Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upravo stiglo
(11-16-2017, 03:15 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: 2SC4793 2SA1837 , s tim što su "čudni" 2SA1837 iz ProElectronic Niš levo na slici 
,dok su ovi "ne-čudni" 2SA1837 na slici levo od 2SC4793
kupljeni naknadno u Beli Elektronik Beograd.
Rekao bi  Del Boy :"Nicht buy them!!!"
za ove iz 2SA iz ProElectronic...rekao bi...
Tražeći zamenu za iste ove tranzistore - na Zapadu ih ima samo na eBay, ali za njih važi ono što je rekao Dell Boy - naleteh na novi proizvod te klase, i to od istog proizvodjača (Toshiba).
Radi se o TTA004B i TTC004B:
https://toshiba.semicon-storage.com/ap-e...C004B.html
Poredeći 2SA1837 s TTA004B, vidi se da su im karakteristike vrlo slične, ali je disipacija ovih novih nešto manja (1,5 prema 2W). Na pozitivnoj strani je dvostruko manji kapacitet kolektora (17 prema 30pF).
Kod Mouser-a koštaju oko 40 centi pojedinačno, odn. 30 u količini od 10 komada.
Za moje namene (novi ispravljač za RIAA preamp) su idealni, ali pretpostavljam da su vrlo interesantni i za primenu u pojačavačima snage. Toshiba ih u DS opisuje kao "Audio-Frequency Amplifiers".

Pozdrav
Reply
Super, hvala na informaciji.
Reply
Da se malo pohvalim, malo se radilo prosle godine Smile 

[Image: QRpCM4PhR8uT6KN6Rc5yNA.png]
Reply
(01-04-2018, 11:30 PM)vsavic Wrote: Da se malo pohvalim, malo se radilo prosle godine Smile 
Iskrene čestitke!

Pozdrav
Reply
nadam se da se nije sve završilo na virtuelnoj čestitki... svaka čast vsavic!
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Svaka cast Vladice. Lepo je kad tako nesto mozes da ocekujes, a jos lepse kad zasluzis i dobijes.
Reply
Hvala drugari Smile

(01-05-2018, 12:44 AM)HomeMadeAudioProject Wrote: nadam se da se nije sve završilo na virtuelnoj čestitki... svaka čast vsavic!

Inace, nije virtuelna, samo nisam stigao da je okacim jos propisno. Kao stici ce i poklon neki uz to, al ovo mi je iskreno draze od poklona (sta god to bilo) Smile
Iskreno, veoma su me prijatno iznenadili na proslavi koju je firma organizovala.
Reply
Svaka čast i samo napred!
Reply
Svaka cast! Smile Lepo je znati da neko ceni tudji rad i trud i da se to jos na ovakav nacin iskaze... a u 2018 pusti nekog drugog da osvoji isto ovo... nemoj biti alav... Smile
Reply
Svaka čast @vsavic! Sve čestitke i samo nastavi tim tempom!
Reply
Svaka cast, cestitke!!!
Lepo je da neko ceni rad.
Reply
(01-04-2018, 09:14 PM)Braca Wrote:
(11-16-2017, 03:15 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: 2SC4793 2SA1837 , s tim što su "čudni" 2SA1837 iz ProElectronic Niš levo na slici 
,dok su ovi "ne-čudni" 2SA1837 na slici levo od 2SC4793
kupljeni naknadno u Beli Elektronik Beograd.
Rekao bi  Del Boy :"Nicht buy them!!!"
za ove iz 2SA iz ProElectronic...rekao bi...
Tražeći zamenu za iste ove tranzistore - na Zapadu ih ima samo na eBay, ali za njih važi ono što je rekao Dell Boy - naleteh na novi proizvod te klase, i to od istog proizvodjača (Toshiba).
Radi se o TTA004B i TTC004B:
https://toshiba.semicon-storage.com/ap-e...C004B.html
Poredeći 2SA1837 s TTA004B, vidi se da su im karakteristike vrlo slične, ali je disipacija ovih novih nešto manja (1,5 prema 2W). Na pozitivnoj strani je dvostruko manji kapacitet kolektora (17 prema 30pF).
Kod Mouser-a koštaju oko 40 centi pojedinačno, odn. 30 u količini od 10 komada.
Za moje namene (novi ispravljač za RIAA preamp) su idealni, ali pretpostavljam da su vrlo interesantni i za primenu u pojačavačima snage. Toshiba ih u DS opisuje kao "Audio-Frequency Amplifiers".

