Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Offtopic: Prepravka Infinity Reference 20
#1
Мислим да се не вреди трудити око њих.. драјвери и скретница су очигледно неупотребљиви, шанса да се пронађу одговарајући за рупе у кутијама практично нула.. при томе направити овакве кутије или мало квалитетније не би коштало богатство, тако да би од инсистирања да се искористе ове имали више штете него користи..
Reply
#2
(04-24-2016, 08:16 PM)tesla017 Wrote: Iz ciste radoznalosti sam izvukao bass iz jedne samsung kutije i evo kako to izgleda Wink
Canon-ac mora ovako zbog pinova normalno ce biti montiran Wink
I bass-u treba dokupiti neke sitnice ali mi se bas svidja kako cuci u ovoj kutiji Smile
Prsteni su neophodni i najverovatnije prelepljivanje cele kutije iznutra drvofiksom i nova folija ili furnir Wink

Карабуџевина је творевина српског мозга, знам да се многи лудо забављају примењујући је и где треба и где не треба, између осталог зато смо ту где јесмо..
Елем, да не остане незаписано.. звучне кутије се не граде овако.. без обзира да ли драјвери коштају пет или пет тисућа евра морамо знати њихове TS параметре да би одредили запремину и димензије кутије.. потом иде конструкција скретнице, снимање и евентуално фино кориговање..
Стављање драјвера потпуно непознатих параметара у кутију примењујући којекакве крпеже свакако није нешто о чему би се требало писати на оваквом форуму.. ипак смо сви овде одрасли а не деца, и надам се тежимо напретку, размени и развоју знања и искуства.. не бих да се неки увреде али заиста не видим било какву сврху ове теме, осим допринос социолошкој студији пропасти читавог народа..
Reply
#3
Ajmo redom:

Карабуџевина је творевина српског мозга

-Pod ovim nadam se da mislis na sebe i svoje sugradjane posto ja srbin nisam.

знам да се многи лудо забављају 

-Zabavljam se ludo Smile

примењујући је и где треба и где не треба, између осталог зато смо ту где јесмо

Ne, a tu ste gde jeste jer vam nepismeni sa falsh diplomama i razni vazduplohovi vode drzavu Wink

Елем, да не остане незаписано..
-Wau ako ti neces ko ce?!? Ti ko Vuk Wink Vec je napisano ne sekiraj se Wink

звучне кутије се не граде овако.
-Znamo (aplauz iz publike)

без обзира да ли драјвери коштају пет или пет тисућа евра морамо знати њихове TS параметре да би одредили запремину и димензије кутије.. потом иде конструкција скретнице, снимање и евентуално фино кориговање.

-Posto ne znamo njihove TS parametre i ne mozemo da odredimo zapreminu i dimenziju kutije imamo pravo da stavimo doticni zvucnik u postojecu kutiju (koju imamo) i vidimo kako ce to da izgleda. Kod ovog tvog spiska bih samo dodao pravljenje mic preamp-a na baterijsko napajanje, modifikacija kondenzatorskog mikrofona u j-fet pa tek onda konstrukcija skretnice i kutije

Стављање драјвера потпуно непознатих параметара у кутију примењујући којекакве крпеже свакако није нешто о чему би се требало писати на оваквом форуму.. 

-Zasto se ti uopste opterecujes time kad niti ces da ih slusas niti ces da ih gledas i ko si ti da odredjujes sta bi trebalo da se pise na forumu a sta ne?

ипак смо сви овде одрасли а не деца,
##%%%%$&%&%^##%#$^^&*%&%#^#%%$

и надам се тежимо напретку, размени и развоју знања и искуства..
Tezimo

не бих да се неки увреде али заиста не видим било какву сврху ове теме,
Nisam se uvredio. To sto ti ne vidis ne znaci da je drugi ne vide

осим допринос социолошкој студији пропасти читавог народа.. 
Izadji sa interneta!


