Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upravo stiglo
Ima i jeftinija varijanta zvana Wowstick na aliexpressu. Šef mi to ima na poslu za mobitele.
Reply
Koliko vidim wowstick ima u neke 2 verzije, ali nista od regulacije broja obrtaja ni sa jednom ( na zalost).
Znaci fixan broj obrtaja sto je u vecini slucajeva jako zajebano i zajebe glavu srafa, a kasnije i bitove, pogotovu kod zavijanja.
Na ovom mom u auto modu broj obrtaja se prilagodjava uglu zakretanja, a krece od nule i jako mekan start ima.
Najzanimljivija stvar kod zavijanja srafa je da kada se sraf zavije do kraja, sam srafciger se medju pristima delimicno zakrene unazad, ziro senzor detektuje pomeraj i iskljuci.
Bitno je samo ne stegnuti previse srafciger u ruci da bi on mogao kontru da uradi i da bi senzor to detektovao uredno.
Na taj nacin uvek zavijem sraf bez potrebe za dotezanjem, a nikad mi ne preskoci na kraju sto je prilicno bitno i zbog srafa, a i zbog trajanja bitova.
Pored auto moda ima jos 4 fiksna moda sa konstantnim brojem obrtaja, i tad isto detektuje udar kod zavrsetka zavijanja i iskljuci, medjutim kada se odvrce sraf, pocetak odvrtanja najcesce prokliza bit u glavi srafa jer nema meki start, tako da ne vidim cemu fiksna brzina jer je polu upotrebljiva, ali ocito su morali nesto da ubace da bi opravdali postojanje oled displaya Smile
Reply
Evo o cemu sam pricao, ali posto sam 1 rukom drzao telefon dok sam snimao nisam mogao da predmet dole pridrzim rukom tako da je i sam pcb kompenzovao udar ali vidi se i sam srafciger kada se vratio u kontru i iskljucio, a cuje se i po zvuku. Najbitnije je da nema da prokliza na taj nacin.
https://www.youtube.com/watch?v=IbnDNgcc...e=youtu.be
Reply
Stigla su "crevca" iz Kine za treću ruku po ugledu na Bracin model.Braša je ostrugao adaptere da bi se mogle staviti krokodilke.Postolje je od gvožđa(trenutno je na cinčanju)Postaviću sliku  kad stigne ploča
Reply
Ja cekam isporuku.
Reply


Jurim ih jos od kad sam prvi put cuo za Tripath i njihove module (TA0104, TA0105, TDA2500) i evo napokon sam uspeo da se dokopam dva komada. U najavi je neki monstrum od T-ampa od nekih 2X 300W-400W, samo da zavrsim ovo sto sam do sad zapoceo Smile
Mislim da ce biti neko svicersko napajanje od oko 2X80V-90V i to najverovatnije Neki PSM, eventualno LLC. Bice obradjeno u adekvatnoj temi, samo da stigne na red.


.pdf   TA0104A datasheet.pdf (Size: 277,75 KB / Downloads: 19)
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
Strašno!
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
(03-15-2018, 08:59 PM)TDA Wrote: Strašno!

Nemoj nista da se iscudjujes, ozbiljno te planiram za crtaca PCB-ova Smile
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
@Gosha
Jedva čekam rezultate!
Ako se ne varam Tripath važi za veoma kvalitetne D-Class pojačavače?
https://en.wikipedia.org/wiki/Class-T_amplifier

Imam jedan majušni (TA2020 ako se dobro sećam) od 2x10W i veoma sam zadovoljan kvalitetom zvuka.
Reply
(03-16-2018, 03:53 PM)npejcic Wrote: @Gosha
Jedva čekam rezultate!
Ako se ne varam Tripath važi za veoma kvalitetne D-Class pojačavače?
https://en.wikipedia.org/wiki/Class-T_amplifier

Imam jedan majušni (TA2020 ako se dobro sećam) od 2x10W i veoma sam zadovoljan kvalitetom zvuka.

Mislim da se ne varas. To je i bio razlog moje dugogodisnje potrage za ovim hibridom.
Znam da postoje cip ampovi kao taj TA2020 ali su po meni to male snage za D-klasu (nisu pogodni za plasenje komsiluka) Smile.
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
Gosha, evo ti malo hi-fi varijante za plašenje komšiluka.  Tongue

http://electron-audio.com/hr/ion.html 

p.s.
naravno da je naš drug Ilimzn imao "prste" u ovome, tj. radi za tu firmu kao konstruktor.
Reply
(03-15-2018, 09:35 PM)Gosha Wrote:
(03-15-2018, 08:59 PM)TDA Wrote: Strašno!

Nemoj nista da se iscudjujes, ozbiljno te planiram za crtaca PCB-ova Smile

OK, ali ništa ne obećavam. Wink
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Nije stiglo upravo ali jeste pre 4 dana , posto mi se raspao Bmw Frankenstajn a posto vise nema svrhe popravljati i ulagati novac u takvu starudiju odlucih se za ovo?
Hyundai Santa Fe 2.0 dizel . 4x4 2004to godiste .
Udoban ogroman lepo se ponasa po putu a za dalje videcemo?


Reply
U zdravlju da se vozis i bolji da kupis.

Isterao si Nivu frankestajna iz garaze Big Grin
Reply
Hvala Ninja  Rolleyes
Reply
hjundai su dobri i jako kvalitetno napravljeni automobili zajedno uz kija-motors,južnokoreanci imaju naročito u poslednjih 15ak godina ozbiljni konkurenti svim do sada vodećim fabrikama. stvarno se trude i trud im se isplati-svaka čast za novinu i neka te dugo i dobro služi!
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Hyundai/KIA su u severnoj Americi jedini uspeli da se ozbiljnije priblize i dalje dominantnim Hondi i Toyoti.
Neka je sa srecom!
Reply
Da te dobro služi, a u jevropu i ne moraš, ionako nas tamo neće, samo bi da nam "uvale" ove tzv neekološke krševe!
Reply
Evo ga i moj auto ?
Kako je zavrsio u krovu pojma nemam ?


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Dobro nije bas ceo zavrsio u krovu ali dobrim delom jeste ?


Attached Files Thumbnail(s)

Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 14 Guest(s)