Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HP428 sonda
#1
Prošlo ljeto sam kupio sebi jednu strujnu sondu HP428, naravno bez elektronike, koja je u originalu cijevna. Zašto sam to kupio, zato jer sam slučajno naletio na velikom diyaudio forumu da je netko napravio poluvodični ekvivalent te elektronike,a s obzirom na šemu i tekst koji je taj čovjek napisao sigurno se dovoljno dobro razumije u elektroniku da je sposoban napraviti tako nešto.

Evo moje sondice koju sam kupio za nekih 40$ ako me sjećanje ne vara.


Evo i tvorničkog kompleta.


Neću sada kopirati i stavljati šemu ovdje jer nisam tražio dopuštenje dizajnera ali evo linka na temu na velikom diyaudio forumu http://www.diyaudio.com/forums/equipment...clone.html .Registracija je besplatna te nakon nje se može slobodno pogledati šema i ono možda još važnije, za nas koji nismo na ti kako dotična funkcionira, a to je postupak kalibracije. Upravo zbog toga nisam htio postaviti ovdje temu jer postupak kalibracije je tek nedavno postavljen.

Uglavnom ovo je više onako jedan podsjetnik na to da ako netko ima/može nabaviti tu HPovu sondu da postoji i modernizirana verzija elektronike.
Ja imam dosta posla sada za druge i sebe pa još uvijek neću krenuti u ovaj projekt, osim toga treba nacrtati i layout pločice što sigurno nije lagan posao. Forumaš na diyaudio forumu je to polemio na protoboardu,ali ja se to ne bi  usudio napraviti. Također sam prije nekoga vremena kupio za nekih 5€ ogroman analogni instrument koji je bio ugrađen u nekom mjeraču izobličenja za audio opseg te vjerujem da bi legao ko budali šamar za ovako nešto.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)