Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STM32 generic board
Stigla STM32F407VGT6 genericka plocica. Uspust stigli i ovo malecki moduli za programator i serisku, manje nisam mogao da nadjem Smile

Kod ovog modula je zanimljivo je sto ima dostav vise slobodnih nozica nego na Blue Pill, cak ceo jedan 16bit port, memorija tek i D/A, FPU, DSP ...

Reply
Taj je STM čip na STM32F4Discovery tako da svi primeri sa te ploče treba da rade i ovde. Ova je manja od Discovery i nema one dodatke koji bi ti smetali. Odlična je ta varijanta. Ako ti zatreba ethernet, kamera ili LCD za tu pločicu, javi se.
Reply
Stigla i meni pre dva dana. Probao kratko samo da li je korektna. Potrebno je postaviti jumpere na boot pin(ove) samo... Prijavila se na windouz kao dfu... Sve ok za sada
Reply
Malo experimentisao sa A/D i LED 7-seg displejom.
Hehe, sto volim LED displej-e, mozes da im radis sta hoces, brzi su kao metak (osvezavanje), mogu da ih SW dimujem i to svaku cifru posebno, mogu ASCII da ispisujem osim cifri ... LED se drajvuje kroz multiplex direktno sa MCU.

Elem, ovde sam probao 12bit A/D konverter koji je sa Ovesample (mnogo, 16000 puta) prakticno dignut na 17bit i to radi lepo! Naravno tacnst zavisi od referetnog napona sto je druga prica, ovde sam samo testirao A/D i kako se on ponasa ...


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Probao sam taj voltmetar sa nesto malo manjim oversample, "samo" 256x ali sa pravougaonim test signalom 1Hz, ne mogu da vam docaram kako to radi, bukvalno zakucava i prikaz i napon na mestu, nema da nesto pomera ili priblizava vrednosti, istog trenutka kako se pojavi napon tako se vidi izmerena vrednost, cak-0V, cak-1.24V, cak cak cak ... prikaz sam podesio (zaboravih) ili na 10.000 ili 1.000 FPS za LED displej : )

Ovo sto sam terao 17bit nije mi u direktnom smislu potrebno, ti bitovi su one dve dimovane cifre, poenta je sto sam hteo samo prve tri da namestim da rade "kako treba" jer ispod radim matematiku sa vecom rezolucijom i to vidite u kakvim HW uslovima, klot bez dodatnih delova, ih kada bi se to tek sredilo kako bi tek onda radilo, ovde se vide fenemenalni potenciali ovog procesora i njegovog A/D i glavna stvar sto je mnogo brz ovaj A/D, kod STM32F103 tek pocinje prica sa 1MSPS konverterima ...
Reply
Pogodilo se da i ja probam istovremeno jedan isti takav od 0 - 30V klot bez ičeg. Samo 4 7-segmentni LED i MCU. Kod mene je u pitanju PIC. Ako imaš vremena mogli bi smo da ih poredimo.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)