Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poziv sa cudnog broja
#1
Evo malopre sedim i gledam TV, kada je zazvonio telefon. Generalno se ne javljam na nepoznate brojeve, a ovaj je bio krajnje cudan +381600xxxxxx, pa se naravno nisam javio. Broj na koji su me zvali je prepaid i koristim ga samo za prodaju preko oglasa i registraciju na nekim sajtovima ( Facebook, AliExpress,... mada nisam siguran gde sam ga sve koristio ).
U tom periodu primetim na kompu da Google search nece da radi ( nesto kao unusual traffic detected ) - mada ne znam da li su ove dve stvari povezane.
Malo sam gledao po netu, i vidim da je ovo broj nekog "zajmodavca" ( http://www.superponuda.com/ponuda/14326/...-konkretno ), mada ne znam da li stvarno "operise" pod ovim brojem - a spominje se u nekoliko oglasa ovog tipa, sa lose prevedenim srpskim jezikom.
Da li je neko imao slicno iskustvo ?


Evo zvao opet. Javio sam se. Neki prilicno smoreni lik me pita za nesto iz oglasa. Ja rekao prodato. Aj sad, koliko je realno da neki obican covek ( i da nije neka prevara ) ima ovakav broj ??? Mozda gresim, ali meni je tu nesto sumnjivo.
Reply
#2
(01-07-2017, 08:47 PM)mtech Wrote: Evo malopre sedim i gledam TV, kada je zazvonio telefon. Generalno se ne javljam na nepoznate brojeve, a ovaj je bio krajnje cudan +381600987654, pa se naravno nisam javio. Broj na koji su me zvali je prepaid i koristim ga samo za prodaju preko oglasa i registraciju na nekim sajtovima ( Facebook, AliExpress,... mada nisam siguran gde sam ga sve koristio ).
U tom periodu primetim na kompu da Google search nece da radi ( nesto kao unusual traffic detected ) - mada ne znam da li su ove dve stvari povezane.
Malo sam gledao po netu, i vidim da je ovo broj nekog "zajmodavca" ( http://www.superponuda.com/ponuda/14326/...-konkretno ), mada ne znam da li stvarno "operise" pod ovim brojem - a spominje se u nekoliko oglasa ovog tipa, sa lose prevedenim srpskim jezikom.
Da li je neko imao slicno iskustvo ?


Evo zvao opet. Javio sam se. Neki prilicno smoreni lik me pita za nesto iz oglasa. Ja rekao prodato. Aj sad, koliko je realno da neki obican covek ( i da nije neka prevara ) ima ovakav broj ??? Mozda gresim, ali meni je tu nesto sumnjivo.

Neznam za to ali znam da je prosle godine bila jedna situacija ''bilo je cak i na teveu upozorenje'' da ti stigne sa nekog nepoznatog broja poruka tipa ''molim te nazovi hitno'' ti nazoves i javi se neki stranac i brblja nesto i skinu ti kredit i slicno mnogo ljudi se upecalo na to neke znam i licno koji su bili zrtve...
Reply
#3
udjete u viber i u kontakte ukucate njegov telefon i izadje vam ime. a sad obrisite sa sajta broj telefona
Reply
#4
Naime, broj nije uopšte čudan, u pitanju je VIP post-paid broj koji počinje nulom. Imao sam takav još pre nekoliko godina, +38160028.... itd.
Između astronauta nikada nije postojala granica. Onog dana kada taj koncept bude dopreo do svesti političara, naša planeta će izgledati drugačije. Aleksej Leonov
Reply
#5
Slučajnost.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#6
(01-08-2017, 12:35 AM)Alex Wrote: Naime, broj nije uopšte čudan, u pitanju je VIP post-paid broj koji počinje nulom. Imao sam takav još pre nekoliko godina, +38160028.... itd.


Dobro da nije zvao neko sa VIP službenog broja, ti počinju sa +38160000... Smile
Nemoj silom, uzmi veći čekić.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)