Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aku bušilica-šrafilica, zamena baterija?
#21
Evo kako sam ja uradio sa baterijama od laptopa. Povadio sam dotrajale originalne baterije i upakovao ove. Punim ih na kasican ispravljac, ne koristim aku-busilicu nesto preterano tako da mi bas traje.


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#22
Sto kaze Gosa, pazljivo sa ovakvim preradama. Moj paket ima nekakvu zastitu, nalemljena na negativni pol poslednje baterije.
Telo tog elementa (termo osigurac, valjda) smesteno tako da dodiruje oklop celije - zasecen i podignut papirni omot.

 
Reply
#23
Nik, takve bubice smo postavljali u NKVD-u Wink Smile
Reply
#24
Da znas da si u pravu! A na ovoj i pise 'jugo 45' Big Grin Big Grin
Reply
#25
Juče stigle Ni-Cd1,2V baterije iz daleke zemlje Kitajske (a) preko Rotterdama Netherlandskog. Novčani momenat sasvim zadovoljavajuć. 

Ostaje mi da raspanđusam stare baterije i ubacim nove.

  
Reply
#26
Kontroleri za vise Li-ion celija mogu da budu interesantan diy projekat, napon pojedinacnih celija pri praznjenju ne sme da padne ispod 2,7V niti predje 4,2V pri punjenju. Postoje diskretna resenja ali je mnogo jednostavnije sa specijalnim ic kolima kao sto je MAX1665. Moze se koristiti za dve tri ili cetiri celije sto zadovoljava vecinu potreba ako se ni-cd akumulatori menjaju sa li-ion.

APEXaudio.MileSlakovic
Reply
#27
Evo malo novosti, pa da završim priču o zameni baterija. Pre par dana sam prošetao do ranije već spominjane prodavnice-servisa za aku. alat, ostavio novopridošle PRC baterije i dogovorio ugradnju. Danas sam preuzeo gotove, formirane i za upotrebu spremne baterije. Mogu reći da sam veoma zadovoljan rezultatom.

  


Zaključak - Ko se odluči da na ovaj način uradi refreš akumulatorskih baterija, može sebi dozvoliti nabavku vrhunskih NiCd ćelija. 
Imaće i kvalitet, i kapacitet, i povoljan finansijski momenat.
Reply
#28
Da nije jos neko u medju vremenu reparirao neke baterije i imali preporuka za neku proverenu radnju, meni su riknule dve Bosove baterije i za sada sam pregovarao nesto sa ovim prodavcem http://baterijeiservis.com/?servis-bater...-aku-alate neznam imali ko iskustva sa njima.
Reply
#29
Dragane,

probaj da kontaktiras firmu Agena iz Novog Sada.
Sa njma imam odlicno iskustvo.
Reply
#30
(10-26-2019, 03:55 PM)vojinilic Wrote: Dragane,

probaj da kontaktiras firmu Agena iz Novog Sada.
Sa njma imam odlicno iskustvo.

Ok, probacu , i ovi sto sam postavio gore link su iz Novog Sada pa sam malopre uporedjivao podatke da se slucajno ne radi o istoj firmi , hvala.
Reply
#31
+ za Agenu, i za kvalitet i izbor i komunikacija...
Reply
#32
Jos nisam resio pitanje baterija zbog razno raznih dilema, ali mi je ovih dana pao za oko jedan Makitin komplet alata od dva zavijaca sa donje slike, uglavnom po svim radnjama je na akciji i cena se vrti oko 20000din. zvao sam u vise radnja da pitam za godisete alata i tu je ''oktobar 2018'' tako da bi baterije trebale da budu ok, u setu se dobijaju dve litijumske baterije 12V/2Ah , set nosi naziv   Makita CLX224SA pa me interesuju misljenja i eventualna iskustva ako neko ima sa istim, hvala.


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
#33
Beks baterije, Beograd, Autokomanda.
Boža 063/7762-151

Više puta sam kod njega pravio razne tipove baterija,
uvek je sve bilo super.
DeWalt 18V NiMh,
Razne baterije za B&O telefone i ostalo.
Reply
#34
Aku bušilice i ostalo.
Ako neko želi da prepravi sa NiMh na LiIon,
na Aliju mogu da se kupe jeftino kontroleri za punjenje, za cca 2 do 3eu, za 3, 4, 5, 6 ćelija, čoperski adapter i LiIon ćelije.
Napravio sam sebi par komada i sve rade odlično.
Pun pogodak.
Obratite pažnju na ćelije 18650.
Ne kupujte one sa nemogućim kapacitetom.

https://www.aliexpress.com/i/32918656061...553b7ENrDI
Reply
#35
Ima i u Niš: www.telit.co.rs
Pravilimi neke pakete po mom zahtevu. Topla preporuka.
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.

塞爾維亞文
Reply
#36
Ja narucih gore spomenuti komplet, videcemo sta kaze kad stigne , taman se potrefilo ima dva dana intezivnog posla za testiranje Smile .
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)