Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Foto-postupak sa "uradi sam" oslojavanjem : Iskustva
Pa koristim pleksi iz razloga zato što odmah pri prvim pokušajima sa ovim UV lampama staklo mi nije štimalo(ne pitajte zašto jer sam zaboravio ali vjerojatno piše u jednoj od tema). A do sada sam u kombinaciji sa živonom žaruljom koristio 3mm staklo oko 15tak godina. Drugim riječima kupiti ću nove UV lampe za početak.

Kakvo ti je to "FLOT" staklo?

Razlog zašto izbjegavam solnu i hidrogen je jednostavno činjenica da je za svako nagrizanje treba raditi novu mješavinu. Dok sam koristio feriklorid i njega je bilo potrebno mijenjati ali sada kada radim sa Cupric Chloride http://www.xertech.net/Tech/CuCl_ech.html nema više mutnoga taloga i mješavina je uvijek jednako korisna.

Sve ove godine dok sam radio sa ferikloridom nisam imao ovakve probleme osim standardnih ako je pločica slabije razvijena ili nisam dobro nasprejao sa positiv20 sprejom pa je bilo svačega i pločice su ispadale stvarno ok. Tako da je vrlo moguće da je kiselina prejaka/upumpavam previše zraka i sl.
Reply


Messages In This Thread
RE: Foto-postupak sa "uradi sam" oslojavanjem : Iskustva - by Khadgar2007 - 06-02-2016, 11:56 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)