Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 4.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PICKit2 Clone 5V/3.3V - Programator PIC mikrokontrolera
#21
<p>Pošto sam se interesovao i proverio, ako nekom znači da prenesem podatak i vama. Šarena naprava sa displejem kod Cometa košta 3334 din, uključujući PDV. Pošto je Nova godina za manje od nedelju dana, možda ću pisati deda mrazu Smile</p>
Reply
#22
<p>Dobra stvarcica,hteo bih jednu da kupim, za promenu Smile</p>
<p>Hajde da "opipamo" kolege,pa da napravimo GB?</p>
<p>Jedno pitanje,sto se tice softvera,dobija se disk ili ima free na gugletu?</p>
Reply
#23
<p>Kakvog softvera?</p>
Reply
#24
<p>Debuger itd.</p>
Reply
#25

Dobra stvar je sto uma u ponudi nekoliko programa (IDE) za tu ARM platformu. Ima freeware koji imaju nesto manje funkcija ali i dalje potpuno operativni i imaju naravno placeni, npr CodeComposer Studio od Texas Instruments (free je za njihove plocice) ili recimo Keil MDK-ARM, za taj kazu da je jedan od najboljih, on ima sve sto treba, debuger i ostalo.

Reply
#26
<p>Skinuo sam Keil MDK-ARM sad samo da nabavim igracku&nbsp; Big Grin</p>
Reply
#27
<p>Jedna knjiga koju mi je mikikg preporucio i mogu da kazem da je odlicna, sve je lepo objasnjeno o procesoru, ali ima i ponesto o periferijama.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p><b>The Definitive Guide to ARM Cortex-M3 and Cortex-M4 Processors, 3rd Edition - Joseph Jiu</b></p>
<p>&nbsp;</p>
<p><strong>Mogla bi nova tema za ove arm-ove?</strong></p>
Reply
#28

Sto da ne, sve dok se izpunjava uslov $broj_zainteresovanih_korisnika_na_forumu >= 1 then nova_tema(); Smile

Reply
#29
<p>else then stara tema&nbsp; Smile</p>
Reply
#30
<p>Uradih ovaj programator,fale mi jos neke komponente&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#31
<p>Definitivno, goto nova_tema Smile</p>
Reply
#32

Vidite šta sam našao!  Big Grin Big Grin Big Grin

www.elektronika.ba/forum/download/file.php?id=3753

http://www.elektronika.ba/forum/viewtopic.php?f=30&t=9532&start=60

Ovaj mi se najviše sviđa za sada...

Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#33

To je sve jedan isti sklop u pitanju (sa pocetka teme) samo druga plocica Smile

Vec spomenuh da onaj dodatak sa ZIF podnozjem nije preko potreban a i moze da se nakanadno napravi.

Za pocetak je sasvim dovoljno da imas na programatoru 6-pinske heder letvice i onda npr ceo taj programator "nabodes" na svoj sklop.

Npr ovako ...

Reply
#34

Toner ili foto? Smile

Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#35

Toner ili foto? Smile

attachicon.gifUntitled.jpg

ni jedno ni drugo,nego ODLIČNO!

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#36

Hvala HMAP!

Nije savršeno, ima da se uradi par popravki skalpelom, ali je važno da su svi vodovi tu i bez prekida... Smile

Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#37
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="TDA" data-cid="23008" data-time="1395082531">
<div>
<p>Hvala HMAP!</p>
<p>Nije savršeno, ima da se uradi par popravki skalpelom, ali je važno da su svi vodovi tu i bez prekida... Smile</p>
</div>
</blockquote>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://static.kupindoslike.com/Set-od-13-Skalpeli-Skalperi-za-raznovrsnih-namena_slika_O_15583745.jpg'>http://static.kupindoslike.com/Set-od-13-Skalpeli-Skalperi-za-raznovrsnih-namena_slika_O_15583745.jpg</a></p>
<p>Ja sam za te popravke nabavio ovo. Mnogo zgodnije od skalpela u mnogo situacija. A cena bila 160din u jednoj radnji&nbsp; Smile</p>
Reply
#38
Posto sam resio da sklapam ovo cudo, odlucio sam se za onu varijantu iz prvog posta, odnosno PK2 koji ima mogucnost biranja 5V ili 3V3. Posto nigde nisam uspeo da nadjem gotove fajlove za izradu (pod tim podrazumevam bukvalno gotove, samo da se odstampa i lemi) odlucio sam se da sve precrtam u Eagle-u.

U prilogu su sema, pcb, pcb u ogledalu i BOM.

Dimenzije plocice su 56.82x76.2.

Jedno pitanje, nadam se da ne krsim pravila, ako je suprotno slobodno obrisite ovaj deo poruke. Ko u Srbiji (Beogradu) moze da napravi koliko toliko kvalitetnu plocicu a da ne odere kozu. Jos uvek nemam uslova za pravljenje plocice, pre svega stambene, a nemam ni prikladan alat, ali ce se to u neko skorije vreme sigurno promeniti, no do tad moram da se snalazim kako znam. Da ne pravimo ovde guzvu, saljite kontakt na PP.


Attached Files
.pdf   pickit2.pdf (Size: 22,04 KB / Downloads: 27)
.pdf   pickit2brd.pdf (Size: 33,73 KB / Downloads: 28)
.pdf   pickit2brd_mirror.pdf (Size: 33,69 KB / Downloads: 13)
.txt   pickit2.txt (Size: 5,23 KB / Downloads: 15)
Reply
#39
Ma sve je OK.
Ja ih radim u stanu toner transfer metodom. Za to nije potrebna neka specijalna aparatura... Wink
Ako ti nije hitno probaću kad budem našao malo vremena da ti napravim ovu pločicu za dž. Smile
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#40
Meni je problem sto sam retko kuci, samo par meseci godisnje, i to uglavnom leti, dok sam tokom skolske godine u internatu gde ima svakakvih ljudi, tako da se ne bih usudio da drzim bilo kakvu hemiju. Big Grin

Nije mi nista hitno, ovo je i onako hobi, ne jurim nigde. Ipak ne bih voleo da ti to stoji na grbaci, kad budes bio bez obaveza ti probaj, za drugare sa foruma se to placa pertiks+pivo kad se vidimo. Wink Hvala na ponudi.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)