Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Boost your Rig ili gejmeri, ubrzajte vase makine
#1
"Boost Your Rig"
Proizvodjac audio softvera kojeg koristim 6-7 godina unazad (i veoma odgovorno tvrdim da nema boljeg Win audio softvera) - XXHighEnd, 
otvorio je temu gornjeg naziva i time pozvao 50 test vozaca koji treba da testiraju novi softver, namenjen pre svega ozbiljnim 'gejmerima'.

Njegovo obecanje je da ce sistem trositi svega 1/4 struje (snage) koju trenutno trosi (sa svim win zafrkancijama), da ce prelaz sa jednog na drugi zadatak 
('Task') biti i do 70 puta brzi te da ce igrice skoro sve odreda raditi besprekorno a masina biti 'ladna i tiha'. Ovo za igrice je valjda i osnovni povod, da se
istestira sto vise igrica na sto raznolikijoj PC opremi (moje tumacenje). 

Cena, nadam se, nije previsoka - 18 (planirana prodajna cena €34) a meni ovo zaista zvuci privlacno - tiha masina koja razbija u igricama Smile

Njegov sin ovo testira vec mesec dana na masini sa GTX1080 karticom (koja ne prelazi 58C), 12-jezgarnim procesorom (40-46C) igrajuci 'The Witcher 3' 
na 60FPS sa punom 1080P grafikom i monitorom na refesh-u 144 puta (u sec.)  

Eto. Ko voli, izvol'te. Ja cu probati i na mojoj skromnijoj svakodnevnoj masini (PentiumG 3020, 8G memorije, GT610 kartica)

Pozz.
Reply
#2
Pardoniram, prvih 50 za test ima softver potpuno besplatno!!
Reply
#3
niče, pa ta naslednikova test mašina je zverina koja guta sve redom, bez kečapa, a naše budžet kante mogu samo da sanjaju o 7x ubrzanju, kamoli 70 koliko navodi autor.

Nešto tu ne pije vodu, nikako mi čitava kombinacija ne ide zajedno.
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
#4
Jeste al' umesto 100-110C na kartici i 90C na procesoru uz huk gomile ventilatora, ima pitomu i 'ladnu masinu. Takve su temp kod mene bez igranja Smile
Jeste pre svega za gejmere koji prate nove igre te imaju po 2-3 graficke kartice u sistemu (svaka po €300-500) i nabrijane i7 i Xeon procesore. Ako si
malo gledao Benchmark ili PCAxe forum, ima i kod nas takvih masina. Nego tamo slabo zalazim pa mi nije gusht. Odavde neko sa jacom masinom moze da
testira i kaze svoje misljenje, to mi je interesantno.

A kad smo kod audio primene, onda masina radi na svega 340-350 MHz, kao kod starih PII ili PIII makina. Al' zato ima procesnu snagu novih CPU.
Reply
#5
Imam osećaj da je to mlaćenje na prazno, ovo nije na tvoj račun, nego ovih stručnjaka što izvlače 350% iz svake mašine. 30 godina postoji win i svašta se pokušavalo da se poboljšaju performanse za nekoliko procenata, a ovaj daje ideju da PIII iz 2000. može da pokrene S.T.A.L.K.E.R., bioshock ili negu drugu igru sa kojom ima da se oznoje mnogo ozbiljnije mašine.
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
#6
Big Grin
Ovo je poziv za gejmere, sa jakim masinama i grafickim karticama, ne za one koji drze PIII iz Y2K godine i misle da imaju kompujter. A ovo za muziku treba da razumes tako da se recimo
Xeon E5 serije sa 8 jezgara i plus jos toliko u hiper-treding modu vrti na svega 340-350 mega hercova. U BIOS-u taj 'takt' mozas da smanjis na minimum 1.2GHz - za dalje je potrebno
poprilicno znanje. W10 ionako sadrzi gomilu idiotskih stvari koje nikada nikome u zivotu nece trebati. A ne daju se lako savladati, tj. iskljuciti normalnim putem. Samo jedan primer: Slika
pozadine na ekranu ('background') vise nije obicna slika sa diska vec poseban proces koji stalno salje svoje interapte centralnoj procesorsko jedinici. Cista glupost i gubitak vremena za
procesor. Ali, uskoro ce operativni sistem biti operativan iskljucivo ako si vezan za internet i svemoguci 'Cloud'.
Reply
#7
zivot mi je kvalitetniji od kad ne koristim win...
Big Grin
Reply
#8
OK, predajem se, mada mislim da od toga nema 'leba, a ni autor nike napisao šta konkrerno radi njegov program, nego u stilu "kurira" i drugih elitnih novina razbacuje se informacijama o uštedama i temperaturama.

Slažem se Ubledeli, posmartam win kao koka kolu, od svih reklama imaš utisak da si zaronio u fontanu mladosti  Big Grin
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)