Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SubGhz low power transceiver-i (nodovi)
#2
Ja sam upravo započeo nešto vrlo slično. Razlika je samo u tome što ja na centralnoj lokaciji imam dovoljno resursa što se tiče baterijskog napajanja. Moji nodovi ne moraju tako često da se uključuju, zapravo možda samo par puta u toku 24h i to radi provere komunikacije i slanja vrlo kratkih poruka.
Pokušaću da što jednostavnije odradim komunikaciju a bojim se da tebi ipak treba neki gotov protokol stek. Nešto poput ZigBee i sličnih. Mikročip, koliko znam ima MiWi, Texas takođe ima neki svoj protokol stek. Možda da potražiš informacije po njihovim sajtovima. Ja, nažalost, ne poznajem nijedan od tih stekova da bih ti nešto konkretnije savetovao ali mislim da ćeš morati da implementiraš nešto takvo. Ako kreneš da razvijaš svoj protokol doći ćeš vremenom u situaciju da ti treba opet neka nova funkcionalnost a to opet znači pisanje koda i sl. Za slučaj da ti nod ne primi neku od poruka moraš da imaš mehanizam provere i oporavka komunikacije što znači širenje polja zaglavlja paketa nekim dodatnim bajtovima (recimo ID poruke i sl.). To ti sve povećava procesiranje poruka i kod noda i kod centralne lokacije (servera) pa opet imaš povećanu potrošnju. Isto kao i kod tvog primera sa sinhronizacijom.  Postojeći protokoli to imaju već sve u sebi i do neke mere optimizovano pa ne moraš da se bakćeš sa pisanjem koda. Mislim, nešto će morati i da se piše ali ne toliko Rolleyes Sinhronizacija satom realnog vremena mi se čini i kao lošije rešenje od ovih protokola. E sad ZigBee dodatno mora i nešto da se plati Alijansi, ne znam koko to ide. Ovi ostali se ne plaćaju ali imaju neka ograničenja po pitanju distribucije. Ja sam kupio par SI4463 modula na 868MHz pa ovih dana treba da se poigram sa njima i vidim šta dalje.
Reply


Messages In This Thread
RE: SubGhz low power transceiver-i (nodovi) - by gorankg - 09-07-2016, 01:29 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)