Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upravo stiglo
A zasto ti je nik tesla017 ako ne znas nista o tesarstvu Big Grin
Zezam se. Svaka cast. Znam kakve su muke prosao sam kroz to. A mozda cu tek da prolazim.
Reply
Nek' si ti njega "udomio", dobra leđa naprave drugi auto... Smile
Reply
I meni stigose crevca za trecu ruku... resio sam da moja treca ruka ima samo tri ruke... cetiri mi je nekako puno... postolje je od neke stare stone lampe... cekam jos stipaljke da mi stignu pa da kompletiram i pustim u pogon... 


A stigao mi je i punjac za "detetov" auto na daljinski... Istina da se ja vise igram sa tim auticem nego on ali.... sve za dete...... Smile

Reply
Nekad čovek poželi i dve treće ruke. Big Grin
Reply
Auuu breeee... pa to bi mi vise smetalo nego sto bi koristilo... Smile
Reply
Pa vrlo lako se saviju u stranu, ili skinu, ako zasmeta Smile
Što se veličine osnove tiče, namerno sam išao na veliku, često radim sa relativno velikim pločama koje imaju po par feritnih jezgara na njima, pa nisam baš hteo da mi se to prevrne. Smile
Reply
Meni stigle stipaljke. Cekam creva pa da uradim bazu.
Reply
Upravo stigli friško izrađeni toroidi za DIONIS preamp...firma TRAFO d.o.o. je bila jako brza i ovim putem ih pohvaljuijem.

Torodidi su 2komada 50VA/24VAC/1,04A i više su nego dovoljni za DIONIS.

Testiranje napajanja sa ovim toroidima će biti narednih dana pošto nemam osigurače za toroide pa kad to kupim bit ce update u temi sony clone preampa...

Reply
(03-18-2018, 02:44 PM)pakonja Wrote: A stigao mi je i punjac za "detetov" auto na daljinski... Istina da se ja vise igram sa tim auticem nego on ali.... sve za dete...... Smile

Bravo, nadam se da bar povremeno LiPo punis sa ukljucenim balans portom (posto na slici koju si poslao vidim punis bez njega).
Posle nekog vremena celije odu u debalans i ako ne pazis na to kroz par punjenja nacisto se upropasti baterija jer kod punjenja neka od celija sa manjim kapacitetom brze dostigne 4.2v i nastavi da raste napon i ode preko toga i par takvih punjenja i to joj bude kraj.
Meni pre par dana stigao rc auto sa pogonom 4x4 , prilicno ozbiljna naprava za relativno jeftine pare :
https://hobbyking.com/en_us/h-king-deser...tore=en_us
Reply
Nije baš upravo stiglo, ali je prije koji tjedan. Uglavnom borbeni komplet najviše razine, iznad toga je možda samo ultimate-guru razina.  Big Grin



Znači idemo redom. Dva komada sasvim pristojnih SE trafoa 3k za pojačalo SE ustroja sa EL34, prigušnica.mrežni trafo za dotično pojačalo i još k tome na cnc-u izglodana i plastificirana gornja ploča. To je zapravo DAH-1 pojačalo. Za više informacija google.

Onda kutija za lampaško pojačalo po principu "koje stane" u takvu kutiju(EDIT: kao primjer za odrediti veličinu kutije, izlazni trafoi su motani na EI84 jezgri). Kutija je vrhunski napravljena,gornja i donja ploča napravljene na CNCu, svi metalni dijelovi plastificirani,bočnice od mahagonija. Nažalost to je djelo majstora koji više nije sa nama već u nekoj drugoj dimenziji radi ono što je oduvijek htio raditi,steampunk kutije za audio tehniku, lemi SE i PP pojačala sve onako natanane polagano bez žurbe zajedno sa Vukušićem,Borom i još nekolicinom koji su nas napustili u roku od nekoliko godina.  Sad

Toroid je za naravno lampaško pojačalo, ima hrpu izvoda tako da izbor lampe je prepušten mašti konstruktora, snaga nekih 200-250VA.

To je kupljeno onako vanplanski jer je jedan kolega stavio oglas na forum da prodaje sve to po smiješnoj cijeni tako da iako sam planirao tih 150€ staviti sa strane u štednju nisam niti razmišljao da li kupiti ili ne. Prvenstveno je kupljeno radi kutije koje je majstor Dean napravio jer je od sada njihov broj limitiran pa će to biti jedna lijepa uspomena. Ima još kutija ali nisu dovršene pa kao takve se ne mogu nabaviti.


Sve u svemu ponovo ću složiti ponovo složiti svoj DAH-1 ali jednostavno je premalo vremena ostalo do Triode festivala tako da ću najvjerojatnije kao i zanjih tko zna koliko godina samo sebe dovući tamo bez ijednog uratka. Uglavnom budući da sam složio DAH-1 u neku improviziranu kutiju davne 2010 godine prije nego što je ta konstrukcija dobila to ime planira se jedna zgodna kutija koja meni antitalentu za dizajn je veliko postignuće.  Tongue


P.S.
Je je znam, puno pričam na forumu a malo radim,ali što ću kada mi je situacija trenutačno takva kakva je...  Sad
Reply
Samo ti hrckaj ovakve delove, naci ce se jednom i vreme ze gradnju. Odlicna nabavka.
Ja imam pojacalce sa EL34, SE u triodnom spoju, ali nekako, s njim nikako nisam dobio sirok osmeh na licu svome. Pogledacu sta je DAH-1.

