremam. Ovih dana kacim slike svog prvog projekta.


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Koliko šuške za očajlije?
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
Poklon od prijatelja za secan pocetak.

Inace je 360e za firme Big Grin
Reply
Uh, verovatno vredi svaku paru. Da te dobro služi!
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
Pa vazi za veoma kvalitetnu masku u rangu sa 3M speedglas. Kemppi ludacki brzo napreduje.
Reply
Cestitam, lepo je kada se okuplja fina oprema.
Inace, sa tim nema zezanja i opcije sto jeftinije, oci nemaju zamenu.
Reply
Hvala Vladd.
U pravu si potpuno. Savremeni aparati sa svim opcijama impulsnih prenosa i ostalih zajebancija su veoma nezgodni za posmatrace jer niko nije svestan kako lako moze da zadobije opekotine. U impulsnom prenosu na displeju ocitavas recimo 100A a u stvari u luku se desavaju impulsi koji idu i do 300A. Takav luk lako prevari i stvara opekatine ociju neverovatno brzo.
Reply
(02-16-2018, 03:15 PM)Braca Wrote: Vrlo upotrebljiv instrument za merenje RLC pasivnih komponenata, s težištem na merenju SMD delova.
Kupio sam ga u okviru akcije časopisa Elektor, a izgleda i da ga trenutno samo oni prodaju.
...
Više detalja imate ovde:
https://www.elektormagazine.com/news/rev...ster/17368

U svakom slučaju, jako dobar prvi utisak, tim pre što se za ove pare na eBay dobijaju manje tačni i upotrebljivi instrumenti.

Pozdrav
Podstaknut Bracinom informacijom o MASTECH MS-8911 smart SMD testeru, naručio sam od ELEKTORA još sredinom februara istu "igračku". 
Uplata i adresa isporuke je bila CH, mom sinku sa idejom da će njemu brže biti isporučen o a on će svakako doneti kada bude dolazio u Srbiju.
Nateglili smo se čekajući i razmenjujući nekoliko mailova, sa ELEKTOROM koji je nekoliko puta odlagao i pomerao slanje naručenog i plaćenog uređaja. 
Konačno, krajem prošlog meseca dobismo MS-8911. Nije nam bila nikakva frka ali ako je ovo politika i poslovno pravilo kod ELEKTORA, nije za preporuku.
Kako bilo, evo da se pohvalim i ja nečim novim Smile

Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 5 Guest(s)