Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upravo stiglo
Kanađani nisu hteli da mi pošalju Ortofon i to bez objašnjenja i bez obzira što sam hteo da platim "poštarinu" $120CAD...zato mi je iz australije stiglo za 3 dana...., a kako završavam phono preamp polako tako će mi ovako nešto i trebati. Mada ti si kriv za sve, još ako ti kažem da mi je u blizini Penny Lane (prodavnica ploča), onda ti je sve jasno.
Devojka me vara sa rođenim mužem!
Reply
Stiglo meni neki dan još malo pluginova za 7000 seriju. 7A19 je 600MHZ vertikalno pojačalo taman da mi pokrije kompletan opseg 7903 skopa, a onaj raskupusani 7A26 je kupljen da se napravi ekstender za popravljanje pluginova(a možda mi padne na pamet nešto drugo) i da mi donira ručicu za vađenje plugina jer moj 7A26 ju nema.


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Bazna lemilica za odlemljivanje ZD-8925. Kako li sam samo živeo bez ovoga?  Rolleyes
Radi ko sat. Jedina mana za sada je gabarit uređaja, baš je veliko. Realno, moglo je biti znatno manjih gabarita.  Sad


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Samo da te dobro i dugo služi, uvek ima mesta za skloniti Smile
Reply
Bome je velika.Ja sam škicao ZD915 koja mi se čini da je manja od ove, ali još se nisam odlučio na kupnju.
Reply
(01-19-2024, 10:35 AM)MaliBocko Wrote: Samo da te dobro i dugo služi, uvek ima mesta za skloniti Smile

Mali mi radni sto.  Rolleyes

Elem, oni koji imaju tu istu spravu, i stalno je koriste, kažu da je pouzdano. Ja to neću ni blizu toliko koristiti. Za malo veće pare ima kod Kineza na ebaj/aliexpress da se kupi samo pištolj sa integrisanom vakuum pumpom. Mnogo kompaktnije rešenje, ali sam bio skeptičan malo i kupio proverenu stvar. 

https://www.ebay.com/itm/155536734967

Kad treba da se odlemi nešto iz metalizirane rupe, sve je hrkljuš osim ovoga. I prilično je bezbedno, grejač je na 24VDC. Oni filteri se prave od filcanih podloški za nameštaj, ima toga kod Kineza u svakoj radnji za dž. Samo se odseče samolepljivi sloj.
Reply
Konacno sam sastavio sve komponente koje sam hteo i jako sam zadovoljan rezultatom. Kinez xy-350h je odmah kupljen nakon sto sam video utiske u ovoj temi. Wooferi od Logitech Z906 sistema su isto dugo trazeni a juce su konacno stigli i sateliti vredni pomena, Canton Plus XL. 
Mogu reci da ovo izuva kako radi, sto sa snagom, sto sa dinamikom, otvorenoscu, detaljima... JBL bar 2.1 koji je isto na slici bukvalno zvuci kao umotan u cebe pored ovoga. Mozda bih za nijansu hteo malo vise srednjih ali to se mogu poigrati malo. 
Niskih tonova ne nedostaje ni malo, cak iako volim bass potenciometar za woofer stoji na sredini Smile
Prosao sam ceo repertoar juce popodne, jazz, rock, vocal, tehno i gotovo sve mi legne kao budali samar. Zbog snage u donjem opsegu ovo je kao stvoreno za elektronsku muziku ali ne stidim se da pustim ni bilo sta drugo na ovome.


Jedino sta moram da resim jeste hladjenje napajanja, ventilator je previse bucan, napajanje je 36V skoro 500W, mislim da sam preterao jer kinez nije u stanju da povuce toliku struju iako po specifikacijama bi trebao biti. Ventilator je toliko bucan da u trenucima tihog dela numere on dolazi do uha. Obzirom na rezervu snage, razmisljam se da samo smanjim napon na ventilatoru. 

Pozicija u sobi je nesto sto bi takodje trebalo da se resi, trenutno kako sam ovo postavio odgovara za poziciju na koju se inace sedi, ali u ostalim delovima sobe se bas negde zagubi po malo dok u susednim sobama trese pod i ormane.


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
lepo izgleda,onako minimalistički - a ako još i ušima prija ,to je to!
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
Bogami ovi wuferi mi ne izgledaju minimalisticki 🙂
Reply
Probao sinoc da utisam ventilator ali bez uspeha. Cak i na 6V se cuje previse. Moracu da nabavim neki maglev/vapo u dimenziji 60x60x15.
Ostaje mogucnost da probam rad bez ventilatora. Tranzistori su svakako spojeni na alu kuciste jedino nisam siguran za trafo i zavojnicu, drugih elemenata i hladnjaka unutra nema.
Reply
Upravo stiglo 8xAAA i 8xAA lion punjive baterije preko usb-c kabla i imaju u sebi led crvenu i zelenu koja signalizira stanje napunjenosti.

