Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upravo stiglo
Stigle plocice za novi mal projektcic od JLCPCB-a Smile

[Image: 9BoUoG4wR-Kgt1fLnMDIkw.png]

Ako (kad) proradi kako valja kacim detalje Smile
Reply
Belininja se "pohvalio" sa onim duplim C-jezgrama u susjednoj temi pa evo malo i mene da uzvratim udarac.  Tongue

Prije nekog vremena stigao jedan par na iskrinoj CM-74 jezgri. Proračun by Davorin iz Zadra,čovjek koji zna sve o svim lampama koje postoje na svijetu,a proračun trafoa mu je jutarnja zanimacija umjesto čitanja novina.  Big Grin







Prije godinu dana su stigle male lampice, od "samo" Pa=14W , prevedeno nekih 4W u triodi. Sada treba jednog lijepog dana uzeti u ruke grafove sekcija i početi računati neko malo slatko pojačalce, iako sigurno je da neće biti "malo". Prijedloge za šemu ne želim vidjeti jer ovaj SPUD želim dizajnirati od nule, ako ne računamo izlazni trafo jer je on ipak priča za sebe.







Lampe sa slike imaju nekoliko varijanti a razlikuju se samo po naponu grijanja  6LR8 (16LR8 i 21LR8) i 6LU8 (16LU8 i 21LU8) a i nisu nešto skupe na ebayu pa ako se netko želi igrati sa par vati  u triodi sa jednom lampom ovo će biti sigurno zanimljiv podatak.
Reply
Baš lepo.
Na ovom forumu još nije ispraćena ni jedna izrada cevnog pojačala.
Bilo bi lepo da budeš prvi koji će otvoriti takvu temu. Smile
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Već sam pričao o "hrpi" lampaša, a niti jedna tema sa moje strane nije pokrenuta.  Big Grin

Za sada imam jedno 4 "projekta" koja bi se mogla pokrenuti. 13dr7 pretpojačalo di se sve ima,cijevni mm phono sve osim trafoa, el34 u triodi fale izlazni i ovaj projektić koji treba dizajnirati od nule.

Kao i uvijek kod mene elektronika nije problem već izrada kutije. Tu imam neki svoj standard jer radim drvene kutije koje politiram sa šelakom i to traje nekih mjesec dana pa od kada radim baš mi se to ne da raditi.
Reply
Stiglo juce Smile

[Image: a2_BGd3lS9_4EordMUbTFg.png]
Uzeo malo da budem vredan u kuci pa da izmapiram lepo sve uticnice i osigurace Smile

A napokon, posle duge i preduge nove godine koju smo cekali skoro ceo februar da se zavrsi stigli i testeri iz ove teme.

[Image: JbYi56XoRX_wy5nYBbSEUA.png]

Jedino drugacije od one kutijice iz teme je sto su ovde ultrasonicno ubaceni threaded inserts direktno i nema vise problema oko srafljenja i resen problem sa uvodnikom.

Sad samo jos da ufleshujem firmware i cao. Smile
Reply
Mapiraj to lepo gde ces da lutas kod table u mraku ?


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
vsavic
Ja koliko sam gledao na internetu extech cb10 radi od 110-125v.Gde si naručio model za 220v ?
Reply
Mislim, da Vsavic-u i treba model za 120V Smile

(Moje ime je Vladica, iz okoline Leskovca sam inace, radim kao programer od 2006. godine, radio sam u Nisu, trenutno zivim i radim u Torontu.) (Citat iz predstavljanja vsavic...)
Reply
Bocko je u pravu :-)
Reply
(02-22-2018, 05:41 PM)progster Wrote: Hvala Braco. Smile
I hvala na informaciji. Mada je ovaj dobro uvezan, i šalje često i sitnije i krupnije stvari, ali svakako mislim da ću da sačekam da dođe... Pretpostavio sam da je tako nešto sa cenom bilo, ali neće me ni tih 5e uništiti, tako da mislim da se svakako isplati, u odnosu na to šta nudi. Jedino me plaši da li će da isporuče dok on ne kreneu Srbiju, pošto on dolazi oko 15. marta, a na sajtu piše da se shipping očekuje za 10-ak dana, pošto čekaju da stigne od dobavljača...

Pozdrav.

MS8911 Smart SMD Tester (LCR Meter)
Ja sam narucio jos 19.Februara , pisalo je na stocku i ocekivano vreme slanja 14 dana. Kako je proslo 3 nedelje otvorio sam ticket i iskreno popizdeo sa budalama.
Na moje pitanje sta je sa posiljkom i da mi posalju tracking broj evo odgovora:

We regret to inform that the Mastech MS8911 Smart SMD Tester (LCR Meter) is currently in backorder and will be back in stock around April 6.
We do apologize for the inconvenience caused and thank you for your patience.

Narucio sam inace 2 komada (za mene i drugara), platio paypalom, destinacija za isporuku Italija.
Znaci i dalje se cudu cudim kakva neprofesionalnost, pa jebemu ako ga nemas na stocku zasto to jasno ne naglasis i status iz zelenog prebacis na zuto ili crveno, i ko hoce da ceka neka napravi backorder, a ne ovako. Njima je i dalje za MS8911 status "in stock" i zeleno.
Reply
Na žalost, imao sam slična iskustva i s drugim prodavcima na Zapadu.
Jedna od tipičnih manipulacija je da ti jave kako je porudžbina poslata, a ti onda vidiš da su je samo prijavili špediteru, pa se kod njega pojavi par dana kasnije.
U konkretnom slučaju mi je već na početku bilo sumnjivo to što se aparat nije mogao naručiti kod drugih dobavljača, već samo kod Elektora. Izgleda da su otkupili celu probnu seriju, pa sam im verovatno bio jedan od zamorčića za testiranje Huh .

