Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OBD-II STN1110 - QFN Problem
#21
(09-05-2016, 11:57 PM)vsavic Wrote: Izgleda da na pcb-u ne detektuje terminator uvek, koji je inace ">" lepo i da se nesto ne cisti lepo iz buffer-a.

Komandu završavaš sa CR nema >
Reply
#22
(09-06-2016, 07:17 AM)gorankg Wrote: Komandu završavaš sa CR nema >

To je tacno, ali sam mislio na terminator koji ocekujem pri odogovoru, zato sto nakon svakog odgovora ide i ">" na kraju.
[Image: 520e8ff7757b7f75378b456e.PNG]
Reply
#23
Ti i dalje imas problema sa MCP i CAN bus.
Sa ovog screenshot se vidi da ti sve izmedju PC i STN radi korektno a iza toga ka MCP brljavi.
Mislim da jos uvek imas problema sa terminacijom.

Takodje mozda bude problem sa brzinom, ne znam kolika je tolerancija za OBD protokol jer recimo ako je on na relativno velikim brzinama, mala tolerancija u glavnom oscilatoru kod STN moze da naprvi problem a pak taj problem ne mozes da uocis na UART strani jer vidim da radi na relativno maloj brzini 9600 pa se taj problem ne manifestuje (procentualno je veca greska na vecim brzinama nego na manjim).
Reply
#24
Ovo nije print-screen sa mog kompa. Nisam uz svoj komp sada, ovo je samo da pokazem kako ide komunikacija, da se dobije od stn-a > kad vrati odogovor.
Inace, izgleda da sam nasao gresku u code-u, ali da je simulator "tolerantniji" na tu gresku. Probacu veceras pa cu da javim rezultate Smile
Reply
#25
Moj je previd nisam mislio da na taj ">"   Rolleyes
Čak i da je greška u softveru mislim da bi dobro bilo da pogledaš i ispratiš malo osciloskopom CAN bus. 
Ja nisam imao simulator nego sam direktno išao na OBD automobila i od starta nisam imao nikakvih problema. Kombinacija je bila sledeća: PIC->MCP2515->MCP2551. 
Pre svega toga sam uz pomoć ELM327 proverio kako ide komunikacija i komande. 
Uz pomoć onih jeftinih USB->TTL konvertora možeš jednostavno snifovati saobraćaj na USART-u MCU -> STN1110!
Reply
#26
Uzeo sam jedan jeftin logic analyzer, cisto da vidim sta STN tacno salje za setup koje komande i sl. (trebalo bi da je isto sto i ELM) Smile Ko sto rekoh, videcemo veceras Smile
PS, kazes da si radio sa PIC-om i MCP2515, nisi valjda od nule pisao code za sve to? Smile Jel kompatibilno sa nekim third party alatima?
Reply
#27
Ma nije komplikovano to sa MCP2515. Konfiguršeš ga na početku, postaviš hedere i filtere i posle samo pišeš u TX, odnosno čitaš RX registre. Komunikacija je preko SPI. Nisam koristio neke druge alate, ustvari, ne znam ni za jedan. Možda i postoji nešto.
Reply
#28
Samo da javim, radi i PCB sad sa sredjenim kodom Smile Dakle, finalno resenje za gore pomenuti problem je bilo:

Hardverski:
- Skratiti kabl
- Uplesti can-h i can-l veze
- Ubaciti 120ohm-a terminal resistor

Softverski:
- Srediti code Smile
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)