Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Offtopic: Prepravka Panasonic SB-PM20 zvučnika
#21
(04-23-2016, 08:13 PM)Macola Wrote: Šta mislite? Vredi li ovo 180.000$?  :-)

http://luxatic.com/focals-cutting-edge-g...dpseakers/

Macola, sta mislis, vredi li ovo ~22.000e

- 118dB osetjivosti
- 4 pojacala po zvucniku uz 'igranje' DSP-om (LM38xx chipovi al' nikako da provalim, 3875 il' 3886)
- 3x15" po zvucniku
- BMS-ov cuveni koaksijalac utrimovan i sa BD-Design hornom
- odziv do 19Hz ravan u 0,5dB uz realnu glasnocu svirke od 88dBSPL


 
 

 
 
#22
Au bre ljudi.
Što ste tako povareni? Smile
Pa kad god pokrenem temu o zvučnicima vi mi ovo uradite. Posle nemam pojma šta sam hteo i dokle sam došao... Tongue
Ajd još malo pa ću ovo da prebacim u zasebnu temu.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
#23
Teramo te da ne potrosis pare bezveze Big Grin
#24
(04-23-2016, 08:13 PM)Macola Wrote: Šta mislite? Vredi li ovo 180.000$?  :-)

http://luxatic.com/focals-cutting-edge-g...dpseakers/

Jel i kuća uračunata u cenu? Smile
Nemoj silom, uzmi veći čekić.
#25
(04-25-2016, 08:23 AM)ManicP Wrote: Jel i kuća uračunata u cenu? Smile

Вреде сваку пару, чују се јасно боље од јефтинијих модела..
Што се тиче куће, многи су и овде у недовршене и напуштене полупројекте спискали бар једну овакву..
http://www.24sata.rs/kako-do-montazne-ku...evra/29501
#26
Ni jedni zvučnici ne sviraju dovoljno dobro za 180k zelembaća.
Nemoj silom, uzmi veći čekić.
#27
(04-26-2016, 11:48 AM)nik Wrote: Merenje odziva donjeg spektra prosto zaboravi (<200Hz u prosecnoj sobi)
Video si da Zvule stavlja gejt na 300Hz

Измерен одзив доњег спектра у просечној соби је управо оно што се у тој соби чује..
Од гејта више штете него користи.. ево један постављен управо на 300, види се да је крива неупотребљива не само испод већ и добро изнад те фреквенције..

[attachment=19760]

[attachment=19761]
#28
(04-26-2016, 01:36 PM)Macola Wrote: I da dopunim još malo o potencijalnoj primeni tih toroida kod audioskretnica:

-Mali broj navoja na toroidu, - automatski veoma mali parazitni kapacitet kalema, što je minimizovan bajpas za visoke tonove,

-Mali broj navoja na malim toroidima, - kratka žica i jako mali termogeni otpori žice, odnosno visok Q kalema, što će reći veoma mali gubici snage na nižim frekvencijama.

Jedino još treba proveriti kako to zvuči u skretnici.

http://www.jantzen-audio.com/c-coil/
#29
(04-26-2016, 04:07 PM)vulejov Wrote:
(04-26-2016, 11:48 AM)nik Wrote: Merenje odziva donjeg spektra prosto zaboravi (<200Hz u prosecnoj sobi)
Video si da Zvule stavlja gejt na 300Hz

Измерен одзив доњег спектра у просечној соби је управо оно што се у тој соби чује..
Од гејта више штете него користи.. ево један постављен управо на 300, види се да је крива неупотребљива не само испод већ и добро изнад те фреквенције..

Inače bih te iskulirao ali zarad ispravnosti i pravilnog razumevanja materije od strane drugih....

Gated prikaz jeste prikaz onoga što zvučnik radi. Smoothed prikaz je da se vidi šta radi u određenoj sobi. Kada je gejted prikaz kako treba, radi se i smoothed koji uključuje prostoriju sa svojim refleksijama, modovima i ostalim problemima. 