Pozdrav
Reply
@ddanijel verovatno i tvoju porudzbinu uhvatila bila kineska nova godina, tad se bas razlenje izgleda.
Reply
Ma totalno neozbiljno, a sto se kineske nove godine tice tu pizdim vec koju godinu za redom. Porucujem dosta sa aliexpresa i od kraja januara do polovine marta oni ne mogu da se unormale. Imam jednu porudzbinu od pre mesec dana koju je kinez poslao pre 10ak dana, dok je prosla njihova nova godina ali i dalje status "waiting for pickup" , znaci prijavio kuriru, kurir nije dosao ocito. A za ovaj tester iz elektora neozbiljno za jednu takvu firmu da zavlace na ovaj nacin.
Reply
Ne znam, ja sam naručio 1.3 baš nakon njihove nove godine i nakon par dana odmah su mi poslali robu. Roba je kod mene stigla 9.3. Tako da što se tiče njihove nove godine treba pričekati sa kupovinom u tom dobu i onda naručiti nešto prije završetka, roba će se nagomilati u skladištima i odmah će biti poslana na tvoju adresu. Smile
Reply
Ja pricam na nivou od 10-15 narudzbina koje pravim na mesecnom nivou (nekad vise nekad manje).
Napisah da imam problem sa jednom onog tipa, zatim imao sam par porudzbina gde sam cekao da se oni smiluju i prodje kineska ng da bi uopste poslali.
A imao sam pocetkom februara neke koje su odmah krenule i stigle za 8 dana.
Zatim problem koji je sve cesce izrazen je dugacak processing time, kupim nesto - platim i onda processing time bude 10 dana , neko posalje odmah sledeci dan, a poslednje vreme sve cesce se roba ne salje sve dok ne bude poslednji dan od tog vremena. To sa kinezima me nesto i ne stresira previse jer mi je ocekivano, ali mi nije ocekivano kada porucim nesto od elektora i desi mi se ono.
Reply
Što se Elektora tiče, ja sam morao da otkažem, refundirali su mi novac. Kontaktirao sam ih dan nakon narudžbine, i rekli su mi da očekuju da neće pre 15. marta da im stigne RLC metar, a tada je ovaj na čiju sam adresu naručio kretao za Srbiju, tako da mi nije odgovaralo, pa će onda kasnije morati da naručim.
Reply
Pre oko mesec ipo stigle mi 2 zanimljive naprave Smile
Jedno je "RD UM24C USB full color display tester" , jako zanimljiva naprava sa oled u boji i bt modulom u sebi.
Naponski opseg 4.50-24.00V i struja do 3A .
Imaju android app , testirao i radi ok, i windows app. Za linux na zalost nemaju nista, pa sam malo kopao sta i kako i uspeo da nabodem na eevblog forumu, neki lik mi poslao potrebne podatke vezane za protokol i ostalo, tako da sam kratko testirao i to je to. Mene je zanimalo da mogu direktno preko BT iz konzole da pristupim meracu, vadim potrebne podatke i saljem na moj server za kasniju analizu i pravljenje grafikona, uopste me zapravo ne zanima njihova fensi app Smile . Pre toga sam pisao direktno kinezu od koga je poruceno i koji proizvode ovo ali standardno bezuspesno, gubljenje vremena, i nisam dobio nikakvu pomoc vezano za protokol.

[Image: re-_IMG-0d8627f1f461098654fdbeca1007a61f-_V.jpg] [Image: re-_IMG-adec63675b16bf3b98535ab0a99b729d-_V.jpg]

Druga interesantna naprava/alat je elektro srafciger koji mi je trebao zbog servisa neke sitne elektronike i neke gomile misheva koji su mi bili stigli za servis tako da se srafciger isplatio i otplatio vise puta. Posto mi je bilo hitno nisam narucio sa alija (iako puno jeftiniji) vec sa amazona (italia) tako da sam ga imao za nekih 6-7 dana kod sebe, ali po ceni 120eura.
Srafciger je vauuu, vredi svaki euro bar meni i bar za ovo zasta sam ga namenski uzeo, olaksao mi je i ubrzao rad. Ima oled display, i samo 1 taster. Smer okretanja se definise zakretanjem na potrebnu stranu, posto ima ziro senzor u sebi koji detektuje na koju stranu okrenete srafciger. Ono sto me je posebno odusevilo je detekcija koliko okrenem , time podesava broj obrtaja, jako brzo se ukapira sistem za rad.

[Image: re-20180313_160513.jpg] [Image: re-_IMG-df7c71828786e4114b543f02a9b3a9b4-_V.jpg]
Reply
@ddanijel,

Mnogo slatka naprava je taj šrafciger. Interesuje me kolika mu je autonomija bateruje, otprilike?
Reply
Nisam nikad testirao do momenta dok ne iskljuci, jer obicno stavim na punjenje periodicno na par dana posla, a za to vreme odvijem i zavijem bar 200 srafa.
Nije mi se nikad desilo da u toku posla moram da dopunjavam, bas drzi lepo.
Mala je baterija ali je i mali motor sa bas dobrom redukcijom tako da mora da gura dosta sa 1 punjenjem. Nema ni preveliku snagu, taman je ono koliko treba.
Inace koristi 4mm bitove (one manje), uz njega su stigla 2, jedan krstasti i jedan ravan. Juce sam narucio jedan kompletic sa KP bas zbog bitova, da se nadje (BAKU BK-3035).
Reply
Hvala kolega.

To je dobra vest. Svidela mi se ta spravica.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 10 Guest(s)