Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoć prijatelju u nevolji
#1
Rainbow 
Vremena su takva kakva jesu i nisu nam svima podjednake šanse za posao i preživljvanje... 
No, kako bilo, da bilo, snalazimo se i "provlačimo" kroz život, i tako do momenta, kada nas neočekivano nešto zaustavi u našim životnim naporima... 
Nekad je to gubitak voljenih, nekad je to gubitak posla i finansijske sigurnosti, često bolest... 
Kako kaže jedan moj drugar: Videćeš ti, kada dođu PEDESETE... 
Nažalost, te pedesete naiđu, nekad i ranije i teško padnu čoveku... 
Pomogne tu i lepa reč, i gest dobre volje, priča, no dosta puta je to i mala finansijska pomoć, koja nama ne predstavlja velik izdatak, a kolegi može biti vrlo dragocena... 

Na našem komšijskom, Fanzo forumu, smo imali par akcija pomoći kolegama, u vidu prikupljanja finansijske pomoći, konkretno, produženje banjske rehabilitacije kolegi, koji nije više mogao da radi zbog narušenog zdravlja... I puuuno mu je pomogao oporavak, i sa medicinskog stanovišta i sa drugarskog. 

Ukoliko ikome (za)treba pomoć, ili ko zna za kolegu u nevolji i kakva vrsta pomoći bi dobrodošla, neka slobodno napiše koju reč, i verujem, da ćemo naći načina da pomognemo...
Reply
#2
Podrzavam akciju u potpunosti.
Novac je sredstvo a ne cilj.
Reply
#3
Podržavam!
Reply
#4
I ja sam za!
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#5
Podržavam i ja.
Reply
#6
+1
+1
+1
Reply
#7
Odlična ideja!
Reply
#8
+10 Uvek za.
Mali izgubljeni vanzemaljac, 3.000.000.000.000.000 svetlosnih godina udaljen od svog doma
Reply
#9
Odlicna ideja , podrzavam ????
Reply
#10
[Image: clipart-smiley-face-excited-smiley-face-...00x258.jpg]

Prihvaćeno! Zajedno smo jači!
Reply
#11
Mogu samo da povalim i podrzim ideju... puno ljudi puta malo para je puno para.... Da sam morao da platim iz dzepa dve doze terapije koje sam primao (jedna doza 10.000e) a morao sam prvu da primim u roku od par sati - ne znam kako bi sakupio novac... a pogotovo jos dodatnih 10k eura za drugu dozu... kucu bi tesko tako brzo prodao... sva sreca pa socijano pokriva troskove i nisam bio porimoran na tako nesto...

Nemojte ovo shvatiti kao moje kukanje vec kao realnu situaciju koja se meni desila a moze bilo koga zadesti i to u roku od 4 dana da ostane nepokretan u krevetu (nikome da se ne desi). Sva sreca pa meni pomoc ne treba ali trebamo biti slozni ako nekome zatreba - to je poenta celog mog teksta... I moram priznati da mi je drago sto vidim da jos uvek ima dobrih ljudi koji nisu sebicni vec voljni da pomognu...!
Reply
#12
Slažem se, apsolutno, sa predlogom.
Reply
#13
Takodje podrzavam kao i vecina i drago mi je da se slazemo oko ideje. Ako se ukaze potreba slobodno pisite u ovoj ili posebnoj temi. Verujem da ce svaki clan pomoci koliko moze.
Nezgodno je kod takvih akcija sto treba reagovati veoma brzo jer je uvek stiska sa vremenom (neminovno) a proporcionalno raste sa zahtevom za ciljanim iznosom novca koji se potrazuje.
Mehanizam za brzu komunikaciju imamo, ova mreza i jos hiljade drugih samo je neophodno animirati te ljude koji zele da pomognu a to nije ni malo lako jer zahteva da se ide bukvalno od tacke do tacke (site) i pisati i linkovati te stranice. Da mene pitate ja bih napravio APP za mobilne uredjaje i napravio sistem za brzu reakciju u takvim situacijama! Neophodno je animirati i biti u vezi sa sto vecim brojem ljudi i biti "spreman" za akciju i dobro organizivan nego da se pravi svaki put neko ad-hock resenje.
Reply
#14
Takva app bi mogla stvarno da pomogne jer mnogima je potrebna pomoc a ako bi bar statisticki popravili rezultat uspesnosti recimo vise manjih novcanih pomoci uradili smo ispravnu stvar. Postojao bi nekakav pregled zahteva sa klasifikacijom vreme/novac pa je moguce prvo pomoci ljudima kojima je to kriticnije pa neki drugi dan/mesec pomoci nekome drugom i tako koliko je ko u mogucnosti.
Reply
#15
To bi "digitalci" mogli odraditi i to bi tek super bilo... Smile
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)