Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ePraktikum
#1

http://epraktikum.iz.rs/projekti/alps3/alps3.php

ovo mi se mnogo dopalo i imam želju da si ovako nešto napravim. jedna stvar koju bi promjenio je da bi umjesto releja sa jednim NO/NC kontaktom postavio one sa dva NO/NC kontakta i tako dobio preklapanje stereo signala.

nisam siguran zašto je postavljenja verzija sa "mono" relejima,možda imaju svoje prednosti?

sad tek vidim ovu stranicu i odmah sam poželio da otvorim temu o njoj,mislim da itekako zaslužuje.

veliki pozdrav uredniku/urednicima!

(ako ih ima više)

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#2
<p>Isti autor, ista namena, samo savremenije i univerzalnije je ovde:</p>
<p>&nbsp;</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?/topic/333-audio-remote-controll-v5-volume-controll-input-selector/'>http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?/topic/333-audio-remote-controll-v5-volume-controll-input-selector/</a></p>
Reply
#3
eh,stoji... samo ja čim vidim ekran i čim se spomenu programiranje i ... meni noge poklecaju... Smile cilj mi je da napravim jednog dana kutiju-preklopnik sa ton-kontrolom, dugmetom za pojačavanje i predpojačalom za gramofon,a ova opcija sa mute i uklj / isklj cijelog sistema mi je TOP. tako bi mogao praviti predpojačala kao do sad pojačala,kutija sa prekidačem,ulaz,izlaz i to je to.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#4
<p>Meni je palo na pamet da pravim nešto slično sa relejima, ali za kontrolu pojačanja. Može neki i kao selektor, ali pre svega za kontrolu pojačanja. Ideja je da na (prvu) promenu stanja svi releji se isključe da ne bi škljocali kao telefonska centrala dok se ne ustali podešen nivo (nekoliko sekundi bez promena), a za to vreme kao preview da umesto releja radi sa CMOS bilateralnim prekidačima. Tj. sve vreme da radi CMOS, releji samo da prespoje "preko njih", paralelno, pošto CMOS prekidači nemaju povoljan otpor u uključenom stanju za ovu primenu rekao bih&nbsp; :ermm:</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ideju mi je dao neki tekst o BFA Tulip i njegov "relejni potenciometar kog niko na svetu nema", tamo je pisalo da se promena glasnoće čuje odmah, a posle nekoliko sekundi škljocnu releji :twitch:</p>
Reply
#5

@HMAP pa koliko vidim PIC procesor ima i u staroj a i u novoj konstrukciji, isto ti se hvata Smile
Nego da napravis ti jedan PicKit 2 clone (PK2) programator za pocetak? Smile

Mala prosta plocica taman da imas da se igras sa tim procesorima, nema sta da (za sad) programiras, imas gotove programe koje mozes da usnimis, procedura par koraka nista strasno.

Obezbedicemo ti jedan "inicalni" PIC18F2550 za taj programator. Wink

Reply
#6
ha ha mikikg - pokretač iz fundamenta! Smile prvo onda da napravim taj pic kit 2,imam na umu šta bi to moglo biti(sa kesat-net) ali ako imaš nacrt slobodno postavi ovde.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#7
Trazi pickit 2 clone by Suky. To je najbolji klon koji sam video, ima i jumper za 5v i 3v3, tako da moze da napece i neke 3v3 picove. Mada ce manje vise svaki klon sa neta raditi bez problema. Smile
Reply
#8

Evo ja startovah temu za PK2 pa ce tu malo detaljnije da diskutujemo oko toga Wink

http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?/topic/347-pickit2-clone-5v33v-programator-pic-mikrokontrolera/

