Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Program ne radi zbog procesora koji nema neke instrukcije?
#1
Nisam znao gde da postavim pitanje, a nisam ni imao baš ideju i za naslov.
Radi se o sledećem: Instalirao sam na nekoj 'mašini', koja ima Barton procesor, Win7, potom jedan program od interesa (piše da je min win7). Instalacija tog programa prođe, a kad ga pokrenem prijavi grešku. Kada pokrenem taj isti program na mašini sa Win7 i novijim procesorom, sve radi kako treba. Ako uzmemo u obzir da je isti operativni sistem, ostaje samo da se razlikuju procesori. Barton nema one SSE2 i SSE3... instrukcije, pa me zanima da li je možda uzrok nepokretanja programa manjak tih instrukcija? Ovo me više zanima teorijski, nema potrebe da se bavim Bartonom. Inače starija verzija tog programa koja je predviđena za XP, radi na Bartonu bez ikakvih problema.
Reply
#2
Quote:
  • 1 gigahertz (GHz) or faster 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor*

  • 1 gigabyte (GB) RAM (32-bit) or 2 GB RAM (64-bit)

  • 16 GB available hard disk space (32-bit) or 20 GB (64-bit)

  • DirectX 9 graphics device with WDDM 1.0 or higher driver


link



Pa sumnjam, a da li taj program "od interesa" podrzava "Barton-a" ?
Reply
#3
Sve što traži Win7 je ispoštovano. Imam 1.25 Gb rama, grafička podržava DirectX 9. Surfovao sam i slušao muziku, radi stabilno. To je što se tiče ovog što si citirao.
E, sad da li mislimo u biti na istu stvar u vezi procesora? Barton ne podržava program ili program Bartona Smile
Pitam da li je možda uzrok nepodržavanja, nedostatak instrukcija? Smile
Recimo procesori od pre pet godina rade lepo, odnosno sve što nam treba (recimo da je tako). Od skoro se krenuli procesori koji imaju instrukcije za enkripciju. Da li to znači da će procesori sutra biti neupotrebljivi za neke programe koji se oslanjaju na te instrukcije? Nikad nisam imao dodira sa programiranjem te vrste, pa pitam. Ovo je hipotetički, jer možda je ovo sa Bartonom nešto peto.
ovo program zahteva (jedino što mi fali jedno 100 Mhz, ali to 99% nije uzrok)
Minimum System Requirements

The following are the minimum system requirements in order to run the Silhouette Studio® software:

