Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako "bezazleni" PR moze da dovede do IT security katastrofe
#1
Slika govori vise od reci, a i ne bih da dajem previse ideja Smile


Attached Files Thumbnail(s)

“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#2
Ne razumem Huh
Između astronauta nikada nije postojala granica. Onog dana kada taj koncept bude dopreo do svesti političara, naša planeta će izgledati drugačije. Aleksej Leonov
Reply
#3
Telegroup je izmedju ostalog IT security orjentisana firma koja je bas jako skorije imala konferencije i intervijue vezane za bezbednost generalno ali i obuku kadrova u ovom kontekstu. Osobe (koje su i jako uticajne u uvoj oblasti) podelile su, komentarisale i sl ovu fotografiju, i dali su pozitivnu ocenu na ovakav gest.

Problem je u tome sto sada svaki "haker" zna sve sto mu treba da preuzme kontrolu nad ovim panelom. Necu objasnjavati detalje, na slici ima vec dovoljno (i zapravo postoje i opasniji scenariji od pomenutog).

Moj stav je da jedino edukacijom mozemo da prevazidjemo probleme privatnosti i bezbednosti i da na tom putu svi moraju da ucestvuju Smile
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#4
Meni se cini da cak i da se desi ovde neki "hack" nece da bude tako strasno Smile Verujem da vecina dok vozi vise prati sta se desava na putu i pokusava da razazna dal ima il nema presretaca nego da cita info Smile ...cini mi se da sam video pre par godina negde u Holandiji da su im bezicni povezani ovi paneli ili nekako drugacije gde lik stoji pored auto puta, i menja sa laptop-a poruku. Smile
Reply
#5
Upravo o tome se i radi sto nije jedini vektor napada to sto si opisao Wink
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#6
Hvala na pojasnjenju Smile
Između astronauta nikada nije postojala granica. Onog dana kada taj koncept bude dopreo do svesti političara, naša planeta će izgledati drugačije. Aleksej Leonov
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)