Reply
#9
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="HomeMadeAudioProject" data-cid="13927" data-time="1386180825">
<div>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://epraktikum.iz.rs/projekti/alps3/alps3.php'>http://epraktikum.iz.rs/projekti/alps3/alps3.php</a></p>
<p>&nbsp;</p>
<p>ovo mi se mnogo dopalo i imam želju da si ovako nešto napravim. jedna stvar koju bi promjenio je da bi umjesto releja sa jednim NO/NC kontaktom postavio one sa dva NO/NC kontakta i tako dobio preklapanje stereo signala.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>nisam siguran zašto je postavljenja verzija sa "mono" relejima,možda imaju svoje prednosti?</p>
<br><p>veliki pozdrav uredniku/urednicima!</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>(ako ih ima više)</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>Pozdrav Smile</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Mono releji na ALPS kontrola V3.0&nbsp; su postavljeni jer je pločica zamišljena kao univerzalna (ima 4 moda rada): mono 10 kanala, stereo 5 kanala (releji rade u paru), mod da radi kao daljinski upravljač za bilo koju namenu recimo za rasvetu pritisak na taster 1 daljinca radi flip-flop RELE-ja 1 i konačno 4 mod je impulsni mod. Pritisneš taster 1 na daljincu on uključi rele1 pa ga posle 2 sekunde isključi.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Nova verzija koju sam najavio na ovom forumu je nešto što je baš namenjeno audio pojačavačima jer ima sve što se i očekuje od ovakvog uređaja, 4 kanala STEREO, jedan dupli rele NO-NC za MUTE i naravno ALPS kontrolu. Ima LCD za prikaz odabranih kanala itd.... opširno je napisano u temi sa gornjeg linka.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Što se tiče mikrokontrolera, nažalost princip mi je da objektni (HEX) kod ne publikujem, tako da je moguća samo varijanta slanja programiranih mikrokontrolera. Odnosno u novoj verziji pločica + kontroler. Za ljude sa ovog foruma, biće specijalne niže cene.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ako nije ništa hitno savetujem da se sačeka sa ovom novom verzijom (još nekih 30-ak dana), jer mislim da je mnogo bolja i univerzalnija od ove prethodne ALPS 3.0.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Nebojša</p>
Reply
#10
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="mikikg" data-cid="13981" data-time="1386245748">
<div>
<p>Evo ja startovah temu za PK2 pa ce tu malo detaljnije da diskutujemo oko toga Wink</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?/topic/347-pickit2-clone-5v33v-programator-pic-mikrokontrolera/'>http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?/topic/347-pickit2-clone-5v33v-programator-pic-mikrokontrolera/</a></p>
</div>
</blockquote>
<p>PicKit 2 je fenomenalna inženjerska alatka Smile Šteta što ga je kreator Microchip ugasio..... Svima koji koriste PIC mikrokontrolere savetujem upravo njega, ili eventualno njegovog "nesrećnog" brata PicKit3.</p>
Reply
#11

meni više odgovara sa duplim relejima,iz razloga što trenutno koristim tv+satelitska,računar,cd-plejer,kaset-dek,radio-prijemnik,gramofon a volim imati i neku rezerve. taman bi tu leglo deset ulaznih stereo-signala a ostale bi mi opcije "mute" (nikako da joj osmislim srpski prevod... Sad ) i kontrola uključenja ostatka sistema koja je ODLIČNA stvar.

zapravo tu bi išla opcija biranja nekog od 10 duplih releja plus "mute" i prekidač što ukratko znači - samo druga opcija mi je sasvim dovoljna i odgovarajuća Smile

nije mi to neki problem precrtati na duple releje,mala je to prepravka za ovako dobru i korisnu napravu! Smile

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#12
<p>Ok, jasno mi je.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Imas ovde u prilogu Protel PCB i PDF pločicu za <strong>dvostruke </strong>releje. Nadam se da ce Protel fajl biti od koristi.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Mikrokontroler regularno cenim 10 Eura, <strong>za ljude sa foruma je 5 Eura</strong>. Nadam se da je ovo Ok.</p>


Attached Files Thumbnail(s)


