Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BLE Terminal
#1
Nisam do sad drndao BLE uredjaje, pa me zanima kako funkcionisu njihovi terminali?

Npr, do sad sam za obicne BT module poput HC-05\06 koristio sa mobilnog SerialTerminal android app. I to radi savrseno za moje potrebe, izaberem uredjaj koji imam, ukucam komandu, izaberem terminator i cao zdravo, vidim sta sam poslao i sta sam dobio.

E sad, imam par BLE modula, HM-10 i HM-11 BLE, imam i BlunoNano i nasao sam neki BLE Terminal i HMBleTerminal i nakon skeniranja oni izlistaju moj modul, kliknem da se konekujem, i ispise da sam ukonektovan i tu krece deo koji me zbunjuje, npr. ima brdo informacija na dodatnim ekranima i sl. ali nigde opcija da ja pustim neku komandu koju zelim da izvrsim na tom moduli, niti vidim igde povratne informacije sa njega. Neka preporuka za ovo?

EDIT
Ispravka za HMBleTerminal vidim deo za slanje \ primanje, medjutim aplikacija se zabaguje i ugasi cim se ukonektujem pa s njim ne uspem nista da posaljem.

I jos jedno, gomila aplikacija koje rade nesto sa BT modulima koriste listu uparenih uredjaja pri listanju iz koje korisnik bira onaj koji zeli da koristi. Kako to ide sa BLE modulima obzirom da bar ja nisam video da se oni izlistavaju na isti nacin?
Reply
#2
Samo da malo reanimiram temu za slucaj da je promakla u guzvi, mozda neko ima neki predlog za ovo gore pomenuto?
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)