vulejov kada te neko ignorise i ne odgovara na forumu to znaci da ne zeli da ulazi u diskusije i prepirke sa tobom. Ako ti se ne svidja tema jednostavno nemoj da je pratis i da je komentarises i to je to.
Reply
#4
Кинезима који леме плочице инструкција је да се не сагињу ако им нека компонента падне на земљу, већ узму другу и наставе да раде, њихово време и рад је драгоценије..
Тим кутијама које те лудо забављају место је поред контејнера, апсолутно не постоји ништа едукативно у томе што радиш.. делити искуство у стављању непознатих драјвера у разваљене кутије је отприлике као виц где мазохиста тражи садисти да га удари а овај каже нећу..
Reply
#5
Da li sam te pitao za misljenje?
Reply
#6
Ili trazio tvoj savet?
Reply
#7
Да ли сам те питао за дозволу да га изнесем?!
Ако имаш неки смислен аргумент за мазохизам у виду лепљења и сечења полураспаднутих кутија да би у њих метнуо драјвере о којима ништа не знаш волео бих да га поделиш..
Reply
#8
Onda nista...
Izneo si ga pritom si smorio sve prisutne a postigao nista nisi...
Ovako kako jeste ispada da ti svima nameces svoje misljenje...
Viceve koje ocigledno jako volis govore mnogo o tebi zapravo...

Ne bih se vise zadrzavao... Wink
Reply
#9
mislim da je dosta.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#10
(04-25-2016, 06:11 PM)tesla017 Wrote: Izneo si ga pritom si smorio sve prisutne a postigao nista nisi...
Ovako kako jeste ispada da ti svima nameces svoje misljenje...

Читаш им мисли?!
Овај форум је едукативног карактера, људима треба помоћи да схвате како неке ствари функционишу и објаснити како нешто да направе..
Чему конструисање врхунске електронике да би на крају то укључили у звучнике који нису ни за бувљак?!
Reply
#11
(04-25-2016, 06:13 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: mislim da je dosta.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply
#12
Mrzi me da se grudvam sa tobom poyyy
Reply
#13
(04-25-2016, 06:13 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: mislim da je dosta.

(04-25-2016, 06:23 PM)tesla017 Wrote: Mrzi me da se grudvam sa tobom poyyy

  Blackpower Yoda2
Reply
#14
Za sledeći post koji nastavi u ovom pravcu biće sankcija.

@vulejov
Znam da si dobronameran, ali molim te da zanemariš ono što ti se ne sviđa i da ne reaguješ na to.

@tesla017
Draganče, to što živiš u Makedoniji te ne čini Makedoncem. Smile
Oladi malo i nastavi sa radom.

P.S.
Ovo je forum hobista koji ovo rade iz uživanja i u nekomercijalne svrhe.
Njegova svrha je da ljudi na njemu razmene iskustva, mišljenja i da pomognu jedni drugima u svom hobiju a ne da pljuju jedni po drugima.
Zbog toga se svaki sukob kažnjava. Molim vas da me ne terate da vas kažnjavam jer to ne radim iz svog hira ili zato što to volim već da bi ovaj forum bio prijatno okruženje svima koji ga čitaju ili aktivno učestvuju u njemu.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
#15
@TDA
Draganče, to što živiš u Makedoniji te ne čini Makedoncem.

Ali te mesto rodjenja cini jos kad zivis tamo onda si anticki Wink
Reply
#16
Ljudi, zapanjen sam ovakvom diskusijom na ovom mirnom relaksiranom forumu. Nemojte više tako.

Tesla, kutije jesu kante, ali ako tebi predstavlja zadovoljstvo rad na njima, samo napred. Znaćeš sutra više nego juče.

Vule, imaš pravo da izneseš svoje mišljenje i to je i potrebno, Ali sa vređanjem čoveka, a bogme i sa grupnom uvredom
stvarno nije uredu. Srbi karabudže uglavnom jer su primorani na to. Moje prve mašine su imale kontrole sa koca i konopca.
Lako mi je sada da istresem 1000-2000 e za nove delove, ali trebalo je dotle da dosta žuljeva pukne, a bogme i kičma.
Reply
#17
(04-25-2016, 08:48 PM)TDA Wrote: @vulejov
Znam da si dobronameran, ali molim te da zanemariš ono što ti se ne sviđa i da ne reaguješ na tо

Од тапшања по рамену углавном је више штете него користи..
Reply
#18
(04-25-2016, 10:34 PM)branko tod Wrote: Srbi karabudže uglavnom jer su primorani na to..

Не слажем се, ми смо у стању да потрошимо дупло више новца за карабуџење, односно у стању смо да закомпликујемо и најпростије ствари..
Reply
#19
(04-26-2016, 04:19 PM)vulejov Wrote: Не слажем се, ми смо у стању да потрошимо дупло више новца за карабуџење, односно у стању смо да закомпликујемо и најпростије ствари..

Ne slažem se nikako sa tim. Sjajna rešenja sam viđao za malo novca. Ali to mnogo zavisi od onoga ko nešto realizuje.
Reply
#20
Premesteni offtopic Wink
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)