.zip   AudioDaljinac_v301_PCB_Protel_IPDF.zip (Size: 96,38 KB / Downloads: 7)
Reply
#13
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="npejcic" data-cid="14048" data-time="1386281748">
<div>
<p>Mikrokontroler regularno cenim 10 Eura, <strong>za ljude sa foruma je 5 Eura</strong>. Nadam se da je ovo Ok.</p>
</div>
</blockquote>
<p>To nam treba. Sad mozemo da upravljamo iz fotelja.</p>
<p>Kome treba fabricko pojacalo od 300-400e, kad mozes napraviti sve duplo bolje i kvalitetnije za mnogo manje para?</p>
<p>A zahvaljujuci clanu <strong>npejcic</strong> imamo i poslednji deo slagalice. :dance:</p>
Reply
#14

:rock: :Applause:

Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#15

Ok, jasno mi je.

Imas ovde u prilogu Protel PCB i PDF pločicu za dvostruke releje. Nadam se da ce Protel fajl biti od koristi.

Mikrokontroler regularno cenim 10 Eura, za ljude sa foruma je 5 Eura. Nadam se da je ovo Ok.

veliko veliko hvala za ovo! Smile srećan čovjek! Big Grin

da li možda ti imaš pdf bakra (samo donje strane) pločice,ili ako ima neko sa foruma da koristi protel program pa da mi iz protel-dokumenta u ZIP-u prebaci u pdf?  ako i nema-mogu ja to preturiti u sprintu za sat i po-dva... Smile

ha haaa - sretan ja! Smile

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#16
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="npejcic" data-cid="14048" data-time="1386281748">
<div>
<p>Ok, jasno mi je.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Imas ovde u prilogu Protel PCB i PDF pločicu za <strong>dvostruke </strong>releje. Nadam se da ce Protel fajl biti od koristi.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Mikrokontroler regularno cenim 10 Eura, <strong>za ljude sa foruma je 5 Eura</strong>. Nadam se da je ovo Ok.</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>Hvala i od mene!</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Meni nece trebati skoro ali bar smo blizu pa nije problem Wink</p>
Reply
#17
<div>&nbsp;</div>
<div><em>"da li možda ti imaš pdf bakra (samo donje strane) pločice,ili ako ima neko sa foruma da koristi protel program pa da mi iz protel-dokumenta u ZIP-u prebaci u pdf? &nbsp;ako i nema-mogu ja to preturiti u sprintu za sat i po-dva... Smile"</em></div>
<div>&nbsp;</div>
<br><div>Ako se niko ne javi u toku dana, pronaći ću negde na nekom bekapu Protel i uradiću ti export.... nemoj još da crtaš, osim ako je u pitanju "merak".</div>
<p>&nbsp;</p>
<p>Imam kolegu koji kada se nešto iznervira oko posla, on uzme da rutira pločice, to ga smiruje.</p>
<p>A sve više i ja počinjem da ga razumem Smile</p>
Reply
#18
<p>Po dogovoru, evo u prilogu PDF fajlova sa PCB Bottom i Top slojem. Sema koja je takodje priložena je ok, samo nisu lepo sinhronizovane komponente, ali pošto je relativno jednostavna, verujem da neće biti problem snaći se.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Obavezno proveriti dimenzije jer je PDF generisan ali nisam proverio da li je to 1:1 (jeste zadato, ali uvek proveriti pre štampanja pločice)</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ako ima pot-pitanja, tu sam Smile</p>


Attached Files
.zip   AudioDaljinac_V301_PCB_PDF.zip (Size: 153,91 KB / Downloads: 18)
Reply
#19

ha haaa pa osjećam se kao kauboj u kupleraju! Smile i i i i haaa ! Smile  :Cowboy:

veliko hvala npejcic-u!  :Four Leaf Clover:

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#20
<p>Nema na čemu i drugi put Smile</p>
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)