Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upravo stiglo
#61
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="HomeMadeAudioProject" data-cid="13886" data-time="1386154562">
<div>
<p>jedva čekam(o) slike napretka! Smile</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>I ja Smile Najveći problem će biti kutija(e)... (razmišljam o 2 mono bloka...)</p>
Reply
#62

he he - pa to su onda dve kutije! Smile jedna kutija sa dual-mono konfiguracijom duplo je manja glavobolja,duplo manje prekidača,mrežnih konektora,mrežnih kablova,šest stranica kutije... a odvojene kutije opet imaju prednost što je moguće postaviti sama pojačala skoro najbliže moguće zvučnim kutijama. bliže bi bilo moguće jedino kad bi izlazni stepeni bili u samim zvučnim kutijama.

jedva čekam da dočekaš! Smile

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#63
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="HomeMadeAudioProject" data-cid="13895" data-time="1386156535">
<div>
<p>he he - pa to su onda dve kutije! Smile jedna kutija sa dual-mono konfiguracijom duplo je manja glavobolja,duplo manje prekidača,mrežnih konektora,mrežnih kablova,šest stranica kutije... a odvojene kutije opet imaju prednost što je moguće postaviti sama pojačala skoro najbliže moguće zvučnim kutijama. bliže bi bilo moguće jedino kad bi izlazni stepeni bili u samim zvučnim kutijama.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>jedva čekam da dočekaš! Smile</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>Pa zato i kažem da će to biti najveći problem Smile A fale još i svi elektroliti, Al profili, hladnjaci...</p>
Reply
#64
<p>Napokon i ja da se malo pohvalim.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#65

ha haaa ima d-klasa da pršti na sve strane! Smile

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#66
<p>Upravo tako. I ne samo kod mene, nadam se. Pošiljka velika za sve drugare sa foruma.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p><strong>znači &nbsp;ovako:</strong></p>
<p>&nbsp;</p>
<p><strong>- Tebi poklanjam &nbsp;20 komada... želim da ti na ovaj način zahvalim što si uvijek pri ruci</strong></p>
<p><strong>&nbsp; mnogima na ovom forumu. Trudiš se da svima pomogneš,a to je odlika koju najviše cijenim.</strong></p>
<p><strong>&nbsp;&nbsp;</strong></p>
<p><strong>- Ima i za 10-15 drugara koji žele da naprave pojačalo u D klasi,a ne mogu da nabave ove toroide.</strong></p>
<p><strong>&nbsp; &nbsp;Dakle da vidim slike pojačala ovdje na forumu, a ja šaljem na poklon po 2 toroida.</strong></p>
<p>&nbsp;</p>
<p><strong>&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; uzdravlje.&nbsp;</strong></p>
<p><strong>&nbsp;</strong></p>
Reply
#67

ZerO,mnogo je...

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#68
<p>Kod nas kažu mnogo je jedino kad biju. A šta će meni 70 komada.</p>
<p>U startu kad sam odlučio da ih nabavim, a ti znaš tu priču, želio sam baš ovo</p>
<p>no nije sve ispalo kako sam želio. Bili su neki pogrešni međukoraci, ali&nbsp;</p>
<p>konac delo krasi.</p>
Reply
#69

:goodjob:

Meni bi dobro došao jedan par da završim ono pojačalce od pre godinu dana, al me sramota da ti tražim pošto si me već jednom i te kako počastio. Smile

Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#70
<p>Evo slika, ali treba mi vise od dva komada Smile</p>
<p>Salim se naravno, otkupicu sav visak ako ga bude.</p>
<p>Pozdrav</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>[attachment=5180Tongue1010040.JPG]</p>


Attached Files Thumbnail(s)

APEXaudio.MileSlakovic
Reply
#71
<p>Tamo su ti neki elektroliti krivi. Ali moram ti priznat da si Kralj.</p>
<p>Nažalost ovo je moj Hobi i ne prodajem pa i kad je višak. Samo poklanjam.</p>
<p>Ali ne mogu da vjerujem da i ti imaš problem sa nabavkom. &nbsp;</p>
<p>Ako treba nešto hitno sjutra šaljem.</p>
Reply
#72

:drool: :drool: :drool:

Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#73
<p>TDA &nbsp;Ti si stari drugar. Imaš par komada. &nbsp;Smjesti li šta u onu kutiju?</p>
Reply
#74
<p>Sto ja mrzim krive elektrolite....</p>
Reply
#75

TDA  Ti si stari drugar. Imaš par komada.  Smjesti li šta u onu kutiju?

Čekam da mi na CNC prorežu na gornjem i donjem poklopcu proreze za hlađenje pošto želim da hladnjake smestim unutra. Trebalo bi da bude do Nove Godine završeno.

Hvala ZerO!

Dužan sam ti...

Možda do kraja godine dođem u Podgoricu poslom na 10-ak dana pa se možda i vidimo... Smile

Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#76

Evo slika, ali treba mi vise od dva komada  Smile

Salim se naravno, otkupicu sav visak ako ga bude.

Pozdrav

attachicon.gif P1010040.JPG

24 komada d200 na jednoj slici... hi-jaaaoj... Big Grin na kojem naponu i snazi ih koristiš Mile? stavljaš li ih u rad u mostu?

Sto ja mrzim krive elektrolite....

obzirom na serije koje pravi,pretpostavka je da i nema mnogo vremena da ih poriktava Smile bitno je da radi pouzdano i dugo,i da se nakon 1X godina samo prašina skine sa njih Smile

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#77

Sto ja mrzim krive elektrolite....

Ja mrzim elektrolite generalno Smile Gde god mogu ja stavljam solid kondenzatore (bez tecnosti), Tantal, Polimer, MLCC keramika … Za ove "sitne" ima alternativa, za velike vec nema Sad

Mile? stavljaš li ih u rad u mostu?

Ne verujem da ce da idu u most, mada moze. Previse je to glomazno resenje i nepotrebno. Bar kod Class-D se most veoma prosto pravi dodavanjem jos jednog para izlaznih tranzistora i invertovanim drajverom, nema potrebe za vise od pola plocice, ulazni komparator i sve oko toga, to ostaje isto/zajednicko.

Reply
#78
<p>D200 nema verziju punog mosta, samo polumosta, ali ako ima potrebe mogu dva pojacala da se spoje u most (bridzuju) kao i bilo koje drugo pojacalo dodavanjem invertora na ulaz jednog kanala. Napon napajanja koji sam koristio krece se u rasponu +/-40V do +/-80V ali za vece napone moraju jaci tranzistori... preporucujem +/-50V maximalno za IRF640N.</p>
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
#79
bravo Mile! Smile i hvala...
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#80
<p>Pretpostavljam da je jasno da je sala ono za krive elektrolite?!</p>
<p>&nbsp;</p>
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="mikikg" data-cid="13966" data-time="1386213815">
<div>
<p>&nbsp;Gde god mogu ja stavljam solid kondenzatore (bez tecnosti),</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ja to resavam jednostavno.... busnem ih iglicom, istocim tecnost i teram na suvo! &nbsp;(joj...)</p>
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 5 Guest(s)