Naravoučenije, mene ne zanima kako neki zvučnik radi u tvojoj sobi već me zanima kako taj zvučnik radi. Onda kad ga donesem u svoju sobu, tad odradim smoothed merenje koje se tiče samo mene jer se dešava u mojoj sobi. 

Postavljati smoothed merenje zvučnika jeste prevara u smislu da si snimio interakciju zvucnika i sobe sto je potpuno besmisleno ako postuješ projekat za diy zajednicu. Neko uzme da napravi taj zvučnik i ne dobije takvo merenje i zvuk jer ne slusa u tvojoj sobi... Šta onda ? Ništa, prerađuje se tjuning ili skretnica u zavisnosti od toga gde je problem. 

Što se tiče tvog lošeg/neupotrebljivog gejted merenja - loše si izmerio pa loše i merenje. Kako god da si merio ne valja jer ima neka refleksija.

Osnovne stvari u dizajniranju zvucnika jesu odabir tipa kutije, odabir drajvera, gejted snimanje raw odziva u probnoj kutiji, ubacivanje podataka u simulator, izrada probne skretnice, merenje, podešavanje i gejted merenje gotove kutije, smoothed merenje, tretiranje prostorije ukoliko je potrebno.

Kao što ti rekoh odavno - fale ti osnove, a pokušavaš da napraviš od sebe gurua. Ne ide.
#30
(04-26-2016, 04:37 PM)Zvu Wrote: Inače bih te iskulirao ali zarad ispravnosti i pravilnog razumevanja materije od strane drugih....

Не брини се, нико те неће одузети примат гуруа у области звучника, са укупно нула комплетно завршених пројеката..
#31
(04-26-2016, 05:18 PM)vulejov Wrote:
(04-26-2016, 04:37 PM)Zvu Wrote: Inače bih te iskulirao ali zarad ispravnosti i pravilnog razumevanja materije od strane drugih....

Јадниче..

Jeste, jadnik sam što ti pokažem koliko nemaš dve veze, a busaš se u grudi.

ej bre, pa pojma nemaš i dalje
#32
(04-26-2016, 05:18 PM)vulejov Wrote:
(04-26-2016, 04:37 PM)Zvu Wrote: Inače bih te iskulirao ali zarad ispravnosti i pravilnog razumevanja materije od strane drugih....

Не брини се, нико те неће одузети примат гуруа у области звучника, са укупно нула комплетно завршених пројеката..

Ne edituj postove. Ti čoveče sa gomilom loše zvučećih ali završenih projekata Big Grin
#33
@vulejov i @zvu
I ovde ću vas ljubazno opomenuti da prepirku preselite na PP.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
#34
Da, ja sam uvek sporiji.

@Vule
To sto si izmerio mobilnim telefonom kod svojih Visaton-a mozes da pokazujes u bolnici na ******* odeljenju, mozda popravlja raspolozenje pacijenata?

Od 2000-te godine radio sam prezentcije pojacala "TacT Millennium", za knjigu N. Vukusica preveo sta se moglo prevesti o radu tog (prvog pravog) digitalnog pojacavaca a
uz prezentaciju pojacala vrlo cesto radio i prezentacije i merenja odziva u sobi sa "TacT Audio Room Correction System". "RCS" je u stvari vrhunsko predpojacalo (cene oko
3000e) uz koje dolazi vrlo precizan i skup merni mikrofon te mogucnost povezivanja na racunar. Uz pripadajuci softver obradjuje se odziv sa zvucnika te se izuzetno precizno
moze konfigurisati tj. 'ekvalizirati'i zvuk. S time se dobija perfektna zvucna slika, ispeglani su najveci delovi spektra a moguce je igrati se do besveti po zelji korisnika ako mu
bash nije odgovarao niti jedan od nekoliko predloga krive odziva. Da ne pominjem 'fabricke krive' tj. podesavanja unapred programiranih odziva za najcesce slucajeve soba.