Operating System: PC (Windows Vista, Windows 7, Windows 8, or Windows 10) OR Mac (OS X 10.6.8 and higher)(Chromebook is currently not supported)
Internet connection: Strongly recommended (for updates and access to the Silhouette Design Store and required to upgrade to the Designer Edition version)
RAM: 1 GB of RAM (2 GB recommended)
Processor: 2 GHz (or faster) processor speed
Memory: 186 MB of memory for program (does not include additional memory recommended for additional download content, which average in size of 50KB, though size will of course vary from image to image)
USB Port: USB 1.1 Port (or higher)
Reply
#4
Samo da proverim, nisi probao na istoj masini Win7 da zamenis procesor vec su to dve odvojene masine? I u svakom slucaju taj program ima sigurno neki log pogledaj sta pise ... ili probaj sa nekim od Sysinternals alata da pronadjes sta trazi, gde sta pise i sl ... pa da nastavimo Smile
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#5
Ne mogu da zamenim, jer druga mašina ima drugu platformu (naprednija generacija procesora, odvojene mašine). Tačno, izbacio je log fajl i ja sam brljao po netu i nisam ništa našao. Posle sam vratio XP da vidim kako rade starije verzije i tako ostalo.
Nadam se da ću sutra imati vremena da instaliram Win7 i pokrenuću program, pa kopiram log fajl. Poenta Bartona je da imam rezervnu mašinu na kojoj radi taj program. Priznajem da je glupo od mene što nisam priložio tu informaciju.
Reply
#6
Moguce je da nije do procesora vec do same instalacije Windowsa ... okaci log pa da pogledamo.
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#7
Problem je u tome sto barton je single core a noviji cpu su dual core...novi programi traze virtualizaiciju vise jezgri...tako da kad bi barton ima dvije jezgre sve bi bilo ok...koji barton imas 2500XP+ ili 3000XP+? ovi na 3000XP+ se dadu clockati fino na nvidia nforce2 chisetovima da se natjerati do 3,2GHZ uz dobar hladnjak i to leti....
Reply
#8
Evo pisem sa navog Win7 (isti daj sto sam pre probao). Ovog puta se ponasa drugacije. Program je prosao instalaciju, ali kad ga pokrenem malo krlja po disku i nista se ne desava. Nema vise prozora sa porukom koji je izlazio. Koji je naredni korak? Nisam familijaran sa Sysinternals alatima, pa ako moze neko usmerenje sta da probam, vidim da ih ima tamo vise. U task manager-u ne pokazuje nijedan proces koji bi licio na Silhouette Studio.
Sto se tice procesora i broja jezgara, mislim da nije to, jer radi na Sempron 140.
Imam 2500XP. Nisam ga puno klokovao, verovatno ploca ne podnosi vise od 178 FSB. Bolji efekat u brzini dobijam kada memoriju klokujem hmm bese cl (sa 2.5 na 2). Ja sam veliki fan ustede energije pa sam se bavio undercklokovanjem. Na nekoj staroj ploci sam zalemio dzampere direktno gde je procesor, pa sam ga kombinacijom dzampera undervoltovao i smanjivao frekvecniju, pa recimo na 100 Mhz FSB i 11 mnoziocem sam isao do (po secanju) 1.45V. Skoro da je mogao da radi bez ventilatora.
Reply
#9
Usteda energije smanjivanjem brzine procesora???
Reply
#10
Napisao sam lepo da sam undervoltovao (nisam na srpskom, priznajem) i smanjio frekvenciju. Pošto snaga zavisi od kvadrata napona, logično je da je akcenat na naponu. Ploča nije imala podešavanje napona u BIOS-u pa sam tim džamperima smanjivao napon, a frekvenciju sam džamperom na ploči (opcije 100 i 133 Mhz, čini mi se).
Reply
#11
I koliko se to drasticno ustedi energije kada se isplati usporiti racunar koji verovatno ni pre toga nije bio sampion brzine?
Reply
#12
Da li si uspeo da pronadjes log fajl (probaj da trazis u folderu gde je program instaliran) i pogledaj FAQ/Troubleshooting na sajtu proizvodjaca.

Koliko sam ja video u par minuta moze da bude problem i do grafike: https://www.silhouetteamerica.com/faq/so...n-start-up
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#13
@zare
Nisam mogao da tačno izmerim, ali sigurno mu je skinuto 20W.
Šta će mi brzina ako noću ostavim da mi skida torent? Šta će mi brzina ako ceo dan pišem u vordu i slušam mp3?
I na kraju zašto su počeli da prave procesore koji dinamički smanjuju napon i frekvenciju kada aplikacije ne potražuju brzinu? Da ne pričamo i upotrebi više jezgara i optimizacijom njihovog rada (isključivanjem).
Kada bi išli tom logikom nikad ne bi imali sat u kome baterija traje godinama.
Moram da priznam da sam tu malo i nastran (ne zezam se)
@1van
Pazi kad me sramota što sam prevideo to za grafičku, a kao gledao sam nešto!
Na drugoj mašini je GeForce 8400 GS, tako da je neuporedivo u bilo kojem smislu.
Javljam kad pronađem log.
Reply
#14
Ja sam mislio da pricamo o racunarima. Za Word i mp3 ti ne treba racunar nego nesto sto ne moze da dobaci ni pola GHz Smile.
Reply
#15
jesi li probao da kliknes desni klik na program i odaberes "Run As Administrator" i probaj onda dali se pokrece ako nece stavi mi compatibility na win xp pa da onda vidimo (to se postavi tako da se desni klik klikne na exe program , properties i odaberes tab compatibility).

