Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FlexiPower
Stizu mi povremeni mejlovi od CircuitMaker-a, online softvera za kreiranje PCB itd. Na ovogodisnjem konkursu za najuspesniji javni projekat
uradjen uz pomoc CircuitMaker-a, pobedio je Roberto Lo Giacco sa projektom "FlexiPower". Ucinilo mi se interesantnim pomenutii ga ovde:

Prenosivo, dvostruko, baterijsko napajanje sa kontrolom napona i struje, koje se moze kontrolisati aplikacijom na mobilnom telefonu Smile
Stvarnu valjanost i iskoristivost u nekoj realnoj primeni ostavljam da iskomentarisu daleko strucniji u elektronici. Evo linka:

http://circuitmaker.com/Projects/Details...FlexiPower

[Image: attachment.php?aid=21009]

Attached Files Thumbnail(s)
09-23-2016, 09:30 AM

Reply
Lep rad!

Vodeći u tim malenim baterijskim napajanjima su "Dialog Semiconductors", gde radi naš član M.Veselić kao razvojni ing. upravo na takvim aplikacijama.

Inače su oni osnovni proizvođači takvih napajanja za "Apple".
-----------------

Nego, malo me zbunjuje neka svetska težnja da se sve živo orijentiše ka upravljanju pomoću mobilnog telefona, i čini mi se da se uskoro zadnjice neće pomerati iz fotelje :-)

Napisah o tome jednu SF priču "Brojač", koju sam pre izvesnog vremena postavio na forum.

He he, gadna vremena dođoše...

Kupimo devojci tibrator (da mu ne persiram), telefon u šake i onda ono Rambovo "Sega Mega" Angel  Wink

P.S.

Nego, problem je što danas većina ima telefon, pa onda "sharing". :-)
Reply
Hej...a ja baš mislim kako bi napravio sa Arduinom jedno pasivnu volume kontrolu sa motor potom,3 ulaza i sve to upravljati preko bluetotha, a ti mi tu tako komentiraš da je to loše. Dodgy   Big Grin
Reply
Ma nije loše legendo, već se malo preteruje sa tim: na dršci od metle plavi displej, sa porukom da treba hitno da se obnovi softver, preko wi fi ako je moguće, da i bilo brže :-)

Još kad bi sama htela da briše...

P.S.

Ne zameri mi što sam malo gadljiv prema određenim pravcima "progresa" (ipak sam ja iz nekih prošlih vremena).
Ljudi nisu bili više otuđeni od kad planeta postoji.
Zašto bi smo sa prijateljem razgovarali uživo kad možemo nekom od tih "društvenih" komunikacijskih metoda, koje su sve samo ne društvene, jer druženja tu nigde nema.
Sedi petoro klinaca, u kafiću. Šatro izašli na piće i da se druže, a svako bode po svom telefonu celo veče :-(
Reply
(09-23-2016, 12:10 PM)Macola Wrote: Napisah o tome jednu SF priču "Brojač", koju sam pre izvesnog vremena postavio na forum.

Imaš negdje link?

(09-23-2016, 12:10 PM)Macola Wrote: He he, gadna vremena dođoše...

Kupimo devojci tibrator (da mu ne persiram), telefon u šake i onda ono Rambovo "Sega Mega" Angel  Wink

P.S.

Nego, problem je što danas većina ima telefon, pa onda "sharing". :-)

Još jedan razlog, da zaobiđem "smartphone", ali stvarno! Inače gore spomenutih mašina ima pregršt na Indiegogo, svaki puta natrčim na njih (recimo REMOJI) kada tražim po drugom topicu: "power supply" Sad.
Ljudi, ima li tu čovjeka?
Reply
Lakše mi je da ti pošaljem na mail ili slično, nego da nađem gde je priča. Veruj mi da nemam pojma gde sam je stavio.
Pošalji mail na PP.
Reply
@Macola
Odlična SF priča.
-----------------------
Ni meni nije jasno kuda vodi ovaj svet kad ljudi prave blutut elektronske brave, pa ako izgube telefon, onda ima stara dobra tastatura da ukuca šifru (ali nema mehaničkog ključa da otključa ako zaborave šifru). A, o bezbednosti je suludo trošiti reči.
Reply
Hvala mp3police!

Nego, "zagadih" čoveku temu, ne namerno i ne preterano svesno, iritiran onakvim svetskim trendovima kakve sam opisao i koji se "bune" prototiv čoveka.

I to je bilo bez loše namere po post i @nik, jer čovek je to postavio iz krajnje dobrih namera.

Ako nik misli da treba pouklanjati ove ostale postove odmah će to biti urađeno.
------------------------------------------------------------

Iz tog razloga ću se vratiti na temu i iskomentarisati prednosti daljinski komandovanih baterijskih napajanja i zona gde to, ne samo da dobija pun smisao, već postaje krajnje neophodno.
E sad, nebitna je metoda daljinske bežične kontrole, tako da to može biti i telefon (osim prilično lošeg bezbedonosnog nivoa kad je smart telefon u pitanju).

Aplikacije u kojima može biti neophodna primena baterijskih i daljinski komandovanih izvora su uglavnom:

- visokonaponske aplikacije u oblastima akceleratora čestica i slično, gde se radi sa naponima 50+KV i snagama reda stotine KW pri tim naponima. Tu se merni transmiteri moraju napajati lebdećim naponskim izvorima. A pomenuti baterijski sa daljinskom komandom može biti portabl kontrolna aplikacija u te svrhe.

- sa istom ulogom na dalekovodima i u iste svrhe.

- na ostalim mestima gde je onemogućen pristup ili je okruženje potencijalno smrtonosno po ljude: voda, atmosfera, kosmos, eksplozivne sredine, hemijski opasne sredine, radijacija i td..

Jedino što se tu nikad ne bih oslanjao na smart phone aplikaciju, ni u ludilu, posebno ako mi glava može zavisiti od tog. Birao bih neki drugi, višestruko redudantni sistem daljinske veze, unikatan i nedostupan širem auditorijumu.
Zamisli samo da te neki klinac iz zezanja uhakuje dok se držiš za vod na koji može da stigne 50+KV iz trafoa velikog kao kuća :-)

Eto to su neka od mogućih polja primene takvih napajanja, i na tim poljima ona se mogu zahvalno pokazati.

Pozz
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)