Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Foto-postupak sa "uradi sam" oslojavanjem : Iskustva
Vodovi se trebaju vidjeti jer je to negativ. Znači tamo UV svjetlo zapeče UV sloj na mjestima di su vodovi i oni se vide nakon osvjetljavanja. Sve ostalo ostane blijede boje(moja je folija plava pa bude blijedo plavo) i ta mjesta razvijač skine. Naravno prije potapanja u razvijač skineš zaštitnu pvc foliju. To je malo zeznuto jer folija treba biti dobro zalijepljena i osvjetljena da ne bi zajedno sa pvc folijom skinuo kompletan uv sloj, nije mi se to jednom desilo.
Ja ti nakon što provučem vitroplast sa folijom kroz laminator ostavim to neka stoji nekih sat vremena da se ohladi i možda folija bolje prihvati.

Foliju koristiš tako da jedan sloj pvc zaštite skineš a drugi ostaviš i naravno onaj sloj na kojem je uv folija zalijepiš na vitroplast. Ne mogu ti reći koliko treba da peglaš jer ja koristim laminator kojeg lagano zagrijem. Možda je i pegla prevruća jer u svim filmićima na netu ljudi koriste laminator za to. Progooglaj "pcb photoresist dry film" imaš dosta općenitih informacija a za finese(tj. napraviti dobar pcb u praksi) nema druge nego zasukati rukave.
Reply


Messages In This Thread
RE: Foto-postupak sa "uradi sam" oslojavanjem : Iskustva - by Khadgar2007 - 04-21-2016, 07:17 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)