i meni se nisu htjeli puno puta pokrenuti porgrami pa su mi ovako proradili
Reply
#16
@zare
Mislim da sam ti u prethodnom postu objasnio da sam radio manuelnu stvar, koju danas rade sami procesori. Greota je da kada slušaš mp3 procesor radi na maksimaloj frekvenciji i naponu, a pošto je računar višenamenska mašina, onda je glupo da ga svaki čas isključuješ i puštaš neki mp3 plejer (koji troši mnogo manje). Postoji program 'revosleep' koji baca hard disk u sleep mode, tako da ako na jednoj mašini imaš dva harda, na jednom sistem, a na drugom su ti suvi podaci, onda možeš komotno da taj drugi uspavaš, pa ako ti podaci zatrebaju jednom dnevno, pokreneš ga... Sad dolazimo do onog pitanja, a šta ćeš da uštediš? Pod pretpostavkom da diskovi kad se vrte troše oko 8-10W, pa kad dodamo koeficijenat korisnog dejstva ispravljača, potrošnja je veća. Uspavan sigurno troši manje od 1w. Mislim da disku neće da šteti par pokretanja na dan, a sad za struju...
@1van
Zamisli nema ništa što makar liči na log fajl. Sad me nervira što mi je pre uredno izbacivao (a ja nisam zapisao).
@ronovar
Probao sam i to, baš kao što si mi rekao. Ništa nisam postigao. Isto se ponaša.
Pre sam probao da tu verziju koja je za win7 i više sisteme instaliram na XP, ali mi je izbacio neku poruku da program nije namenjen za tu verziju win (tako nešto)
Inače čitao sam na netu o problemima, jesu se žalili na kraširanja pri nekim radnjama i pominjala se grafička.
Reply
#17
Na linku koji sam ostavio imas opisano kako da resis problem sa grafikom.
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#18
Koliko sam video, tu imam samo dve opcije
1. Nov drajver - skinuo sam sa neta najnoviji AMD drajver za karticu i ništa se ne menja. Što me navodi da grafička karta nema resurse za rad.
2. Da je možda neka biblioteka oštećena, pa da je sredim - to nisam probao, ali se pitam kako je se tri puta oštetila pri prvom pokretanju na taze Win7 (3 puta sam instalirao win7)? Pratiću uputstva pa ću izvestiti.
Reply
#19
Probao si i ovo?

Quote:The following can be explored if on a PC computer:
  • Check the graphics card driver. This is the most common concern for the software failing to launch on a PC.
  • If on Windows XP: Check the graphics card acceleration settings by doing the following:
  1. Right-click on the desktop

  2. Select Properties > Settings Advanced

  3. Click on the "Troubleshoot" button

  4. Locate the slider bar for graphics card acceleration and turn this all the way down

  5. Apply the change and exit the Preferences window

  6. Attempt to re-run the Silhouette Studio® software program

  7. If the above steps work, turn up the graphics card acceleration bar slowly and re-test until the highest level is found where the program is working and keep it at that setting


I skini https://technet.microsoft.com/en-us/sysi...s/bb842062 i probaj sa Process Monitor-om da pronadjes log ...
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama XIV
Reply
#20
Stavio sam najnoviji ATI drajver (AMD) drajver. Grafička reaguje na drajver, tj. rade opcije, poput podešavanja osvetljenja i slično. Nisam se bavio 'graphics card acceleration settings', jer koliko sam shvatio odnosi se na XP, a ovo je Win7.
Deinstalirao sam program, pa sam instalirao verziju ispred poslednje (isto je ver3) i onda pri pokretanju (nije se podigao program) mi je izbacio obaveštenje da je nešto logovano u 3 fajla. E, sad imam problem kako da okačim fajlove na forum. Piše da ne podržava.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)