Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upravo stiglo
Bravo Jevreme!

Upravo sam o tome sve vreme pričao. To je proizvod ozbiljne firme.

Lepo se vide žigovi 15 i Q u otiscima izbijača.

Pozdrav
Reply
evo jos primera istog tranzistora sa razlicitim natpisima i razlicitim zigovima


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Da Jevreme,

Ti komadi su garantovano od moćnog i renomirnog proizvođača (SanKen, pravi pravcati). Samo jedan žig je već papreno skupa stvar u alatu, a tek čitava dva ili tri...
Reply
Desava se da nema ziga i na originalnim delovima kupljenim u Mouser ili Farnell, kako/zasto nije mi jasno ali ih nema bas na svakoj kompionenti ...
Upravo pogledao neke stabilizatore, od 3 razlicita modela jedan je imao zig, cak jedan model u vrlo cudnom izolovanom kucistu (unukatnom za proizvodjaca, ROHM) nema zig ni sa jedne strane ...
Reply
Nekad je bilo pravilo a sad se više ništa ne zna...
Reply
Silicijum rade na pouzdanom mestu da bi sacuvali tehnologiju (za Toshibu je to Japan), pakovanje u kuciste izbacuju u fabrike sirom sveta.
Pa sad, kako koje godine zapadne, koja komponeneta da se pakuje u kojoj fabrici i na kojoj liniji.
Reply

.pdf   MALZEME YERLEŞTİRME.pdf (Size: 87,9 KB / Downloads: 13) Zdravo Drugovi !

Posao radi svoje tako da uopste nisam imao vremena da se pohvalim i da zahvalim velikim ljudima koji su mi omogucili pre novogodisnju radost, tako da Deda Mraz uopste nije bitan Smile
Prelepa kutija koju mi je TDA poklonio ( nevidjeno dobra izrada plus na njoj je ostala ultra fast dupla dioda 200A to racunam za ekstra poklon jer hocu da probam da napravim neki smps svajc ) poprilicno ogromni torus ( to spremam za Borin Thermal Trak ) koji mi je poklonio midj84 i poslao sve ukupno, druge slike su pretvarac napona 12V DC 230V AC  sema skinuta sa neta i nisam imao poima dali ovo radi ali proradila iz prve, uvelicao sam semu da mogu da koristim ETD49 pa izasli problemi oko IC-a morao sam sa zice da nastavljam nogice, jer je ova sema za neko malo feritno trafo recimo EE33 ( oko ovo, ima seme ovde postaveno u nekoj temi ali evo opet ), Rade sve zastite, na izlaz nema potrebe od nikakve snabere ili kako god , sve kako sto je i nema problema ..

А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита ...
https://www.youtube.com/user/Marshallov/videos

Reply
bravo bravo bravo za slike tranzistora, i za iskustva društvo!
.
Marshall, rekao bi da je sve to stiglo u trenutno najbolje ruke gdje će imati najveće šanse da se korisno upotrebi, odlični darovi! svaka čast darovaocima - jedva čekam da vidim kako redom pokrećeš projekat po projekat!
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
(11-17-2017, 10:33 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: bravo bravo bravo za slike tranzistora, i za iskustva društvo!
.
Marshall, rekao bi da je sve to stiglo u trenutno najbolje ruke gdje će imati najveće šanse da se korisno upotrebi, odlični darovi! svaka čast darovaocima - jedva čekam da vidim kako redom pokrećeš projekat po projekat!

Hvala Puno HMAP , da ti se najbolje vrati , a za pocetak bi zamolio neke ideje , koje mocno pojacalo koje znamo, da skladiram u kutiju !? visina ladnjaka je 8.4cm za duzine nije problem ima i previse , BA1200 je vece sirine tako da mi ne odgovara , zato, zamolio bi za predlog ..
А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита ...
https://www.youtube.com/user/Marshallov/videos

Reply
Marshall, drago mi je da ti je stigla kutija i da ti se sviđa.
Probaj da unutra uguraš neki hidrid sa LME49810 ili LME49830. Oduševićeš se, veru mi.
Ako nemaš te integralce, a odlučiš se da radiš sa njima, nije mi problem da ti i njih pošaljem.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
TDA ti lepo kaze. Onaj njegov hibrid bas lepo svira,culi smo ga na nekom skupu.
Reply
(11-19-2017, 08:31 AM)BeliNinja Wrote: TDA ti lepo kaze. Onaj njegov hibrid bas lepo svira,culi smo ga na nekom skupu.
Nije to problem , poslao sam mu pp da mi prati na meil ukupnu dokumentaciju jer nisam bas bas pratio temu sa LME .
А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита ...
https://www.youtube.com/user/Marshallov/videos

Reply
Poslao sam ti fajlove.
Javi ako ti još nešto zatreba. Wink
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
(11-19-2017, 07:12 PM)TDA Wrote: Poslao sam ti fajlove.
Javi ako ti još nešto zatreba. Wink

Puno hvala druze, samo lepo da razgledam sve po red i javljam .
А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита ...
https://www.youtube.com/user/Marshallov/videos

Reply
Evo jos malo igracaka za veliko dete... :Smile

Stigle mi ploce TPA3116D2 a sad ide igrarija da vidim sta kinezi za 7 USD po komadu nude... Smile  

Ono sto mi se na prvi pogled nije nikako svidelo, pored lemova koji izgledaju kao nogama da su lemili i krivo zalemljenih komponenti, su mali elektrolitski kondenzatori na putu signala i mali potenciometri... ali lako se da srediti... 

Reply
Da li je to mono varijanta?
Reply
Ne, stereo je... uzeo sam 2 stereo da bi istestirao aktivu sa ovim cudom...
Reply
Od tih kineskih D-klasa pojačala ništa što sam slušao nije imalo zvuk u poređenju sa običnim A ili AB klasa pojačalima dostupnim u Uradi Sam.

Bojim se da ako time budeš testirao zvučnike za KappaPRO15a neće da izađe na dobro, odnosno test neće biti validan.

Ja sam bio u šoku kolika je razlika bila u odnosu na Sigmu i na CMA.
Reply
Trenutno imam 3 vrste pojacala ali BatoMM ce mi biti glavno za KappaPro test. Razlog je sto pravim 4 stereo BatoMM u jednoj kutiji za cetvorosistemsku aktivu.

U toj igri mi je problematicna aktivna skretnica koju sad trenutno simuliram.sa jriver i maudio profire 610 ali sam.u problemu sto ne mogu merenja sa REW da radim vec to radim sa pink noise i analizatorom a to nije bas prihvatljivo.

Ovo kinesko sam bukvalno uzeo iz zezancije da vidim kako ce dvosistemska aktiva da svira sa njima jer su smesno jeftini...
Reply
BatoMM ima za decimalu ako ne i vise manju distorziju nego spomenuti Class-D moduli pri tim specificiranim snagama, odatle potice ta vrlo cujna razlika ...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 9 Guest(s)