A onda tu dolazimo i do otreznjenja:
Cvrc, pomeranjem mikrofona za samo 10 (deset) santimetara sva ona prethodna merenja padaju u vodu. Sve je lepo i krasno ali samo u toj jednoj tacki gde smo postavili mikrofon
a to je obicno centar i visina usiju nekog slusalackog mesta. Pomeri se van tog uzanog prostora i to vise nije zvuk koji zelimo niti zvuk koji nam se dopada. Ma koliko skupe kutije bile
u pitanju. A obicno se radilo sa vrlo skupim sistemima / kutijama.

Ti navaljujes sa tom slikom odziva koja ama bas nista ne znaci ako zvucnike pomeris desetinu santimetara levo/desno/napred/nazad. Da ne potenciram moj stav kod pominjanja
'merenja sa mobilnog telefona' i nekoj smesnoj aplikaciji za to. Prenesi zvucnike u drugu sobu pa meri ponovo. Moze i u kupatilo sa plocicama, poznato je da tu najbolje pevamo.

Ja sam se povukao od davanja saveta kad sam shvatio koliko toga u stvari ne znam. Od zvucnika sam izabrao najskuplji kit koji sam mogao sebi da priustim u datom momentu,
iseckao drvenariju i uzivam u slusanju muzike, ne solim pamet po forumima. Ako mogu da doprinesem da neko ne cini moje greske (i trosi bzv novce) ja se trudim da to uradim.
Elektronike se ne doticem jer tek tu mogu samo da lupetam. Na decijem odeljenju bolnice ili osnovnoj skoli mozda bi bilo nekog mog uspeha, umem da budem zabavan. Ponekad.

Molim te nemoj citirati moje postove, ne zelim beskrajnu raspravu s tobom, dosta mi je bilo sa drugih foruma. Kad nesto pametno napises to cu pozdraviti plusicem i to je to
sto se druzenja tice. Ako treba, ja cu se povuci odavde da ti ne smetam, da nemas sta da citiras, izvlacis recenice iz konteksta itd. Hvala unapred, nadam se da se razumemo?
#35
vule,ako ti i dalje bude ponestajalo konstruktivnih kritika i uvažavanja sagovornika(iako virtuelnih) ponestaće ti vremena na ovom forumu na poprilično dugo.
.
molim i ostale sagovornike da smire strasti i krenu smirenih nerava a u toku teme.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
#36
Ако ти се прети, примени члан 12 правилника на Зву-а који је и сам признао у закључаној теми да га је повредио..
Ја немам намеру да било шта конструктивно напишем, што се и види по комплетно обрисаним сликама, очигледно је да су саговорници неспремни за било какву критику а ја се тапшањем по рамену не бавим..
#37
(04-26-2016, 06:07 PM)nik Wrote: @Vule
To sto si izmerio mobilnim telefonom kod svojih Visaton-a..

Као и већина, немаш живаца да нешто испратиш до краја..
У теми на коју се позиваш дата су мерења мобилним, касније и мало бољом мерном опремом.. стајало је тамо само пар месеци..
#38
nemam volje mi snage da pretim. pitaj se čemu tvoje učešće u kriminalnim temama po porijeklu i/ili sadržaju.
.
to što si učinio "pakost" pa obrisao dokumentaciju koju si postavljao oštetilo je ovaj forum za oko 184/54768 odnosno 0,3%. joj,mada oporavićemo se. u sledećih par postova slobodno pljuj članove i forum, to je uobičajen postupak-naviklo se.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
#39
(04-26-2016, 08:15 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: nemam volje mi snage da pretim. pitaj se čemu tvoje učešće u kriminalnim temama po porijeklu i/ili sadržaju.
.
to što si učinio "pakost" pa obrisao dokumentaciju koju si postavljao oštetilo je ovaj forum za oko 184/54768 odnosno 0,3%. joj,mada oporavićemo se. u sledećih par postova slobodno pljuj članove i forum, to je uobičajen postupak-naviklo se.

Nije oštećeno ništa. Svi bitni attachmenti su sačuvani kod mene i još bar dvojice forumaša. Poučen ranijim iskustvima čuvao sam sve na HD, kao i ostali.
#40
Опседнутост


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)