Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SubGhz low power transceiver-i (nodovi)
#5
@mp3police Nimalo jednostavan zadatak Smile
Pogledaj modul LE50 proizvođača Telit. Oni imaju već dosta toga što tebi treba ugrađeno u sam modul. Problem sa ovim modulima je što se teško dobavljivi, ali iz njihovog
datasheeta i aplikacionih nota možda dobiješ ideju kako to realizovati. Inače kod ovih modema ja sam koristio sleep-mod (oko 3-4uA potrošnja) i onda kada želim da ih pročitam, pošaljem signal za buđenje, preuzmem podatke i opet idu u sleep.

Problem sa sinhronizacijom su Telit inženjeri rešili da modem pre nego što uradi slanje podataka, posluša da li možda neko već emituje u etru, pa ako neki drugi modul emituje, onda sačeka da etar bude slobodan. Po meni ovo je dobra ideja, ali nisam koristio ovaj način da potvrdim kako to radi u praksi.
RTC-om je moguće uraditi sinhronizaciju, ali on prilično kliza, obzirom da je tebi i 1ms od značaja pa se mora to dobro uraditi nekim dodatnim algoritmom.

Prednost u tvom projektu je mali broj nodova.

Kao što je Miki predložio, dobra ideja je koristi i neki od BT modula novije generacije jer oni su prilično optimizovani po potrošnji.
Reply


Messages In This Thread
RE: SubGhz low power transceiver-i (nodovi) - by npejcic - 09-08-2016, 09:32 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)