Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LCD counter
Probao sam brojač Gorane,

- Radi što je i bilo očekivano !
Probao sam poslati 50.000 impulsa širine 5uS na 90 KHz. - Svaki impuls je bio tu Smile

....

Jedino ima problema kod inicijalizacije LCD posle uključenja.
Nekad počne brojati u prvom redu, nekad u drugom, nekad ne ispiše nulu za početak ...

(odnosno nikada i ne ispiše nulu, već "1" pa kad izbrojim impulse imam 50.001, ali to je sigurno
što pozitivnom ivicom inkrementuješ tajmere, a ja imam impuls na silaznoj ivici ..)

Ja obično u main pre ulaska u glavnu petlju sačekam oko 500 do 1000mS, baš zbog init za LCD.

***

Ne moraš prepravljati kod, sve jedno ću "prepisati" to u jeziku koji ja poznajem (PBP).
Princip nema potrebe menjati, TO je TO Smile
(samo ću malo srediti init pri uključenju, postaviti inkrement na silaznu ivicu, dodati reset taster ...)

===

Drugari, još jednom se zahvaljujem na pomoći i izdvojenom vremenu !

Veliki pozdrav svima !
Želja
Reply
Očigledno je se taj jedan impuls gubio zbog Proteusa ali to nije ni važno. Podešavanje registara imaš pa ćeš to lako da izvedeš i u PBP-u i shodno tvojim potrebama prilagodiš.
Prvi red LCD prikazuje impulse u counteru 1 koji broji u jednom smeru u zavisnosti od DIR ulaza.
U drugom redu ti ukupan broj impulsa u counteru 3 a to je obrnuti smer. Ti verovatno nisi doveo ništa na DIR pa zbog toga ta pojava da ti nekad pokazuje u prvom a nekad u drugom redu..
Može da broji i brže od sadašnjih 5us širokih impulsa na 90KHz. Pošto je konfigurisan kao asinhroni brojač nema veze koliki je master klok! AKo imaš mogućnosti i vremena probaj da usporiš klok a da mu dovodiš brže impulse.

Još jedna dopuna. Kada sam rekao da se counteri ne mogu nizati mislio sam na hardverski niz.
Mogu se povezati softverski tako što se pusti da broji Counter 1 a kad on generiše interapt (TMR1IF) u njegovoj prekidnoj rutini se zaustavi prvi counter a pokrene drugi (TMR3).
Tako praktično možeš brojati do 2 na 32 sa tom jedinom intervencijom u softveru i tim jedinim interrupt-om! Mikrokontroler sve vreme može da radi nešto drugo.
Reply
Sve jasno ko dan Smile
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)