Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Digitalni Potenciometar - Preporuka
#21
Dakle ovako nesto (stavio sam isto ovo i u pdf attachmentu da se vidi jasnije):

[Image: Schematic.jpg]


Onaj mosfet bi trebao samo da se zameni nekom "laksom" SMD verzijom, ne znam da li fali jos neka komponenta...

PS, ova tema malo otisla o off-topic, mozda bi mogla da se splituje u novu zbog preglednosti ako treba.


.pdf   CCS.pdf (Size: 18,4 KB / Downloads: 2)
Reply
#22
Probaj staviti u TI simulator samo CCS koji si nacrtao, mozda se mora dodati freq kompenzacija, proveri. Ako ti bude proradio u simulatoru dobro radice i u prakticnom primenu mozda sa minimalnom korekcijom vrednosti.
Reply
#23
Pokušaj tako:




ili tvoja shema ali sa napajanjem OPA192 koji driva N-mosfet barem +30VDC / GND
inače neče mosfet pravilno da ti radi, dodati i zenericu 15V izmedju S-G mosfeta
LP
Dragan
Reply
#24
Probacu da odradim Tina-Ti semu pa cemo da vidimo.
Reply
#25
Hm, ne mogu da nadjem u Tina-Ti ovaj MCP4725... jel za Ti simulaciju mozda tu ide samo podesavanje koji je njegov output, jer je ionako digitalno analogni konverter, a ne verujem da Ti moze da simulira to?
Reply
#26
Pozdrav svima.
Nacrtao sam semu u TI simulatoru prateci Draganove instrukcije, medjutim izlazna struja je desetak uA a trebala bi da bude u mA. Sta bi trebalo da se promeni?
[Image: CCS.jpg]


Attached Files
.tsc   CCS.TSC (Size: 29,08 KB / Downloads: 1)
Reply
#27
(11-07-2016, 05:32 PM)Ice87 Wrote: Pozdrav svima.
Nacrtao sam semu u TI simulatoru prateci Draganove instrukcije, medjutim izlazna struja je desetak uA a trebala bi da bude u mA. Sta bi trebalo da se promeni?

Zenericu Z1.
Katoda na sors a anoda na gejt.
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
#28
Hvala. Sad radi odlicno. Sa naponom iz MCP-a do 4V na izlazu se dobija struja do 37mA.
Reply
#29
Zdravo narode, Ice87 i ja smo odradili ovo po gore pomenutoj semi, medjutim imamo problem. Fora je sto simulacija radi ocekivano za sve test cases, ali je problem sto na prakticnom na pcb-u napon na izlazu INA169 ne dostize napon koji je na izlazu MCP-a. Po default-u napon na izlazu MCP-a je 2.55V (nismo mu programirali nista jos), ali na izlazu INA169 ne mrda od 3.13V. Jedina razlika u odnosu na simumaciju je da umesto tranzistora na ploci imamo IRLML5203 umesto T2 na simulaciji, nismo uspeli da mu nadjemo spice model pa da isprobamo i sa njim u simulaciji...da nije do njega mozda?

Any idea why is this happening?
Reply
#30
Treba malo merenja da uradis, imas sad opremu. Pokazi oscilograme za nekoliko bitnih tacaka, recimo +/-IN, OUT, Gate …

Preskocili ste par koraka u toj problematici, trebali ste prvo da probate samo OP kao strujni izvor, pa posle sa tranzistorom (jednim) pa posle da vidite da li vam treba uopste INA … Ta INA je tu visak!
Reply
#31
(12-03-2016, 05:14 PM)mikikg Wrote: Preskocili ste par koraka u toj problematici, trebali ste prvo da probate samo OP kao strujni izvor, pa posle sa tranzistorom (jednim) pa posle da vidite da li vam treba uopste INA … Ta INA je tu visak!

U pravu si, ona INA jeste bila visak... Smile

Ne znam samo za ovakav sklop prilikom stimanja vrednosti nisam se setio da proverim a sad razmisljam naglas, da li bi trebao da radim i neko "resetovanje" tipa da otkacim nekako load, pa da promenim vrednost MCP-a i onda zakacim opet load, ili bi moglo da se menja u "runtime-u"? Provericu u svakom slucaju veceras i to, ali mozda ima neka dobra ideja i za to, za slucaj da smo prevideli nesto...
Reply
#32
Lepo, nego što ti INA meri i struju T1? I diodu si izbrljao baš.
Reply
#33
(12-08-2016, 05:01 PM)branko tod Wrote: Lepo, nego što ti INA meri i struju T1? I diodu si izbrljao baš.

U postu iznad pomenuh da je ta INA tu bila visak, proradilo kako treba kad je izbacena, a zaboravih da naponem da je i ta dioda izbacena, my bad Smile
Reply
#34
A šta ti daje referencu za struju koju generiše izvor konstantne struje?
Ako izbaciš INA nemaš negativnu povratnu spregu.
Reply
#35
(12-08-2016, 06:43 PM)branko tod Wrote: A šta ti daje referencu za struju koju generiše izvor konstantne struje?
Ako izbaciš INA nemaš negativnu povratnu spregu.

Nemam na ovom kompu zadnju semu, ali sustina je da je izbacena ina i da je izbacena i ona zenerica i malo modifikovana sema, takod a sad na opu ako se ne varam ima samo veza za mcp oit , Rsens i mosfet i naravno adekvatan izvor napajanja.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)