Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 4.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PICKit2 Clone 5V/3.3V - Programator PIC mikrokontrolera
Rekoh ja juče. Svo troje ima da dobijete po tovljenog rogonju od 20 kom (gajba). Samo.... dobro se isprogramirajte, za povratak kući Smile
Nećeš verovati, zašta mi je trebao pk2. Da isprogramiram 12F508 i 509. Onaj Sprutov brenner, ne podržava te PIC-ove.
Mali izgubljeni vanzemaljac, 3.000.000.000.000.000 svetlosnih godina udaljen od svog doma
Reply
Mislim da taj pic bez problema programira cak i AllPic sa WinPic800 software-om al nisam siguran Wink Hteo sam da isprobam taj brenner odavno ali nikako da dodje na red Wink
Reply
Nećeš se pokajati, ako ga uradiš. Mnogoooo, dobro se pokazao
Mali izgubljeni vanzemaljac, 3.000.000.000.000.000 svetlosnih godina udaljen od svog doma
Reply
Ajde sad lepo otvori novu temu i upoznaj nas sa tim brenerom... Smile
Sad si me zaintrigirao...
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Wink 

.pdf   programmateur_pic_usb.pdf (Size: 7,57 KB / Downloads: 20)
.pdf   programmateur_pic_usb-cuivire .pdf (Size: 226,06 KB / Downloads: 15)
.pdf   programmateur_pic_usb-implqnte.pdf (Size: 35,99 KB / Downloads: 14)
Reply

.pdf   GPIC SE ZIF.PDF (Size: 908,93 KB / Downloads: 15)
.pdf   Multi Adapter.pdf (Size: 197,02 KB / Downloads: 15)
electro
Reply
Dobrodošao i hvala na fajlovima.
Pretpostavljam za ovaj programator ide isti firmver kao i za PICKit2
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Dobar jutar TDA mislim da ne ide isti Firmware kao za PICkitonju Wink Proverim kasnije po hard diskovima pa okacim za Brener sve sto imam a ti znas da imam ja dosta toga u shteku Big Grin
Reply
Da li je netko probao isntalirati PICkit3 aplikaciju na Win10 64bit? Ja sam sada probao i neće da mi ju uopće pokrene. Kaže da treba .net framework 3.5. Ok, vidim ja da 4.5  framework(kojega Win10 imaju) ne sadrži 3.5 pa nađem ja instalaciju 3.5 https://www.microsoft.com/en-us/download...x?id=25150 i skinem ju. Probam ju instalirati i naravno neće, vjerojatno zbog windowsa koje sam "nabavio" čisto "legalnim" putem majke mi. Tongue

Da li netko ima kakvu ideju kako da instaliram net framework 3.5 na Win10?

Inače koristim PICkit3 3.1 aplikaciju koju je TDA ili netko drugi linkao u ovoj temi i koja mi je radila na Win7. E sada da li je radila odmah ili sam i tamo trebao instalirati nekakav framework to se ne sjećam.
Reply
Vidi nesto ovde jeste win8 ali nema veze:


http://nerdclub-uk.blogspot.rs/2013/07/p...8-you.html
Reply
(08-15-2016, 03:09 PM)Khadgar2007 Wrote: Da li je netko probao isntalirati PICkit3 aplikaciju na Win10 64bit? Ja sam sada probao i neće da mi ju uopće pokrene. Kaže da treba .net framework 3.5. Ok, vidim ja da 4.5  framework(kojega Win10 imaju) ne sadrži 3.5 pa nađem ja instalaciju 3.5 https://www.microsoft.com/en-us/download...x?id=25150 i skinem ju. 

Za PicKit3 koristiti MPLAB IPE koji se dobija u paketu sa MPLABX instalacionom arhivom.
Ovaj IPE je naslednik stand-allone aplikacije za Microchip programatore...

Provereno radi i pod Win10 x64...
Reply
Ok, onda idemo tim putem.

Napokon sam sjeo i išao spojiti jedan frekvenc metar sa nekim PICom koji imam polemljen već preko godinu dana. Spojim ga a ono na LCDu samo prikazuje sve segmente/piksele aktivirane u prvom redu(2x16 je LCD) i kao da nema programa u PICu. Naponi na PICu i LCDu su 5V pa rekoh da nisam nešto krivo isprogramirao i vidim da samostalna PICkit3 aplikacija ne šljaka na Win10...

Naravno kako ja volim ići lakšim putem(loša navika) malo sam googlao da li ima ikakav frekvenc metar sa arduinom jer imam dva komada Nanoa i aplikaciju koja radi na Win10, ali za divno čudo ništa pametnoga nema. Sve mjeri do nekih 40kHz, za audio dosta ali rađe bi da mjeri do nekoliko stotina kHz. Sada ne znam jel to neko ograničenje atmelovih mikroprocesora,same Arduino pločice ili nešto deseto jer sve i jedan frekvenc metar sa PICem koji sam prije našao mjeri ladno do par desetaka MHz.
Reply
Evo i ja da se pohvalim skockao sam juce pickit2, programator je proradio na svu srecu iz prve , citajuci temu vidim da je bilo problema oko komponenti i plocice tako da sam ja predhodno sve dobro isproveravao cak i komponente iako su 99posto nove osim par diodica sve pojedinacno proveravao pa onda lemio, ucitao sam i prvi hex fajl za frekvencmetar i to uspesno iz prvog pokusaja tu mi je i tesla017 dosta pomogao, pic18f2550 mi je isprogramirao covek od koga sam ga kupio tako da sam i tu muku prebrinuo iz prve...


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Bravo!
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
(11-08-2016, 08:46 AM)Dragan83 Wrote: Evo i ja da se pohvalim skockao sam juce pickit2, programator je proradio na svu srecu iz prve , citajuci temu vidim da je bilo problema oko komponenti i plocice tako da sam ja predhodno sve dobro isproveravao cak i komponente iako su 99posto nove osim par diodica sve pojedinacno proveravao pa onda lemio, ucitao sam i prvi hex fajl za frekvencmetar i to uspesno iz prvog pokusaja tu mi je i tesla017 dosta pomogao, pic18f2550 mi je isprogramirao covek od koga sam ga kupio tako da sam i tu muku prebrinuo iz prve...

Jel ima neko hex fajl za ovaj programator, nesto mi je zatajio hteo bih ponovo da ubacim hex u PIC.
Reply
Posjeti www.sprut.de-vjerovatno ima kod njih.-
pOz
Reply
Sprutov programator nema nikakve veza sa PICkit2.
Ranije je bila stranica sa firmware na Microchipovom sajti, ali sada je ne vidim ...

Imaš firmware za Pickit2 na :
http://www.elproducts.com/build-your-own-pickit-2.html

P.S.
Pravio sam i Sprutov brener a i Pickit2.
Ipak sam ostao na Pickit2 Smile

Pozz
Reply
Ok, hvala vam.
Reply
Ja imam pcb za PicKit2 clone , ako nekome trebaju poklanjam ih , mislim da ima 3kom.
Inace ja koristim K150 i zadovoljan sam.
Reply
Moze li sa ovog PicKit2 da se programira bios od PC
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)