Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
JBL GO prenosivi bluetooth zvučnik
#1
JBL GO (prvi iz te serije) je prvi bluetooth prenosivi zvučnik kojeg sam ikada kupio.

https://m.youtube.com/watch?v=zjWRmShKwNQ

u video snimku rekli su dosta toga ali hteo sam da ovde ostavim svoja iskustva iz prve ruke. od ovakvog zvučnika (tih gabarita) ne može se u startu očekivati neki bajan zvuk. cena takođe nije naročito popularna ni pristupačna ali: zvučnik jeste otporan na prskanje vodenih kapljica kao i na prašinu,ali ne i na kombinaciju ta dva. koristio sam ga na poslu (gradilište) u nameri da ne nosim slušalice jer mi je potrebna stalna komunikacija sa kolegama. ono što sam očekivao od tog zvučnika pre nego sam ga kupio,sam i dobio: daleko veća glasnoća od zvučnika mobilnog telefona i poprilično bolji zvuk. srednji se ističu ,visokih fali a basova kao i da nema. doduše,daleko je više basa nego na mobilnom svakako,a ako se "pogodi" prostor u kojem ovaj zvučnik stoji i ti basovi postanu primetni.
baterija je sledeća stavka koja je daleko bitna kod ovakvih uređaja: deklarisana je na oko 4-5 sati pri punoj glasnoći i to je ispoštovano- praktično dan za danom nekih tri meseca. taman mi je tu negde i pauza na poslu pa se isti zvučnik mogao dopuniti taman dovoljno za ostatak radnog vremena.
kućište je gumenasto,bez poklopca za audio in i USB port za punjenje baterije. ne podržava USB memorije već radi samo preko bluetooth veze i 3.5mm kabla.
šta je još takođe jako bitno,brzo lako i trajno se povezuje sa svim mobilnim telefonima koji su bili prisutni (a sigurno preko 15 različitih proizvođača i skoro toliko klasa) kao i sa svim lap-top računarima koje sam imao prilike da spajam sa njim. ovo je poprilično bitno jer ne ostvaruju svi bluetooth uređaji tako dobru i trajnu vezu,mnogi nasumično i bez ikakvih pravila gube vezu sa izvorom zvuka što sa ovim uređajem nikako nije bio slučaj. koštao me pre nekih 5 godina oko 25e i nakon oko 3 meseca poklonio sam ga ocu.
na kraju,mislim da vredi svojih 25e po svim kriterijumima,nešto više para jeste ali nema brige oko njega. taman toliko vredi. preporuka!
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)