Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upravo stiglo
(06-15-2017, 09:57 AM)Gosha Wrote: Posle duze potrage upravo pristiglo.
Ja stvarno ne znam kako sam do sada ziveo bez ovog spektralca.



Evo malo iznutrica:



Posmatramo 1KHz iz low THD generatora klon HP339A
Dominantan je samo treci harmonik, ostali su se utopili u shum. 
Moracu jos malo da poradim na ovom generatoru, dosta je veliki shum.

Cestitke na novoj barbiki. Tongue
Reci mi kakva je to zvrlja pre osnovnog signala, da nije drugi subharmonik?
Reply
(06-16-2017, 10:21 PM)vladd Wrote: Cestitke na novoj barbiki. Tongue
Reci mi kakva je to zvrlja pre osnovnog signala, da nije drugi subharmonik?

Sa barbikama sam zavrsio Smile
Ovo na pocetku nije subharmonik, to je pocetak opsega i tako je i kad nema nikakvog signala na ulazu. 
Nemam bas mnogo iskustva sa ovakvom spravama, treba da se "zagreje stolica".
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
Centralnu frekvenciju drzis na sredini ekrana, pa se vide harmonici levo i desno.
To je sjajna sprava, tek ces da otkrivas koliko je dobra. Ne daj boze da pocnes da kacis pojacala na nju, otvara se novi svet Smile ..vise kao podzemlje..
Ostao je jos network analizator, i postajes full lab gospodin.
Reply
Stigao Blue Pill, i AD9850. Kreće se polako u razvoj Mikijevog generatora/countera. LCD i ostale stvari imam, samo da pribavim još SI5351 i odgovarajući TCXO, ali i bez toga može da se počne. Smile
Reply
(06-17-2017, 08:21 AM)vladd Wrote: Centralnu frekvenciju drzis na sredini ekrana, pa se vide harmonici levo i desno.
To je sjajna sprava, tek ces da otkrivas koliko je dobra. Ne daj boze da pocnes da kacis pojacala na nju, otvara se novi svet Smile ..vise kao podzemlje..
Ostao je jos network analizator, i postajes full lab gospodin.
HP3585 može da se koristi i kao mrežni analizator jer poseduje "tracking generator", što omogućava ugodno merenje frekventne karakteristike, faznog stava, itd.
Medjutim, kad pričamo o THD i IMD treba imati u vidu da je dinamički opseg instrumenta 80dB. To znači da je "silazak u podrum" dubine ispod -100dB moguć tek primenom metoda koje se koriste kod zvučnih kartica ("notch" filter, itd.).
Jedna od vrednosti ovakvog instrumenta je što se mogu videti VF smetnje u audio uredjajima. Imajući u vidu da i DIY audio elektronika ima granične frekvencije iznad srednjetalasnog područja, važno je znati koliki je EMI imunitet uredjaja koje pravimo.

Pozdrav
Reply
Onda je zavrsio sa kompletom. 80dB je sasvim dovoljno za nase smrtnicke potrebe bavljenjem diy.
Ako moze da merka brzinu i fazu signala, odnosno kasnjenja, interni i okolni sum, pa sta dalje....? Smile
Reply
ovo je toliko simpatično da zaslužuje svoju kutijicu! veliko veliko veliko hvala svima koji su pomogli da ova pločica stigne do mene!


Attached Files Thumbnail(s)

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
(06-20-2017, 09:46 AM)HomeMadeAudioProject Wrote: ovo je toliko simpatično da zaslužuje svoju kutijicu!  veliko veliko veliko hvala svima koji su pomogli da ova pločica stigne do mene!

Samo obrati paznju na gresku. Iscitaj pazljivo temu o tom ampu.
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
Upravo saj i ja hteo isto da ti napomenem.
Nikako da ispravim tu grešku na pločici pa da je objavim.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
hvala hvala, imaću na umu!
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Juče pristiglo, hvala Dackotronic Smile
Pronaći će im se namena 

Reply
don't worry be happy Rolleyes
Reply
Stigli darlingtoni od ELFIA ...


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Onaj osciloskop sto sam uzeo nije funkcionisao ok pa sam dobio povracaj novca i odmah narucio drugi... mogu vam reci da je ovaj  bolji a malo skuplji i jos dobijete kutiju u kkjoj se moze lepo upakovati... jedino sto se treba malo igrati i zalemiti 20-ak th komponenti.... Smile


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
upravo stigle pločice za:

APEX A40:



urađene ljudski i kako sam tražio-bez kalajisanja i sve je na svojem mjestu - ODLIČNO Saggit!

APEX SR300:



bakarna strana opet baš kako treba,samo ne znam w.t.f. se desilo sa rasporedom elemenata?! ovako je trebalo da izgleda:


svi natpisi vrednosti elemenata kod oba para pločica odštampani su rotirani za 180 stepeni,osim onih vertikalnih kod oba para pločica. rekao sam da se za bakarnu stranu koristi samo C2 sloj u sprintu,a za raspored elemenata svi ostali (C1 S1 S2 0). na SR300 je preklopljen je raspored - pola po horizontali a preostali dio lijevo po vertikali. ne znam kako se to i moglo dogoditi jer je 99% rasporeda u S1 sloju,tek nekih par elemenata je u C1 (elementi koji se leme odozdo).

električno su upotrebljive svakako obe i tu nema problema,samo majstor se izgleda malo zaigrao po pitanju gornje štampe...

(sprint fajlovi direktno iz mejla u dodatku)

.lay6   A40 CFA APEX alex mm.lay6 (Size: 851,75 KB / Downloads: 2)
.lay6   APEX SR300.lay6 (Size: 601,8 KB / Downloads: 1)
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Jedva čekam da sklopiš A40. Smile
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
jedva čekam oba! Wink
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Danas na bubanj potoku pazario fabricki nosac za stonu busilicu i jos neku kantu sa dva hladnjaka zbog toga sam je i pazario, kasnije sam ustanovio da je to PELTIER termoelektrični hladnjak al nemam pojima kako to radi....


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Dobar ti je taj stalak , a to sa tim peltier elementom ti je izgleda poklopac od onih kamp frizidera , mozes s njim nesto da hladis sad zavisi koliko je vati taj element  Smile
Reply
Pise 12V/54W, mislis na hladjenje elktronike ja sam do mlopre nesto citao i testirao ga ali samo okrece ventilator i sijaju led diode niti hladi niti greje Smile odnosno ima normalno hladjenje za jedan mali ventilator i to je to...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 7 Guest(s)