Pozdrav

TME drži 2SA1837 i 2SC4793 originale, ovi TTA004B i TTC004B su zanimljivi, pošto je postalo teško nabavit nešto pošteno u to126, da ima mali cob. Nema više ni pravih BD139/140, pitanje šta se pakuje pod tin oznakama....
Reply
Ako se kod TME radi o originalnim 2SA1837/2SC4793 ond svaka čast što su uspeli da ih nadju, odn. da na vreme kupe zalihu.
Ako me sećanje ne vara, ti tranzistori se ne proizvode već nekih osam godina, što je u ova internet vremena dug period.

Pozdrav
Reply
(01-05-2018, 10:32 PM)Braca Wrote: Ako se kod TME radi o originalnim 2SA1837/2SC4793 ond svaka čast što su uspeli da ih nadju, odn. da na vreme kupe zalihu.
Ako me sećanje ne vara, ti tranzistori se ne proizvode već nekih osam godina, što je u ova internet vremena dug period.

Pozdrav

2SA1837 više nema...., bili su originali, ja kupova prošle god, nisan ni razmišlja da ih više neće bit, da se ne proizvodu, cijena bila ok, pa uzeja 20 parova, da san zna uzeja bi više...
Mislin da ih minja ovaj TTA006/TTC011 u svemu, osim u SOA, i šta je TO126, a ne TO220, dobro šta je toshiba izbacila nove proizvode jel je praktički nestalo u produkciji brand proizvođaća slićnih tranzistora. Šteta šta su ukinili 2sa1837/2sc4793, njih san koristija za drivere.
Prijatelj koristi dosta, 2sd669/2sb649, koji su u originalu odličnih specifikacija, ali se ni oni ne proizvodu više. Kupija je veću kolićinu od ISC koji proizvodi dosta obsolete tipova tr. i pokazali su se identićni originalu. Posla je i meni nešto komada i dobri su, još san koristija 2SA1209/2SC2911, kad san ih kupija sa ebay misleći da su sanyo al su bili ISC i bili su isto dobri. Još san Kinezu da negativnu ocjenu, jel san mislija da mi je podvalija, ali me onda Kinez NAZVA na telefon, tj. nazva je ženu na posal Idea Idea Idea , nekako je naša jel je raćun na njoj, da se izvini. I kaže da su svi sanyo na netu lažnjaci, da je ovo original al ISC i da su identični originalu, a nisu bili ni jeftini. PA san povuka negativnu, i uvjerija san se da su OK. E sad kolko je to od specifikacija neznan, jel neznan naćin za provjerit. Al san te 2SA1209/2SC2911 koristija za VAS, to je osjetljiva pozicija, i pokazali su se OK. Sad budi pametan.....
Reply
(01-06-2018, 08:16 AM)pinco Wrote: Mislin da ih minja ovaj TTA006/TTC011 u svemu, osim u SOA, i šta je TO126, a ne TO220...
U pravu si, ovi su bliži originalu, ali je problem što ih nigde ne možeš kupiti - izgleda da ih još nisu proizvodili.
Toshiba je u velikim problemima, prodali su svoje dve fabrike poluprovodnika, a sada u okviru sanacije i Westinghouse (nuklearne elektrane). Tužno je gledati šta je ostalo od fabrike koja je nastala na Teslinim patentima (Westinghouse).

Pozdrav
Reply
ON je kupija sanyo i fch semi i pogasija većinu nama zanimljivih tranzistora....
Ode ima UTC 2sa1837 2SC4793, nije toshiba, al čovik koji ih kupuje kaže mi da su odlićni, a bavi se profi audi elektornika i ostalo. Isto i za 2SB649/2SD669, da su ka original. Na veću kolićinu su OK cijene.

http://www.profusionplc.com/parts/2sa1837lb-tf3t
Reply
Danas stigla jos jedna dopuna za "lab" (ako mogu tako da nazovem onaj svoj mali amaterski radni prostor) Smile

Isprobah na brzinu da vidim da li cu moci normalno da vidim one 01005 komponentice koje sam pominjao u drugoj temi pre neki dan, i za divno cudo vide se relativno normalno, sad samo mirna ruka jos...jedino sto ovaj stalak nije bas nesto, ali zavrsice posao.