Pozz!
Reply
DAH-1 je upravo to. 6n1p u SRPPu kao ulaz i EL34 u triodi kao izlaz. 



Konstrukcija by Harkonen iliti Dražen Markešić iz HAD audiolaba, nažalost on je jedan od ljudi koji su nas napustili zadnjih godina. Crtež mi je baš on dao na prvome Žarula festu u Varaždinu i još je tu negdje, laminiran i spremljen u arhivu.

Ima i DAH-2, šeme nema na forumima pa sada ne znam jel to SE ili PP, znam da ima jednu 6c33c po kanalu.
Reply
(03-19-2018, 01:05 PM)ddanijel Wrote: Bravo, nadam se da bar povremeno LiPo punis sa ukljucenim balans portom (posto na slici koju si poslao vidim punis bez njega).
Posle nekog vremena celije odu u debalans i ako ne pazis na to kroz par punjenja nacisto se upropasti baterija jer kod punjenja neka od celija sa manjim kapacitetom brze dostigne 4.2v i nastavi da raste napon i ode preko toga i par takvih punjenja i to joj bude kraj.
Meni pre par dana stigao rc auto sa pogonom 4x4 , prilicno ozbiljna naprava za relativno jeftine pare :
https://hobbyking.com/en_us/h-king-deser...tore=en_us
Izvini tek sad videh ovaj komentar... Smile

Tada jos nisam imao kablove da mogu lepo da ih punim... izvadio sam lipo celije iz starih laptop baterija i napravio 3 pakovanja baterija za auto ali tada jos nisam imao sve konektore da kompletiram lepo bateriju vec sam samo povezao na red i punio sa + i -. Kada su mi stigli konektori povezao sam i balansirano punjenje i tako punim stalno... nov sam u RC svetu ali bojim se da cu se zaraziti jako, tj. "dete" ce se zaraziti jako Smile

Ja sam uzeo ovakav: https://www.ebay.com/itm/9116-1-12-Scale...4415de723b
Samo zadnja vuca i malo je nezgodan za kontrolu jer ume da se vrti u krug zbog jako osetljivih komandi (posebno za gas), ali za te novce mislim da je skoro pa dzaba... nema bolji... Smile
Reply
Khadgar2007DAH-1 je upravo to. 6n1p u SRPPu kao ulaz i EL34 u triodi kao izlaz. 


Khadgar, želim ti uspeh u završnim radovima na ovom cevašu.
Vrlo vrlo, sličnu konstrukciju smo odradili Šolaja i ja pre nekih 2-3 godine. Urađena su tada 2 uređaja, jedan za Šolaju (koji je kasnije prodat) i jedan za mene. Šolaja je odradio sve oko elektronike, povezivanja i podešavanja rada, a moj deo je bila kompletna mehanika kućišta i neelektronski radovi. Lično sam vrlo zadovoljan rezultatom, a ampić radi samo u toku zimskih meseci jer doprinosi toplini domaće atmosfere. Evo kako izgleda moj "Burgundy Red Tube EL34SE" Smile

Reply
Mogu samo da kažem kako to opak izgleda. Samo mi nemoj još reći da su crvene plohe kućišta napravljene od metala, ako jesu onda stvarno kapa dolje što se tiče izrade.
Reply
(04-26-2018, 05:07 PM)Khadgar2007 Wrote: Mogu samo da kažem kako to opak izgleda. Samo mi nemoj još reći da su crvene plohe kućišta napravljene od metala, ako jesu onda stvarno kapa dolje što se tiče izrade.

Može kapa "do pola dole" Smile Donji deo kućišta je od masivne hrastovine, složen iz 4 ravna elementa i 4 bloka za ćoškove, vrlo čvrsto sastavljeno i sve skupa obrađeno na cnc mašini da bi imalo pravilnost forme. Zatim klasična priprema naprskavanjem osnovnih slojeva temeljne boje i na kraju nekoliko slojeva burgundy crvene i završno lak, dva tri sloja. Oklop mrežnog i izlaznih trafoa je od crnog Fe lima debljine 1mm, preprskan temeljnom za metal, zatim osnovna za boju, 8 slojeva burgundy crvene boje i završni lak. Naučio sam jednu vrednu lekciju. Kada se boja nanosi u nekoliko slojeva, treba pamtiti kolki broj slojeva se nanosi jer to može promeniti konačnu nijansu. Inače boja ima super sitni metalic efekat i izgleda tako dobro kada je osvetli jako svetlo. Ostali elementi su od aluminijumske ploče deb 6mm, brušeni eloksirani. Dugmad i šolje za dugmad takođe masivni alu. eloksiran.
Reply
Leo svaka ti cast na radovima... prelepo je... a ujedno i hvala na savetu oko lakiranja... korisne informacije...
Reply
Praktično olakšanje


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Strujna letva? Kada se prvi uređaj uključi pale se ostale utičnice?
Kolko $$$? Gde?
Između astronauta nikada nije postojala granica. Onog dana kada taj koncept bude dopreo do svesti političara, naša planeta će izgledati drugačije. Aleksej Leonov
Reply
Upravo.

1000 dinara na Bubanj potoku.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 12 Guest(s)