Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OPEN SOURCE / Šta, kako, zašto ...
#10
Odgovor je najverovatnije spomenuti Croud Sourcing jer to moze da resi dizajneru uredjaja mnoge probleme i da ustedi dosta vremena i novca u nekim fazama testiranja.
Druga stvar, svi oni manje-vise taktiziraju sa tim OS, puste u OS modele ili delove uredjaja gde im trebaju povratne informacije i onda to koriste za neke druge uredjaje/projekte koje prave ili prodaju a koje nisu postavili u OS.

Za HW ta logika vazi tu-i-tamo, ali za SW je to fenomenlano resenje sa Croud Sourcing jer ti se potencialno javi dosta korisnika i svako prijavi po nekakav bug i tako se kroz neko vreme "ispegla" SW, navataju greske koje recimo meni nebi pale uopste napamet ni da to probam da uradim Smile

Trece, OS se cesto koristi za dobijanje novih klijenata ili poslova, uvek se javi neko sa pricom nalik "da li moze da se modifikuje SW/HW da radi to-to-i-to". Na tu caku sam dobio gomilu poslova kada sam u OS postavio neke PHP biblioteke za slanje SMS poruka, da ne verujes, radio sam sa Nigerijom poslove koji su trajali po 3-4 godina a "upecao" sam ih na "glupavu" skriptu od par kilobajta ... pravio sam im cele sisteme za SMS dvosmernu komunikaciju (tada to bilo popularno) Smile
Reply


Messages In This Thread
OPEN SOURCE / Šta, kako, zašto ... - by Želja - 12-26-2016, 11:02 PM
RE: OPEN SOURCE / Šta, kako, zašto ... - by mikikg - 12-28-2016, 10:33 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)