Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vrlo zanimljiva ponuda za magnetska oklapanja
#1
http://www.mouser.ch/Passive-Components/...k=P_MarCom

Mislim da u jedno pakovanje ide 50 listića ovog.

Pročitajte DS. Rekao bih da se savršeno može upotrebiti za magnetsko oklapanje vrlo osetljivih uređaja poput: phono preamps, osetljivih mernih sistema ili slično...
Reply
#2
I meni se čini da ide 50 komada. Kaže "Factory Pack Quantity: 50" Cijena je također odlična.
Reply
#3
Ja mislim da se ovde ipak radi o pojedinačnim listovima. Informacija "Factory pack quantity" se nalazi kod skoro svih komponenata koje se nude u
pojedinačnoj prodaji.
Naravno, ova cena je paprena i pre eventualnog naručivanja trebalo bi poslati upit.

Pozdrav
Reply
#4
Moguće. Vredi pitati za svaki slučaj.
Reply
#5
I ja isto nisam siguran zasta vazi ta cena, da li za 1 ili 50 komada listica!?
Reply
#6
Malo sam pogledao na eBay i kod Amazona. Nema ovog materijala, ali se cene za slične proizvode kreću od nekih 30 do 90 US$ za pojedinačni list, zavisno od dimenzija.

Pozdrav
Reply
#7
Znam samo da onaj "Mu-metal" koji se također koristi za oklapanja ima paprene cijene, komadićak veličine A4 dođe nekoliko desetaka dolara.
Reply
#8
Pomenuo mi neko da se kućišta za PC napajanja rade od tako nekog lima. Da li neko ima info na tu temu?
Nemoj silom, uzmi veći čekić.
Reply
#9
Kućišta za PC se rade od niskolegiranog čeličnog lima, poput našeg Č0146. Samo ima lepu glavansku prevlaku.

Običan lim. Ništa posebno. Mada je takav lim vrlo pristojan magnetski oklop.
Reply
#10
Ima ih i Amazon. Debljina 0,1mm je 40,80$, a 0,18mm je 66,30$. Cene se verovatno (gotovo sigurno) odnose na pojedinačni list, jer u "Packaging:" stoji samo "bulk", ne spominju 50 komada koji su nam stvarili lažnu nadu...
Reply
#11
Uh sunceti, pa to skuplje nego Uranijum da nabavljas Sad
Jesu vrhunske karakteristike ali cena je bezobrazno visoka ...
Reply
#12
Pa najverovatnije je da je cena formirana po kilogramu materijala. Pretpostavljam na osnovu težina ostalih jezgara (neke sam nabavio).

17 grama - 8.5 evra :-(

P.S.

Naivno sam se obradovao da je 50 listića u pitanju :-(
Reply
#13
Hemijski skoro cisto zeljezo je mekano i da se izvuci u ovakve folije i ovako obradjivati-kao staniol.-
Zbog toga i ovakva cijena.-
pOz
Reply
#14
Stariji Sony trinitron televizori su imali oklopljenu zadnju stranu ekrana.
Ima podosta tog lima na njima.
Samo gdje naci te ekrane?
Reply
#15
Ko se od onih zagriženijih audiofila bavi sa opakom phono sekcijom, tom nije skupo ovo od vacuumschmelze, posebno zato što se ne može trenutno naći ništa bolje od toga, a u te svrhe.
Reply
#16
Vidjao sam nesto slicno tome po rashodovanim laptop racunarima, mislim da imam i negde parce takve folije tj dodje mekano nesto kao nekakav silikonski pad ali nije sigurno sluzio za hladjenje, bio je razvucen po celoj povrsini poledjine racunara i indicira da je bilo to za EMI zastitu.

Potrazicu to pa mozemo neke experimente da napravimo cisto da vidimo koliko je to efikasno.
Reply
#17
Ovo što sam postavio je vrlo nov proizvod i izrađeno je od materijala Vitroperm 800, koji trenutno nema paralelu po kvalitetu za te svrhe, na celoj planeti.

Sumnjam da je to baš ta folija u tim računarima.
Reply
#18
Ne nisam ni mislio da je to VAC-ov materijal. Cisto sam mislio da uopsteno vidimo koliko takve stvari imaju efekta u supresiji EMI, VAC-ov bi sigurno dao drasticno bolje rezultate.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)