Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Preporuka za ESR, RLC - metar
Instrument je proradio , sam rad i tacnost onako na osrednjem nivou ali itekako moze da posluzi...


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Odlično, neka te dobro služi.
Možeš ovde napisati koji program si upisao (verzija), čime si upisao program, pločica koju si radio, koji problem si imao da pokreneš instrument i tako neke stvari.
Meni je enaB pre 2 godine upisao program u stonogu, ali nisam uspeo da pokrenem mašinu. Sam sam crtao ploču i vrlo verovatno napravio grešku, nisam imao vremena da istražujem gde sam napravio kiks, ali i to je u planu kad se smanje obaveze.
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
Ok, prvi problem je bio odabir pravog hex fajla posto sam ja naskidao gomilu fajlova koji nisu radili odnosno samo njih par je radilio i to svaki razlicito kasnije sam odabrao dva hexa koja cu postaviti dole koji su po testovima bili ok, inace koristim Atmegu 328P, drugi problem je bio spor rad ali to sam resio pravilnim podesavanjem fuse bitova koje cu takodje postaviti u fajlu, treci problem je bio sto nisam znao da prilikom ucitavanja hex-a paralelno treba da se ucita i eprom tu mi je enaB dosta pomogao oko saveta.

Koristio sam  plocicu sa dole prilozenih fajlova stim sto na toj plocici hvali mesto za LM336 ja sam umesto njega otpozadi plocice zalemio TL431 i 2k2 i na 27pinu atmege imam stabilnih 2,5V, plus sam na napajanje gde ide baterija dodao stabilizator napona od 9V posto uredjaj planiram da napajam sa trafoa , sve ostalno je ispostovano kao na semi.

Za ucitavanje programa koristim dva programatora dole sa slika jedan je rucni rad USBASP koji radi sasvim ok jedino sto radi samo na XP-u i drugi je original USBASP V2.0 kupljen na oglasima koji radi na svim operativnim sistemima, uradio sam i dodatnu plocicu sa Zif socketima da mogu da se programiraju razne atmege stim sto hvali veliki Zif 40pin za velike atmege tu mi je do skoro stajalo obicno dip40 podnozje ali sam ga izvadio posto se pohabalo, od programa sam u pocetku koristio Khazama AVR i eXtreme Burner a od skoro koristim AVRDUDESS 2.4 koji je po meni najbolji .


Attached Files Thumbnail(s)


.rar   Dobar hex.rar (Size: 25,91 KB / Downloads: 2)
.rar   FW_Karl-Heinz_1.12_M328.rar (Size: 33,27 KB / Downloads: 5)
.pdf   Naf-TransistorTester.pdf (Size: 179,04 KB / Downloads: 9)
.pdf   Component-Tester_sema.pdf (Size: 18,62 KB / Downloads: 10)
Reply
rekoh ja da je enaB drug... Smile
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
(09-04-2018, 03:54 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: rekoh ja da je enaB drug... Smile

EnaB je jos vise pomogao na jednom drugom projektu koji cu predstaviti za neki dan u drugoj temi Wink
Reply
Angel Big Grin
Reply
https://github.com/svn2github/transistor...nk/default
Reply
(09-04-2018, 08:09 PM)tomam Wrote: https://github.com/svn2github/transistor...nk/default

Uh brdo podataka Smile , ja sam vecinu skidao i probavao sa ovog sajta:

http://avrtester.tode.cz/index.php?p=firmware
Reply
Hvala Dragan83!
enaB je faca i po, potvrđujem!
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)