[Image: GYo4eKO4Rq2-VYIEhIskRg.png]

Stigao i dodatak koji sam spomenuo na ovom postu tako da se nije zavrsilo samo na plakati, osmica sa 256GB, nije lose, mala zverka Smile

[Image: 90V_WkWlR4SnlQMxF4R5tA.png]

...a sasvim nenadano od Digikey-a stigao i mali lep PCB lenjircic, it just made my day Smile

[Image: DT32RYUVoAUlWRA.jpg]
Reply
Danas mi došao "paketić".



Ne ne idem u doktore,iako torba može na to podsjetiti.

Na facebooku na sisačkom oglasniku prije kojih tjedan dana između standardnih oglasa(prodajem svinje, kuruzu, kuće,aute,...) iskočilo mi da čovjek prodaje multimetar veoma simatičnog izgleda. Googlam ja a ono nigdje ništa da piše o instrumentu na engleskom,sve samo švapski... [Image: evil.gif] 
Malo se raspitao kod znalaca u Hrvatskoj i oni kažu da je to odlična firma, gledam ebay ima par primjeraka,cijena 150€+. 
Ok kažem ja neću kupovati na neviđeno,rekoh pitati ću naše forumaše iz Novske, nažalost ta veza nije prošla. Onda ja pitam prodavača koliko traži za to.On meni koliko nudiš, ja bubnem 150kn(20€), on pristane bez pogovora?!!! [Image: question.gif] Češem se po glavi i mislim pa koji đavo je sada ovo, da sam ga pitao pošto prodaje drva za ogrijev tu bi me odero ko zeca. Rekoh ja sebi kupiti ću ja to ovako na neviđeno jer nije neka cifra. 

Zovem ja lika vezano za slanje,da on to dobro upakira a on kaže pa to ti je u kožnoj torbi. Meni iznad glave još malo ??!!! [Image: question.gif] [Image: question.gif] 
Ja dođem kući danas sa posla a ono kožna torba a u njoj multimetar,standardne sonde, temp. sonda, barosonda, upute, sve to za 150kn + poštarina.

E da nije sve ovako super,divno,bajno. Ležište za baterije ima naznake da je jednom baterija procurila. U međuvremenu sam otvorio instrument i curenje je ograničeno samo na ležište za bateriju, sve ostalo je kao novo. Idemo uskoro izvršiti opalenje i nadati se najboljem.







Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Dobra mašina! Nek te lepo služi i neka bude sve ispravno!
Reply
Ako mi kaže i treća osoba da je to dobra mašina onda valjda je. Smile
Kako nemam LR14 baterije, spojio sam na ispravljač i upalio instrument. Odmah je sve proradilo, LCD radi super, nigdje znakova da nešto ne valja sa tim dijelom. To što nije "automatik" me ne smeta jer 80% vremena u elektronici sam proveo sa manualnom selekcijom mjernog područja pa mogu i dalje.
Googlanjem ne mogu naći ništa na engleskom o ovome instrumentu, inače jako malo dokumentacije sam našao, gotovo ništa. Na svu sreću u torbi sam dobio i user manual ali na njemačkom pa ću trebati sestričnu nagnjaviti da mi malo to prevede. Zašto mi treba dokumentacija,zato jer se na ovome instrumentu snalazim kao kakav žutokljunac. Hrpa dugmića od kojih recimo da znam samo da odaberem mjerno područje i mjerni opseg, i to je to,a koliko vidim ovaj instrument može da mjeri sve i sva.

E sada na problem koji imam. Kada mi instrument radi čuje se neko lagano zujanje. Koliko sam skužio na PCBu ima nekih integriraca, vjerojatno OPampi što znači možda ima i neki svičer za negativni napon jer vidim neki mali trafo na feritu i pored njega tranzistor,kond itd... E sada kada stisnem trafo/tranzistor zujanje se smanji. Trebao bi uzeti multimetar u ruke i malo prepipati da vidim točno o čemu bi se moglo raditi i premjeriti nekoliko elkova da možda oni nisu dotrajali.

Kao što rekoh za 20€ ja mislim da mi je ovo za sada kupnja života, ajde jesam kupio onog Tektronixa 7903 za "siću" ali na njemu treba napraviti refresh dok na ovome ako će trebati neki zahvat meni se čini da bi mogao biti zanemariv.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 9 Guest(s)