Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1emg_11591_tr-0308_impulzus-generator pomoć
#1
Poželjna pomoć oko eventualnog korištenja ovog generatora, pošto je uputstvo na Mađarskom jeziku...


Attached Files Thumbnail(s)


Reply
#2
(09-15-2016, 02:40 PM)Bocko Wrote: Poželjna pomoć oko eventualnog korištenja ovog generatora, pošto je uputstvo na Mađarskom jeziku...

https://www.youtube.com/watch?v=iEVg1KXqSxI


To je generator impulsa, tj talasnih oblika cije se ivice spajaju pod pravim uglom. Dakle ne moze da generise sinus, trougao, testeru.
Slabo je upotrebljiv u audio tehnici, eventualno za posmatranje tranzijenata, vise je za SMPS (ima PWM).
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
#3
I ocekivao sam da se ti javis, Gosho Smile
Meni bi odgovarai i za cetvrtke...

A pesmu sam i saaam zapevao...
Reply
#4
Ajde za pocetak proveri da li je ispravan. Osciloskop imas, zakaci ga na izlaz (skroz desni BNC), sve prekidace u prednji polozaj (iskljuceno stanje), prvi red vertikalnih prekidaca sluzi za grubo biranje perioda (frekvencije) signala a pripadajuci pot za fino. Postavi sve potove u srednji polozaj, izaberi neki opseg npr. 2ms-200us (cetvrti prekidac odozdo) i ocekivana frekvencija na izlazu bi trebala da bude 1KHz. Uslov je da i sirinu (width, treci red prekidaca) prilagodis izabranoj periodi, tj ne sme ti biti veca sirina impulsa od periode jer je to nemoguce, zato ukjuci u trecem redu takodje cetvrti prekidac odozdo (1ms-100us) i u slucaju da je pripadajuci pot (width) u srednjem polozaju trebao bi da dobijes impujse sirine 0.5us.
Prekidace u drugom (delay) i cetvrtom redu (transition time) izaberi najgornje, najmanje kasnjen je i porast i opadanje ivice signala.
Trebalo bi na osciloskopu da dobijes pravougaone impulse oko 50/50 i periode oko 1ms
Probaj to pa nastavljamo dalje.
Ne zaboravi pre svega toga crveni prekidac u skroz desnom donjem uglu (POWER) Smile
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
#5
Hvala, Gosho!
Sinoć zaglavio po terenu, bar da su neke raspuštenice, no sve udovice sa pokvarenim uređajima Sad
Danas firma, uveče ću se malko igrati, da vidim mogućnosti Smile
Reply
#6
Malko sam se igrao i posmatrao oblike signala, lep trouglasti signal se može dobiti oko 1000Hz, a četvrtka i nije neka, pogotovo sa povećavanjem frekvencije...
Već sad mi se čini, da će ovo biti dooobra kutija pojačala Smile
Reply
#7
(09-17-2016, 04:08 AM)Bocko Wrote: Malko sam se igrao i posmatrao oblike signala, lep trouglasti signal se može dobiti oko 1000Hz, a četvrtka i nije neka, pogotovo sa povećavanjem frekvencije...
Već sad mi se čini, da će ovo biti dooobra kutija pojačala Smile

???? odakle trougao?
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
#8
Big Grin Il´ ne valja generator, il´ ne valja osciloskop... Big Grin
Nadam se da samo buduce pojacalo ne valja.-
pOz
Reply
#9
Testera, pogresno imenovano Smile
Reply
#10
Bocko, nađi sebi jednu mlađu Mađaricu. Valjda će se snaći sa tvojom spravom... Big Grin
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#11
Eeeh, TDA i ekipo, ovog čiku je motocikl često naneo u Szabatku, i tu jezička barijera nikad nije bila prepreka,
jedino, što je ona bilo mnooogo posesivno, a meni nije bilo vreme ženidbi! Smile
Reply
#12
(09-19-2016, 05:32 AM)Bocko Wrote: Eeeh, TDA i ekipo, ovog čiku je motocikl često naneo u Szabatku, i tu jezička barijera nikad nije bila prepreka,
jedino, što je ona bilo mnooogo posesivno, a meni nije bilo vreme ženidbi! Smile

Zato Bocko na motor, pa utekne, i onda repriza  Shy
Reply
#13
(09-16-2016, 05:51 AM)Bocko Wrote: Sinoć zaglavio po terenu, bar da su neke raspuštenice, no sve udovice sa pokvarenim uređajima Sad

Pa, jesi li mazao kosu pivom? 24
Reply
#14
Emire, kada bi znao, koliko se lepo spomenem tijeh vremena Smile
I opet bih uzjašio, poput YU grupe u pesmi "A banki je 7"...
Branko, ne pomaže tu pivo, ni spolja, ni unutra!
Reply
#15
Zašto majstori mažu kosu pivom:

http://smijse.com/vicevi/zagladi-pivom-kosu/
Reply
#16
Eeee, pusta mlados´.....
Mi smo takve ekskurzije zvali "Ići u Metković"- a islo se od Dubrovnika do N. Sada i Subotice....i mjesta
izmedju...
Kumov "prezivio" jos je u garazi a moj "zagino".-
pOz


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#17
Lep primerak, jedino se malko propinje, kad pripališ po gasu , vozio Smile
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)