Točnije unutra je lion baterija napona 3,7VDC koja na vrhu plus pola poklopa baterija ima smps regulator koji sa 3,7VDC regulira izlazni napon na 1,5VDC i kad napon lion baterije padne na 3VDC regulator se ugasi i na izlazu imamo 0VDC napona sto znaci da treba bateriju staviti na punjac.

Ispod 3V se gasi stabilizator zato da se ocuva baterija da duze traje jer ako bi se ispraznila do kraja to bi smanjilo vijek trajanja baterije.

Bilo ce ih zanimljivo koristoti u dmm dali utjece smps prekidacka frekvencija u bateriji na rezultate mjerenja i na sat koji se sam podesava po satelitudali ima smetnji....

[Image: attachment.php?aid=42062]


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
I sto je ovo zanimljivo, puni se na usb-c ?
Reply
Puni se preko usb-c netreba ti zidni punjac.

Zato je zgodno, uzmes bateriju i fino ustekas na mobilni punjac preko usb-c, i kada si na terenu sa powerbankom ili mobilnim punjacem lako napunic bateriju koja je 1,5V dok druge su 1,2V one koje se pune preko zidnog punjaca.
Reply
Ima ih i u Srbiji:

https://telitpower.com/index.php?route=p...ct_id=3158
https://telitpower.com/index.php?route=p...ct_id=3160
https://telitpower.com/index.php?route=p...ct_id=3161
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
Treba pročitati i ovo, u vezi USB-c baterija - https://brajenovic.com/blog/kineske-bate...express-u/
Reply
Nisam otvarao baterije ali vjerujem da je unutra 3,7V i 400mAh posto su lagane u ruci ko pero. Ali za zidne satove i daljanski za TV i sitne potrosace i 400mAh je ok jer obicne noname aa i aaa sto koristim traju mjesecima.

Lako se dopuni i stedi novac kad su u pitanju mali potrosaci.

Inace imam za usporedbu nepunjive duracell optimum i jedna baterija tezi kao 4 ove kineske punjive, sto znaci da tezina govori sama za sebe.
Reply
Punjive baterije ima svrhe koristiti u uredjajima koji značajno troše, inače upotreba u daljinskim upravljačima, satovima i sličnim uredjajima gubi smisao, pogotovu ovaj tip baterije gde buck regulator non stop radi i neminovno troši energiju. Imam sličnu ovoj samo 9V verzija i ona se samoisprazni za par meseci. Još jedan bitan hendikep kod ovog tipa baterija (koje se pune preko usb) je u tome ako koristite u nekom uredjaju 4 ili više ovakvih, i kada se isprazne morate puniti 1 po 1 što će trajati bar 2h po jednoj (eventualno ako su stigle sa onim 1/4 usb kablom to donekle popravlja taj hendikep).
Vezano oko baterija, razvijao sam neke IOT merače sa esp8266 za koje sam inicijalno predvideo da se napajaju iz LiIon 18650 sa modulom na bazi tp4056 za punjenje i zaštitu, da bih nakon nekog vremena shvatio da sam razvio uredjaj u skroz pogrešnom smeru, jer potrošnja je toliko niska da cena samo jedne ljudske 18650 LiIon ne opravdava poziciju korišćenja.
Sledeća verzija je isla sa obicnim alkalnim 3xAA i mcp1700 linearnim 3v3 regulatorom gde sam dobio istu autonomiju 6-12 meseci zavisno od frekvencije slanja podataka preko wifi, kad se potroše stavim druge, a makar u Lidlu ima solidnih, a jeftinih alkalnih, gde za cenu koštanja nema svrhe da mlatim mozak sa bilo kakvim punjivim za uredjaje niske potrošnje.
Linux is like a wigwam NO Windows NO Gates and an Apache inside
Reply
- за 22€ немам појма јел ово чему вреди а ни ја свакако не знам шта да мерим јер сам Diy активносто свео на минимум. 
Можда ако може за "квазимодо" методу код одређивања отпора у C+RC за секундар трафоа ?! 
С обзиром да сам радио у "пластици" признајем да сам макар ИЗУЗЕТНО задовољан квалитетом самог кућишта што нисам очекивао код кинеза за те новце... 
- друга ставка, тражио сам по Новом Саду и очигледно нисам знао пронаћи зато опет код Кинеза. За 12€ раде одлично 0.25-1.5мм
Чекање пошиљки не вреди коментарисати више.


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Nova igracka
Reply

6 komada 5e


al-kofer pozamašne veličine - 5e


Canton Karat 300,nisam mogao da im odolim. jesu "ratnički" spolja,izgrebani izbušeni očukani,ali rade kako treba i koštali su 50e pa ću rado pokušati da ih vratim u pristojno stanje iako nisam vešt u obradi drveta. 

cela ova serija Canton zvučnika sa kompresijom mojim ušima zvuči ludački dobro. imam Quinto 530 i 540,i sad ovaj Karat 300. za te novce još nisam kupio ništa bolje.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 6 Guest(s)